10 pagrindinių gero žaidimo principų

Ne visi suaugusieji pakankamai laiko skiria žaidimui su savo vaikais. Ir ši tendencija liūdina, nes šeimos, kuriose daugiau žaidžiama su vaikais, yra laimingesnės, rašoma pranešime spaudai. Tokius rezultatus atskleidė praėjusiais metais 9 šalyse atlikta 13 tūkts. tėvų ir vaikų apklausa.

„Pažaiskime kartu“ – kviečia LEGO grupė visas šeimas Lietuvoje ir pasaulyje, inicijuodama tarptautinę kampaniją, kurios tikslas – atkreipti tėvų dėmesį į žaidimą, kuris yra svarbus ne tik vaikų gerovei, bet ir jų raidai.

LEGO® „Play Well Report“ tyrimas atskleidė, kad šeimos laimė ir  laikas, praleistas bežaidžiant su vaikais, yra tampriai susijęs: devynios iš 10 šeimų (88 proc.), kuriose žaidimui su vaikais skiriama daugiau kaip 5 valandos per savaitę, teigia esančios laimingos. O šeimos, kuriose laisvalaikiui su vaikais skiriama mažiau nei 5 val. per savaitę, tik septynios iš 10 (75 proc.) sakosi esančios laimingos.

Kodėl turėtume skirti daugiau laiko žaidimui su vaikais?

Žaisti kartu – naudinga ir vaikams, ir tėvams. Apklausoje dalyvavę tėvai patvirtino, kad žaisdami kartu, jie ne tik geriau pažino savo vaikus (94 proc.), bet ir patys jautėsi laimingesni ( 91 proc.), labiau atsipalaidavę (86 proc.).

Žaidimai šeimoms padeda bendrauti, sutvirtina tėvų ir vaikų santykius (95 proc.). Beveik visi apklausoje dalyvavę vaikai  (93 proc.) patvirtino, kad žaisdami jie jaučiasi laimingi ir tai padeda atsipalaiduoti po ilgos dienos mokykloje (87 proc.), be to, jiems lengviau išmokti naujus dalykus, kai mokymosi procesas primena žaidimą (83 proc.).

Deja, tyrimas atskleidė, kad beveik trečdalis šeimų (30 proc.) praleidžia mažiau nei 5 valandas kartu, o viena šeima iš 10 (10 proc.) žaidžia kartu mažiau nei 2 valandas per savaitę. Daugiau nei trečdalis apklausos dalyvių pripažino, kad sunku rasti laiko žaidimams dėl itin įtemptų tėvų ir vaikų dienotvarkių.

Net ir tuomet, kai šeimos leidžia laiką kartu, 6 iš 10 tėvų (61 proc.) tvirtina, kad juos nuolat blaško kiti rūpesčiai, tokie  kaip darbas, namų ruoša ar nuolat dėmesį atitraukiantys išmanieji telefonai. Nerimą kelia tai, kad 1 vaikas iš 5 (17 proc.) tvirtina esąs per daug užsiėmęs ir neturi pakankamai laiko žaidimams. 4 iš 5 (81 proc.) vaikų norėtų, kad tėvai su jais praleistų daugiau laiko.

 Kaip žaisti su vaikais? 

10.png

Kodėl žaisti taip svarbu?

Net 96 proc. tėvų tvirtina, kad žaidimai padeda jų vaikams socializuotis ir bendradarbiauti su kitais, lavina   bendravimo ir kūrybinius įgūdžius. 95  procentų tėvų mano, kad žaidimas yra labai svarbus jų vaiko gerovei ir raidai: tai skatina  pasitikėjimą savimi, žadina smalsumą ir moko spręsti problemas. 94 suaugusiųjų teigia, kad žaisdami vaikai mokosi iš klaidų ir kelia įvairius klausimus. 93 proc. tėvų pripažįsta, kad žaidimai taip pat padeda  lavinti vaikų emocinį intelektą (pvz., empatiją).

Vaikai žaidžia, nes tai – smagu. Žaidimas suteikia vaikams, šeimoms ir net visai visuomenei laimės ir gerovės jausmą. Todėl nieko keista, kad vaikai nenori atsisakyti žaidimų ir mes, suaugusieji, turime suteikti jiems šią teisę. 

Apie „LEGO Play Well“ tyrimą

Tyrimo ataskaita parengta remiantis LEGO grupės atlikta apklausa apie žaidimą kaip reiškinį. Tyrime aptariami įvairūs klausimai, tokie kaip žaidimų šeimoje nauda, vaikų nuomonė ir pageidavimai, vaikų įgūdžių ugdymas ir mokymasis pasitelkus žaidimą, vaikų saugumas internete. Tyrimo duomenys buvo renkami 2018 m. vasario – kovo mėn.

Jame dalyvavo 9 249 tėvai, turintys 1,5–12 metų amžiaus vaikų ir 3 723 vaikai nuo 5 iki 12 metų amžiaus. 20 min. trukmės kiekybinė internetinė apklausa buvo  atlikta devyniose šalyse: Kinijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Meksikoje, Rusijoje, Saudo Arabijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Šio tyrimo rezultatai bus naudojami tolimesniame LEGO grupės darbe, o taip pat tikimasi, kad apklausos  duomenys paskatins visuomenės diskusijas apie žaidimo svarbą, apie tai, kaip vaikams ir tėvams suteikti būtinas priemones, erdves ir  laiko, kad žaidimas su vaikais taptų prioritetine šeimos veikla.

LEGO „Play Well Report 2018“ tyrimą ir įžvalgas galima rasti internete: https://www.lego.com/en-gb/aboutus/news-room/play-well 

O iš čia galite parsisiųsti “suvaikais“ paruoštą skrajutę atsispausdinimui – 10 pagrindinių gero žaidimo principų.

Žaiskite kaip vaikai – „visa galva“ ir visa širdimi!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: