Ką skaityti: lietuviška lėlė ir knyga apie istoriją, kuri galėjo nutikti 16 a. Vilniuje

Žadėjau, kad vasario mėnesį pasakosiu jums apie knygas. Savo pažado laikausi ir jau ne vieną knygelę jums rodžiau ir pasakojau, kas ir kada jas mūsų namuose skaito.

Ši knyga, apie kurią dabar kalbėsiu, mane labai nustebino. Tiesą sakant, nebuvau mačiusi ar girdėjusi kažko panašaus, tad “istoriją, kuri galėjo nutikti 16 a. Vilniuje“ prarijau vienu ypu.

IMG_2397

Trumpai, tai istorija apie keturis draugus, kurie gyvendami 16a. Vilniuje leidžiasi į paslaptingų labirintų paiešką. Čia susipina ir draugystė, vaikiški pokštai ir išdavystė. Nežinau kaip jūs, bet aš labai mėgstu pasakojimus, kuriuose galiu atpažinti savo miestą, savo šalies tikrosios istorijos detales ir bent trumpam patikėti, kad taip galėjo būti.

Bet čia dar ne viskas, cinkelis tame, jog knyga keliauja ne viena. Jei tik pageidaujate, knygą lydi ir pasakojimą papildo nuostabi autentiška lėlė vardu Elena. Taip taip, knyga „Elenos istorija. Labirintų paieškos“ + pirmoji lietuviška lėlė Elenytė (mane vaikystėje irgi taip vadindavo 😉 ). Kadangi knygos ir lėlės sumanytojų siekis buvo skatinti vaikus susipažinti su mūsų šalies istorija nuo pat mažų dienų, buvo sukurta nuotykių knyga, paremta ir istoriniais faktais. O lėlė įkūnija pagrindinę knygos heroję. Man atrodo, šiuo duetu ir pasiekiamas tas pirminis tikslas – sužavėti, įtraukti ir sukurti dar vieną galimybę mokytis žaidžiant.

Pasirodo, kuriant drabužius ir papuošalus lėlei, buvo konsultuojamasi su žinoma Lietuvos archeologe, istorike, Vilniaus žemutinės pilies tyrinėtoja Daiva Steponavičiene. Ir nors aš esu didelė istorijos žinovė, man patinka istorijos apskritai. Smulkios detalės sukuria stebuklingą visumą. Pvz. lėlės apranga kurta pagal 16 a. drabužių dizainą. Tokiu būdu vaikams netiesiogiai pasakojama šalies istorija ir leidžiama prisiliesti prie tam tikrų autentiškų elementų per žaidimą. Gudru, ar ne? 🙂

IMG_2398

Kaip knygos iliustracijos, taip ir pati lėlė yra labai tapybiškos ir kupinos švelnumo. Labiausiai paperka lėlės paprastumas, akį traukia aprangos detalės, atviras lietuviškai melsvų akių gylis. Šiuo metu vyraujančių lėlių pasirinkime ši išsiskiria tuo, kad yra be blizgučių, dirbtinių išdidinimų ir ryškių rožinių, violetinių atspalvių. Natūralumo ir švelnios estetikos mylėtojams tai tikras lobis ❤

 

Šių lėlių ir knygų sau ar/ ir draugui galite įsigyti
www.facebook.com/tsatsa.lietuva;
www.tsatsa.lt.
Taip pat puslapyje plačiau pasiskaitysite apie lėlę Eleną, jos sukūrimo istoriją ir pačią sumanytoją Samantą. 

Šiuo metu suvakais FB puslapyje vyksta konkursas šiai knygai laimėti, užsukite!

Siunčiu jums visiems linkėjimų! Skaitykite ir mėgaukitės!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: