Laimingi mūsų namai. Prisidėk ir tu.

Įdomus dalykas, kad kalbėdami apie laimingus namus žmonės dažnai pasakoja nelaimingas istorijas ir ko namuose trūko, kad jie būtų laimingi. Aš noriu pasakoti kitokią istoriją – užaugau ramiuose namuose. Juose kartais trūkdavo pinigų, tačiau niekad netrūko kitų svarbių dalykų: tikėjimo, pasitikėjimo, pagarbos, žaidimų, džiaugsmo, rūpesčio ir tradicijų.

Manęs neaugino moderniai – ugdymo ir auklėjimo vadovėlių mano tėvų knygų lentynoje nerasi, mano tėvams nerūpėjo stilius (pagrindinė taisyklė – švariai ir tvarkingai), įmantrūs valgiai ar naujausi daiktai. Kartais pykdavau, kad jiems vienodai šviečia, koks kietas džinsų ar kuprinės dizainas yra madingas. Bet dabar, atsigręžusi atgal, suvokiu, kad mūsų laiminguose namuose visgi buvo išlaikyta svarbiausia linija – žmogiškumo ir pagarbos vienas kitam linija. Ačiū mano tėvams už tą dovaną augti ramiai ir savu tempu namuose be manipuliacijų, be rėkimo ar lėkščių trankymo, be nekalbadienių ir be pažeminimų… Net jei ir esu girdėjusi, kad mergaitės nepyksta (nepamenu, bet įtariu, kad teko tai girdėti), visgi niekada nesu jautusis pažeminta ar neįvertinta. Nebuvau ir aukštinama. Paprasčiausiai gyvenome paprastą gyvenimą už jį dėkodami. Be pompastikos ir dūsavimų, be maivymųsi ar apsimetinėjimų. Vis galvoju, tai labiau patogus gyvenimas ar visgi autentiškas? Ir žiūrėdama šios dienos šviesoje drąsiai sakau, kad labai tikras. Ta gausybė daiktų ir blizgučiai, baltos lėkštės ir filtruotos nuotraukos niekada neprilygs paprastos kasdienybės grožiui ir laivės būti savimi nevaržančiai ramybei.

Gyvenime reikia ir ambicijų, ir pykčio (ypač to, kuris stumia į kūrybą), ir grožio, ir poezijos. Taip pat jame turi būti visų spalvų ir jausmų paletės. Bet laimingiems namams šalia viso šito arba ir be viso šito reikia mūsų nuoširdžios meilės (žmogui ir gyvenimui).

To jums visiems ir linkiu ❤

Šis tekstas atsirado permąstant socialinės iniciatyvos “Laimingi mūsų namai“ tikslus.
Projektu siekiama viešinti smurto artimoje aplinkoje problematiką Lietuvoje. O visos surinktos lėšos bus skirtos Vilniaus moterų namų veikloms remti. Prisidėti gali kiekvienas, įsigydamas atvirukų iš Atvirukas Kalėdoms Laimingi Mūsų Namai interneto parduotuvės: http://laimingimusunamai.getshopin.lt/ . Aš jau įsigijau, o tu?

IMG_1557

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: