Burbulų savaitė: pasidaryti muilo burbulų ir burbuliuoti

Kad nepritrūktume veiklos, t. y. kad man nebūtų visko per mažai, pakviečiau skaitytojus jungtis ir dalyvauti: 52 kūrybingos savaitės su vaikais (labai stengiausi to nepavadinti iššūkiu). Tai va, instagrame,  kur mane galite rasti @suvaikais arba FB grupėje Laikas su vaikais junkitės į veiksmą ir dalyvaukite.

Pirmoji savaitė buvo paskirta burbulams. Džiaugiuosi, kad buvo prisijungusių ir taip pat burbuliavusių. Beje, burbuliavusių ne vien muilo bubulus, bet ir modelininius burbulus, ir vonios putas, ir dar šį bei tą.

O aš šiandien pasirodysiu, ką priburbuliavom su vaikais, kad jei dar nebandėte – pabandytumėte. Nors šįkart ir nebuvom labai išradingi, bet vistiek pabandėme šį tą, o nesame bandę.

  1. Tiesiog burbuliavom. Vyresnieji muilo burbulus, o mažylis – pieno. Pripilame į dubenėlius vandens+skysto muilo, į stiklinę pieno, įduodu šiaudelius ir vaikai pučia…. šį užsiėmimą sykį jiems pasiūliau vietoj kakavos burbuliavimo, o žaidimas taip prilipo, kad burbuliuojam vis kartas nuo karto nepriklausomai nuo oro ar savaitės dienos. Šiek tiek priklauso nuo nuotaikos ir mano nuovargio/ poilsio. Jei jau aš nusivarius, tai burbuliavimo neeeee, nes ten po to būna, ką tvarkyti (minimum šlapias stalas ar grindys).
  2. Pabandėme pasidaryti naminių muilo burbulų skystį ir pūtimui lazdeles iš smilgų. Burbulų skysčio receptas iš artfulparent.com.

    Reikia: 4 puodelių šilto vandens, 0,5 puodelio cukraus ir 0,5 puodelio indų ploviklio. Kam tas cukrus – aš nežinau, tik spėju, kad burbulų tvirtumui. Kaip gaminti: cukrų išmaišyti vandenyje, kad ištirptų. Supilti indų ploviklį ir vėl viską gerai išmaišyti. Leisti viskam nusistovėti. Labiausiai todėl, kad maišant atsiranda putų. O tada jau pūsti.
    Kadangi mes šituos muilo burbulus bandėme kaime, tai teko suktis iš „užmirštuolių“ padėties. Neturėjome pūtimui skirtų lazdelių, tad jas pasigaminome iš ilgesnių smilgų. Patogiausia buvo daryti trikampėlius, tad maždaug per vidurį smilgos suformuojame trikampį, vieną smilgos dalį apvyniojame kita, taip užtvirtindami ir galime pūsti.

  3. Burbuliavome ir kita prasme. Pavyzdžiui, kai kas nors ko nors nori, bet negauna… bet apie šiuos burbulus labai nesiplėsiu. Vasaros atostogos jau toks metas, kai visi kartu praleidžiame visai daug laiko ir dėl to atsiranda neišvengiama trintis. Būtent šitą reikalą ir sprendėme kuo daugiau būdami lauke ir užsiimdami visokiausiais dalykais: kas žolę pjovė, kas vandenį pilstė, kas akmenis rinko ir visaip kaip dėliojo ar su traktoriukais vežiojo. Svarbu būti užsiėmusiems ir prisiminti, kad pasirinkimų visada yra ne vienas: burbuliuoti, nuobodžiauti, džiaugtis, debesis ganyti, … 20180708_192555

Žemiau visų 52 savaičių sąrašas. Junkitės ir žaiskime 🙂

pažaiskim52

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: