Tavo vaiko drugelis – laikui kartu

Niekam ne paslaptis, kad kartais imuosi ką nors pabandyti ir tada aprašau istorijas, nutikusias mums, kai leidomės į neatrastus patyrimus. Su Tavo vaiko drugelis sumanytoja Dovile kalbėjomės dar pavasarį. Kadangi tinklaraščio ir drugelių idėjos labai susiję, pamanėme, kad tikrai galime kažką kartu sukurti. Gal Vilniuje? Gal Kaune? Praėjo vasara, įsibėgėjo ruduo ir drugeliams neliko išeities – atkeliavo pas mus siuntinuko pavidalu. Nuo pat pradžių svarsčiau, kokiai progai pasilikti šį spalvingą užsiėmimą. Gal vestuvių metinėms? O gal vieno iš vaikų gimtadieniui? Gal mano gimtadieniui? Saulėtas dienas pakeitė lietūs, po to ūkanos. Vieną tamsų sekmadienį, kai jau beveik pietūs, o lauke dar deramai neprašvitę, džiugiai šeimynai pareiškiau – šiandien VISI piešime. Ir piešime VĖL kitaip.

Išpakavome dailius paslaptingus vokus ir mūsų keturmetis užspirgėjo, kad raudona spalva bus jo!

Po visko draugei sakiau – pakartoti rytoj nenorėčiau, bet buvo labai verta.

Kodėl nenorėčiau rytoj kartoti?

Nes procesas su trim nepasėdom yra tikrai intensyvus ir varginantis. Devyni prakaitai žliaugė, kol visus surikiavom, nutepėm ir atspaudėm. Sukomės su vyru kaip bitutės, bet rankos drebėjo, vaikai spirgėjo ir vis pasigesdavau tai kokios servetėlės, tai teptuko ar pamiršdavau, kur padėjau vieną ar kitą drugelį. Tiesa, kai vaikai susidomėję ir įsitraukę į veiklą, jie labiau linkę bendradarbiauti, draugauti ir netgi klausyti, kas sakoma.

Kaip tai vyko? Komplekte yra drobė, dažų ir blizgučių. Taip pat instrukcija, kaip viską daryti. Užtrukome šiek tiek daugiau nei valandą, rezultatas – 5 drugeliai. Vaikams tai gana ilgas laiko tarpas, bet turint minty, koks smagus visas procesas, tai veikla neprailgo. Nė karto neteko išgirsti, kada jau baigsim? Visą laiką buvome judesy ir vis kas nors kikeno, vis kas nors balsu juokėsi, tai kažkas ginčijosi, tai vėl visi susikaupę dirbome.

Apie laiką. Žinoma, laikrodžius geriausia išvis padėti į šalį 😉 Bet jei yra reikalas skaičiuoti laiką, tuomet patarimas – keturių ar penkių asmenų šeimos veiklai (jei neturite padėjėjų) skirkite maždaug pusantros valandos. Bus laiko ne tik padaryti darbą, bet ir pasimėgauti. Kaip ir minėjau, mes buvome penkiese, vienas fotoaparatas ir daug drobių su drugeliais, dažų ir teptukų…

tavo šeimos drugelis1a
Su vaikais: visa šeima pasiruošę

Dabar jau galiu įsivardinti, kad visame procese trūko dar keleto laisvų rankų ir fotografo, kuris žinotų, kur, kaip ir ką fotografuoti. Aha, gerai pagalvojote – tai nuostabi idėja šeimos fotosesijai!

tavo šeimos drugelis18
Su vaikais: kol dar yra dažų

Pas mus vyresnėlis iškart pareiškė, kad kojų jis nesiteps, o tik pažiūrės ir palaikys, jei ką reikės, tačiau, pamatęs drugelius ir mūsų entuziazmą traukiant dažus, persigalvojo. Pirmajam tepėme ir spaudėme mūsų vidurinėliui, nes jis labiausiai nekantravo ir džiūgavo išsirinkęs raudoną spalvą. Po jo sekė mažylis, tada vyresnėlis, galiausiai vaikai ištapė tėčio pėdas, o aš buvau paskutinė eilėje. Kaip jau minėjau, labai trūko rankų – tai vienas ima dažus, kitas jau tepa, trečias rėkia, kad nori fotografuoti. Tada visi keičiasi vaidmenimis ir norais, tačiau situacija nekinta – daug lakstymo, trepsėjimo ir nekantravimo.

Bet grįžkim į procesą. Keturmetis buvo sužavėtas. Susikaupęs stebėjo, kaip jo pėdos virsta vientisa spalvų dėme, o vėliau tampa drugeliu. Tada jau pasipylė džiūgavimo šūksniai. Man labai nuoširdžiai nuskambėjo – bet tai kaip gražu! Jis yra tas, kuris visuomet į dažus panyra iki alkūnių ir visa esybe, tad šis užsiėmimas jam buvo vienas malonumas.

tavo šeimos drugelis2
Su vaikais: kai pėdos jau nuspalvintos

Mažylis nekantravo, kai tepėme dažus broliui, o kai atėjo jo eilė, buvo labai nustebęs ir susidomėjęs. Vyresnėliui labai kuteno, tad juoko ir spardymosi buvo pilnas kambarys.

tavo šeimos drugelis7
Su vaikais: kutena ir juokinga

Keli patarimai tiems, kas nuspręs, kad nori išbandyti šį gražų prisiminimų kūrimo ir saugojimo būdą namų sąlygomis

  • Apsvarstykite ar norite šį procesą įamžinti. Aš sakau, kad tikrai turėtumėte labai gražių kadrų, tad verta apgalvoti, kas fotografuos ar filmuos.
  • Jei fotografuosite patys, kaip tai darėme mes, pasidėkite netoliese fotoaparatą. Būtų gerai, jei turėtumėte pakrautą bateriją.
  • Pasiruoškite viską iš anksto: užklokite grindis dengiamuoju popieriumi ar kokia dailia paklode (kurios nebijosite ištepti). Pasidėkite dažus, drobes su drugeliais, drėgnų servetėlių, paletę ar paprastą lentelę dažams maišyti, teptukų. Apsirenkite taip, kad būtų patogu ir nebaisu, jei užtikštų dažų.
  • Jei šeimos narių ne du, tai apsvarstykite, pasidalinkite, kuriam pirmam darysite drugelį, kurie gali palaukti ilgėliau ir pan.
  • Jei turite galimybę, leiskite vaikams ištapyti suaugusiųjų pėdas. Žiauriai smagu! Tik būtinai pakontroliuokite dažų kiekius 😉
  • Veiklos namuose pliusas – vanduo čia pat, galima viską (vaikus irgi) iškart nuplauti, nudžiovinti ir eiti gerti kakavos.
  • Jei darytumėte šį veiksmą lauke, pvz. vasaros metu pievoje – turėtumėte daug daugiau erdvės, mažiau baimės ką nors ištepti, bet būtinai reikėtų pasirūpinti vandeniu ir rankšluosčiu. Žinoma, nuotraukų taip pat turėtumėte laaabai gražių.
tavo šeimos drugelis19
Su vaikais: tėčio pėdoms reikia daug dažų

Apie progas ir neprogas

Kai rinkausi laiką, kada pasidaryti šiuos drugelius, ir visos šventės bėgo pro šalį man neprisiruošiant, atėjo suvokimas, kad Tavo vaiko drugelis gali būti puiki dovana gimtadienio, krikštynų, palankynų, vestuvių, vestuvių metinių, Kalėdų ar kitomis gražiomis progomis. Bet taip pat Tavo vaiko drugelis (mūsų atveju visos šeimos drugeliai) gali tapti ta proga, kai visi susirenka draugėn, kalbasi, juokauja, susipyksta ir akimirksniu susitaiko, maišo dažus, tepa, spaudžia, aikčioja ir aptarinėja. Kiekvienas pasidaro unikalų savo drugelį. Svarbu tik leisti rinktis vaikams spalvas ir neužskubinti proceso.

Aš pasirinkau kiekvienam šeimos nariui po atskirą drugelį (galima rinktis ir didelę ištisinę drobę visai šeimai), nes pamaniau, jog kiekvienas esame vienos šeimos nariai, bet tuo pačiu visi labai skirtingi. Taip pat, ateity bus labai gražu, kai tie trys drugeliai išskris kiekvienas į savo atskirus namus. Mudviejų su vyru gi pasiliks ten, kur esame, prigludę vienas prie kito.

Tad kodėl visgi verta? 

Jei sudėliojau mažokai argumentų tekste aukščiau, yra dar kelios atraminės mintys. Visas šis tinklaraštis yra apie laiką su vaikais. Tad visų pirma – tai yra kūrybingas, spalvingas ir tikrai nekasdieniškas būdas pabūti visiems draugėje. Kaip mūsų keturmetis mėgsta pabrėžti – visa šeima kartu! Kitas momentas – tai prisiminimų kūrimas. Kurdami drugelį, mes kuriame prisiminimus, kurie kartu su drugeliu bus įspausti drobėje ir tuo pačiu atmintyje.

Tiesa, klausiau Dovilės, ar reikia jau atspaustą ir išdžiūvusį drugelį kuo nors nupurkšti, kad ilgiau išsilaikytų toks spalvingas ir ryškus. Kadangi komplekte yra akriliniai dažai skirti tapybai, nieko papildomai daryti nereikia, paaiškino man drugelių sumanytoja.

Kaip jau supratote, šis tekstas atsirado bendradarbiaujant su Tavo vaiko drugelis. Mūsų šeima dėkingi už galimybę pažinti ir pasidaryti po unikalų drugelį kiekvienam iš mūsų.

Plačiau paskaityti, užduoti klausimus ar įsigyti drugelių komplektą galite kreipęsi į Dovilę el. puslapyje Garbanota.lt arba tuo pat pavadinimu Facebook puslapyje.

tavo šeimos drugelis28

O aš jums linkiu spalvingų akimirkų kartu, kad ir ką beveiktumėte!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: