Žaidžiame ir mokomės: 5 idėjos kaip panaudoti LEGO DUPLO skaičiavimo treniruotėms

Visas rugsėjo mėnuo buvo LEGO mėnuo mūsų namuose. Gal todėl, kad grįžę į mokyklos-darželio rutiną mes tiesiog džiaugdavomės grįžę namo ir sukritę ant kilimo visi kartu. O gal dar ir todėl, kad tiesiog, jau gerokai daugiau laiko leidome namuose.

Kadangi mūsų vidurinėlio nedomina skaičiai ar raidės patys savaime, jam įdomesnis jų praktinis pritaikymas, tai tenka jam tai ir suteikti – praktinį skaičių ir raidžių pritaikymą realiame gyvenime, o ypatingai žaidimuose.

Pristatę fermų, išžaidę parduotuvę, namus ir ūkininko darbo dieną su LEGO DUPLO, vieną dieną tiesiog nusprendėme padaryti turto surašymą. Aš buvau ta, kuri užrašo, o jis – tas, kuris skaičiuoja.

Dalinuosi keletu idėjų ir jūsų matematiniams žaidimams. Nors, tiesą sakant, čia ir spalvos, ir kalbinių įgūdžių lavinimas ir smulkioji  motorika, ir rašymo treniruotės. Žodžiu, kaip visada visko daug viename.

 1. Sudėliok, kiek parašyta. Imam lapą ir surašome tiek skaičių, kiek vaikas jų moka arba norite, kad jau pažindintųsi. Užduotis, prie atitinkamo skaičiaus padėti reikiamą kiekį kaladėlių.
   

  Ši veikla gali turėti ir kitą variantą, kai tiesiog ieškoma tokio dydžio kaladėlių, kurios atspindėtų konkretų skaičių. Pvz. vienas lego kubelis = 1, dvigubai ilgesnė kaladėlė = 2 ir taip toliau. Neišeis skaičiuoti iki labai daug, bet juk su DUPLO žaidėjais daug ir nereikia. Daug svarbiau žaidimas, smagumas, atsirandantys ir lavėjantys įgūdžiai.

 2. Spalvos ir skaičiai. Lape surašyti skaičiai ir reikia prie atitinkamo skaičiaus padėti reikiamą kiekį vienos spalvos kaladėlių.
  4
 3. Kiek yra vienos spalvos kaladėlių? Surenkame ir surūšiuojame kaladėles pagal spalvas. Suskaičiuojame, kiek kurios spalvos kaladėlių turime ir užrašome skaičius. Kiekvienos spalvos kiekį galime ištarti, užrašyti ranka, pirštu smėlyje, ant aprasojusio lango ar flomasteriu ant delno, o taip pat net istoriją sukurti, jei tik norisi.
  20181010_172031
 4. Kokio aukščio tavo bokštas? Vaikas pastato bokštą. Vėliau suskaičiuojame, kiek kaladėlių prireikė bokštui pastatyti ir užrašome į atskirą lapą. Jei norite sudėtingesnio varianto – šalia galite tą bokštą ir nupiešti, ir nuspalvinti. Kitas lygis – užrašyti bokšto aukštį žodžiais. Bokštą piešti galite jūs, gali ir skaičiuotojas. Juk visa yra bendras darbas.
  gera
 5. Ir štai, kai mes jau viską, atrodo, šioje veikloje išbandėme, kai jau, atrodo, kad dėmesys slopsta ir veikla eina į pabaigą, įtraukiu dar vieną elementą į žaidimą – modelinas. Ir pradedame iš naujo. Minkyti, spausti ir skaičiuoti, kiek gi antspaudų padarėme, kiek duobučių yra ir kokios spalvos detalių turime daugiausiai.
  20180918_170831

Spalvingo rudens Jums ir smagių žaidimų!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: