15 idėjų purvo žaidimams

Valio! Šiandien švenčiame tarptautinę purvo dieną ir leidžiamės į kuo purvinesnių žaidimų paieškas.

Kam to reikia?

 • Tai nuostabus būdas lavinti įvairius pojūčius. Tai taip paplitusių ir populiarių sensory veiklų rojus.
 • Vaizduotei čia nėra ribų, nes purvo ir variantų, kaip su juo žaisti – begalybė.
 • Tai labai kūrybinga veikla.
 • Šie žaidimai yra labai labai labai smagūs…
 • todėl suteikia labai labai labai daug laimės.

Purvo žaidimų idėjos

 1. Purvo pyragai / ledai / blynai / … – reikia žemių ir vandens. Indelių, kastuvėlio ar šaukšto ir dirbate! Jau padžiūvusius-iškepusius pyragus galima dekoruoti gėlėmis, lapais, sėklomis, akmenukais ir visu kuo tik sugalvojate. Dažniausiai vaikams nereikia net padėti – jie patys atranda, kokių pyragų keps ir kaip juos puoš. Suaugusiems gali tekti tik ateiti pasivaišinti tais pyragais. Mūsų ankstesnių metų smėlio tortų kepimas aprašytas čia.
 2. Purvo upė. Sudėtinės dalys: daug vandens ir truputį žemių ar smėlio. Dar būtinai reikės iškasti kokį griovelį arba nutiesti lovelį ar tiesiog lentą purvo kriokliui ir upės tėkmei reguliuoti. Lovelį paprasčiausiai galite pagaminti iš folijos.
 3. Purvo keliai – panašu į upę, tik reikia dar turėti automobilių, kurie tais keliais važinėtųsi.
 4. Molio kasimas ir lipdymas iš jo (jei turite galimybę kažkur sode ar kaime išsikasti molio, kad ir ne tokio puikaus, kaip iš parduotuvės, būtinai tai išmėginkite).
 5. Pats paprasčiausias užsiėmimas – kasti duobę. Ją galima kasti lobiui, garažui ar šiaip, kad kuo gilesnė būtų. Tai paprasta veikla, kuri ne tik imli laikui, bet ir įjungianti visą kūną ir lavinanti stambiąją motoriką, koordinaciją ir pusiausvyrą.
 6. Sliekynė. Jei kasėte duobę darže, greičiausiai sutikote sliekų. Galite juos surinkti į dubenį su žemėmis ir iš arčiau pastebėti, kaip sliekai įsirausia į dirvožemį. Vėliau būtinai paraginkite vaikus sliekus paleisti į laisvę.
 7. Dirbkite sodo darbus kartu su vaiku: kaskite, purenkite, ravėkite, nuiminėkite derlių.
  13532852_10210575089112548_2501011661879550705_n
 8. Purvo stotelė. Jei turite karutį ar didesnę medinę dėžę, galite keisti purvo žaidimų vietą. Vieną kartą apsistodami prie gėlyno ir puošdami pyragus, kitą kartą įsikurdami arčiau vandens šaltinio, kad galėtumėte daugiau taškytis.
 9. Lauko virtuvėlė. Čia mano svajonė ❤ indai, dėžutės, įrankėliai – viskas vienoje vietoje ir visada pasiekiama.
 10. Purvo dažai. Užmaišykite purvo. Padalinkite į skirtingus indelius ir į kiekvieną įliekite norimos spalvos guašo ar kitokių vaikų naudojamų dažų. Išmaišykite. Pieškite. Rankomis, pėdomis ar teptukais. Jei teptukais – turėkite mintyje, kad reikės gana tvirtų ir storų.
 11. Rašymas ant purvo. Padenkite purvu kartono ar medinės lentelės, ar šaligatvio plytelės dalį. Pirštu ar pagaliukais rašykite šioje “drobėje“.
 12. Eidami pasivaikščioti būkite nusiteikę rasti šiek tiek purvo. Turiu mintyje, pasirinkite specialiai tokį maršrutą, kur vaikai turės galimybę pačiupinėti sraigę, prisirinkti kišenes akmenukų ar paprasčiausiai išsitepti lipdami į statesnį kalniuką.
 13. Purve puiku yra važinėtis su įvairiom mašinytėm, džipais, traktoriais. O po to dar puikiau visus juos nuplauti.
 14. Švaresni žaidimai – 1. gėlių ir blizgučių sriuba. Turėkite blizgučių, pririnkite su vaiku gėlių žiedlapių, šapelių, akmenukų, smilgų ir kitokių augalų. Dideliame inde su vandeniu maišykite gėlių sriubą, kokteilius ar limonadą. Pabandykite įmaišyti dažų. Ruošinį galite supilstyti į ledukų formeles ir užšaldyti. Tada kitai dienai turėsite vėl įdomios veiklos. 2. Skutimosi putos arba kitos putos – burbuliuoji, purški, tepi, plauni.
 15. Ekstremalams – maudynės purve 🙂

skutimosi putos2

Purvini žaidimai TIKRAI gali gąsdinti – juk po to reikia viską sutvarkyti ir iškuopti, kad nebūtų nė ženklo, tiesa?

Kas padėtų purvo žaidimus paversti šiek tiek labiau suvaldomais

 • Peržiūrėti savo lūkesčius. Tikėkitės netvarkos. Kaip ir rašiau pradžioje, vaikas ir purvas – puiki pora!
 • Koncentruotis į tai, kokią prasmę suteikia netvarka. Čia galima kalbėti plačiau, ne tik apie purvą iš žemių ir vandens, bet ir apie dažais išsitepliojusius mažylius, modelinu aplipdytą virtuvinį stalą ar blizgiais klijais nupuoštą koridoriaus spintelę. Visa tai rodo, kad vaikas turėjo galimybę kurti (žinoma, jei turėjo).
 •  Ribos turi būti. Visi atsikvepiam – ačiū Dievui! Ir čia Jūs esate šeimininkai. Tai jūsų teritorija, kurioje jūs kuriate taisykles. Todėl svarbu iškomunikuoti, kur leidžiama nevaržomai kurti, teplioti, barstyti, kur turi būti neliečiama teritorija. Nes jei visur bus negalima, tai kur galima? O jei visur galima, tai jau nebegerai  jums. Jei vaikui smagu piešti ant sienų, gal galima vieną sieną apklijuoti popieriaus lapais ir palikti ją kūrybai. Užpildytus lapus pakeisti švariais ir t.t. Gal vaikai turi atskirą savo erdvę, kurioje gali jaustis laisviau, o jei ne, gal virtuvės stalas ar balkono dalis gali būti skirta laisvai lietis dažams, smėliui ir klijams?
 • Pasirūpinkite tokiomis priemonėmis, kurios jums sukels mažiau streso – nuplaunami dažai (patirtis rodo, kad užrašas ant pakuotės nuplaunami nebūtinai tai reiškia. Eksperimentuokite ir atraskite, kas iš tiesų lengvai nusiplauna), neįsigeriantys klijai arba lengvai surenkamas smėlis.
  8b8e3-img_1481
 • Drabužiai darbui-kūrybai. Čia tikrai netinka suknelės ir kostiumėliai iš brangių parduotuvių. Tiksliau jie tinka, jei jums jų negaila. Bet daug paprasčiau vaiką aprengti jau ne kartą dėvėtais marškinėliais ir kelnėm, kurios matę gyvenimo ir dar vienas purvo taškas ar sutrintų nežinomų uogų dėmė jau nieko nebepakeis. Visiems ramu.
 • Kur nors išeinant su vaikais turėkite papildomų rūbų. Ne visada jų prireiks, bet kartais jie išgelbės jus ir vaikus nuo perdėtos kiekvienos balutės ar smėlio dėžės baimės. Taip pat ir nuo konfliktų – neik, nelipk, susitepsi, susiplėšysi ir t.t.
 • Būkite pasiruošę. Jei vaikams leidžiate pasižaisti su vandeniu virtuvėje, paklokite rankšluosčių, jei tai lipdymo užsiėmimas, galite patiesti plėvelę, kad mažiau reikėtų vėliau valyti ir gramdyti. Jei vaikai keliauja į lauką kepti smėlio tortų, iškart galite numatyti, kad reikės ir rankšluosčių ir švarių rūbų. Žodžiu, pažiūrėkite kelis žingsnelius į priekį ir būsite mažiau išmušti iš vėžių pamatę rezultatą.
 • Dalyvaukite kartu su vaikais! Tada viskas ne tiek baisu, kiek smagu.

Linksmos ir šviesios jums tarptautinės purvo dienos!

IMG_0395.JPG

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: