Ką skaityti: šešetas iš Apkabink mėnulį

Na taip, esu knygų maniakė. O pastaruoju metu visiškai įkritau į gožines ir vaikiškas-paveikslėlių knygas. Kartais atsidarau kokio knygyno puslapį ir tiesiog vaikštau akimis po virtualias lentynas. Labai žavi užsienietiškos knygos (tikiuosi ne vieną iš tų grožybių kada nors pamatyti ir lietuviškose knygų lentynose), kurių iliustracijos viena už kitą įspūdingsnės, kalbančios vietoj žodžių ir nukeliančios į kitą pasaulį. Vis galvoju ar ir vaikams būna tas stebuklo jausmas, ar kolkas jie tik klausosi mano balso labiau, nei pačių istorijų? Bet kokiu atveju, skaitymas ir knygos yra labai svarbi gyvenimo (ne tik mūsų šeimos) dalis.

Kai mus pasiekė siuntinys iš leidyklos Apkabink mėnulį, jį išpakavus pažiro Kalėdų jausmas. Iki šiol jis manęs neapleidžia, nes tos knygelės yra tikras gėris.

apkabink mėnulį

O atkeliavusios knygelės iš Apkabink mėnulį praktiškai visos pakliūna į dovanų kategoriją, t.y. jos gali būti puiki dovana mažam vartytojui, klausytojui, skaitytojui ir taip pat gali džiuginti suaugusįjį. Tai aš nieko nelaukiu ir dedu nuotraukas, kad įsitikintumėte patys.

 1. Nuostabi. Įspūdingo formato ir turinio knyga – “Nušviesta gamta“. Patiks ne tik gamtos gerbėjams. Tiks įvairaus amžiaus skaitytojams. Knygoje yra trys skirtingų spalvų stikliukai, naudodamiesi jais turėsite galimybę atrasti begalę skirtingų gyvūnų ir paukščių: vieni jų labiau mėgsta būti tamsoje, kiti – dienos gyvūnai. Kažkurie gyvena Kongo atogrąžų miškuose, o kiti Andų kalnuose. Augmenija turi savo stikliuką.  Nors knyga nėra plonytė, bet ypatingų iliustracijų dėka tos informacijos ir netikėtumo yra tris kartus daugiau.
  nusšviesta gamta2
 2. Dvi knygos apie tai, ką daryti… “Ką daryti kilus idėjai?“ ir “Ką daryti susidūrus su problema?“. Labai jaukios iliustracijos, aiškiai ir pozityviai dėstomos mintys. Pagrindinis knygelių veikėjas – vaikas, su kuriuo lengva susitapatinti kiekvienam skaitytojui, kad ir kokio amžiaus jis bebūtų. Susidūrei su problema, o kas toliau? Kilo idėja, nepastebi, ignoruoji, bet… Ar jums nėra taip buvę, kad kilus idėjai nebegalėjote tiesiog jos atsikratyti?
  Pas mus šios knygelės keliaus po eglute, o po to į vakaro skaitinius.

  3. “Pjeras labirintų detektyvas“ patiks “Jono“ fanams. Didelio formato knyga su daug smulkių detalių, įdomūs iliustracijų siužetai, suktos užduotys tikriems sekliams. Verti lapą ir kvapą užgniaužia nauja paveikslėlių tankumynė, tada neri ir ieškai, atrandi ir džiaugiesi. Paveikslėlius papildo prierašai, trumpi pasakojimai, kas čia vyksta ir kodėl. Šitą irgi dedam po eglute, nes “Jonus“ visus jau suradom.

  4. Jei esate girdėję apie “Paspausk mane“, jei ją turite ir ji jums patiko, tuomet “Pabelsk į stebuklingą medį“ yra tai, kas jums patiks taip pat. Pabeldi į medį ir jis sužaliuoja, patrini kamieną, paputi, medis sukrauna pumpurus, pražysta, užaugina vaisius. Mažiesiems vartytojams patiks, kad jie ne pasyviai stebi paveikslėlius, o versdami puslapį po puslapio įtakoja veiksmą knygoje. Medis gi eigoje keičia rūbą, pradėję nuo pliko kamieno patiriame pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Su vaiku keliaudami metų ciklą tikrai turėsite temų pokalbiams.

  5. Vyresnių vaikų skaitiniams, kai jau patys skaito, komikso stiliumi parašytos dvi knygelės apie berniuką vardu Agus ir poną Butinuką. Tai istorija (istorijos, nes knygų yra ne viena) apie berniuką, toks, kaip visi kiti berniukai ir knygų monstriuką. Šiems dviems susidraugavus nutinka įdomių, smagių, netikėtų dalykų. Mane labai suviliojo tai, kad knygoje berniukas atranda skaitymo džiaugsmą ir įdomumą. Labai noriu nusiųsti šią žinutę savo berniukams.
  komiksas6. Dar viena puiki knygelė piešti mėgstantiems vaikams (juk jie visi mėgsta piešti, tiesa?). Ir vaikams, kuriems patinka spalvos, kurie mėgsta juokingas istorijas, kuriems reikia patreniruoti jumoro jausmą, kurie mokosi pažinti spalvas, kuriems būtų ne pro šalį išlaisvinti mintis ar jausmus, kurie atviri pasauliui ir mėgsta jį vaizduotį tokį, kokį nusprendžia vaizduoti, … šitą sąrašą galite pratęsti. Apibendrinant, ši knygelė yra labai tinkama vakaro skaitiniams, ryto skaitymėliui, dienos veiklos skaitymams – visiems gyvenimo atvejams. Nes ji tiesiog linksma, spalvinga ir pilna vaikiška ranka pieštų iliustracijų.
  kreidelės2
  kreidelės

Jei dabar pasidarė smalsu, kas tas knygas išleido ir kur galima jas rasti, tuomet ši nuoroda jums –> leidykla Apkabink mėnulį.
O aš linkiu jums malonaus skaitymo, jaukių vakarų, turtingo laiko su mėgstama knyga ❤

*Viršelio paveikslėlis iš pixabay.com, autorius Mysticsartdesign.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: