Purvo dažai ir kiti akmenukų žaidimai

Pradžiai P. S. – ši veikla neabejotinai purvina. Ypatingai, kur kalba pasisuka apie purvo dažus. Aš didelio streso ir vargo išvengiau, nes viską darėme lauke. Namuose norint išbandyti šį reikalą turbūt derėtų viską užkloti dengiamuoju popieriumi arba/ ir plėvele 😉

Tai va… dabar, jei dar norite skaityti toliau, pirmyn.

Vasara toks jau metas, kai gali tiesiog išsinešti dažus į lauką ir paleisti vaizduotę ganytis. Lygiai tas pats ir šiaip su viskuo, ką randi išėjęs į kiemą. Arba atsigulęs žolėje. Arba užvertęs galvą į dangų.

Akmenų bokštai

Štai mūsų penkiametis, apėjęs bobutės namus, prisirinko akmenų ir akmenkų. Statė susikaupęs tortus ir bokštus, juos dedikavo visiems šeimyniškiams. Jei viskas subyrėdavo reakcijos buvo dvejopos – pykdavo ir prisiekinėdavo, kad daugiau nebedarys šito darbo (o apsisukęs vėl imdavosi statyti, nes labai norisi įyvendinti tai, kas užmanyta) arba kantriai, ramiai ir net nuolankiai imdavosi dėlioti vėl ir vėl. Kol pavykdavo pastatyti tai, kas buvo sugalvota. Mano užduotis būdavo suspėti pamatyti tai, kas man rodoma.

20180823_205658

Galvoju, šitie žaidimai su akmenukais tikrai puiki stambiosios ir smulkiosios motorikos mankšta, užtikrinta kantrybės ir bendravimo treniruotė. Ir tokia arba panaši veikla ypatingai tinka tiems, kas šiaip nelinkę nusėdėti vienoje vietoje – jei pamėgsta statyti, gali ilgai ištupinėti aplink savo statinį. Susikaupimo tiek, kad net zvimbia ore.

20180824_103731

O štai jei ne bokštai, tai gali būti mandalos ar keliai, ar sienos, ar dar kažkas. Dažnai sufleruoti nė nereikia.

Purvo dažai

O štai purvo dažus numačiusi ir užsirašiusi buvau aš. Nepaslaptis, kad mėgstu tirštas ir ryškias spalvas ir veiklas, kur tokių spalvų reikia. Taigi, kai pasitaikė proga pagaliau pagaminti purvo dažų ir išbandyti jų tinkamumą piešiniams, labai džiaugiausi. Man kompaniją šitokiuose ieškojimuose visada palaiko bent vienas iš mažųjų. Šįkart darbo ir įdomumo buvo visiems trims.

Jei norėsite išmėginti šį smagų užsiėmimą ir jūs – jums reikės purvo (t.y. smėlio ir vandens kibirėlio ar geros purvo balos), guašo, teptukų ir keleto indelių pagamintiems dažams. Taip pat “drobės“, ant kuriuos norėsite piešti. Mes naudojome akmenis, kartoną ir medines ripkeles.

Iš smėlio ir vandens užmaišote purviną masę, įmaišote norimų dažų, piešiate ir dažote.

Pažiūrėkite, kaip mums sekėsi ši purvina ir spalvinga veikla – tikrai rekomenduojame!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: