koliažas iš žiedlapių

Vasara – nuostabus metas. Beveik visą laiką galime būti lauke. Daug daugiau saulės ir viskas aplink žydi. Net jei ir lyja, kaip šiemet, vistiek… Todėl šįkart darbelis irgi tikrai vasariškas – žiedlapių koliažas. Galima vadinti ir mandala (pastaruoju metu šis žodis gana madingas 😉 ).

Koliažas – tai dailės technika, kai paveikslas kuriamas pasitelkiant keletą technikų: piešiant, spalvinant ir lipdant prie kietesnio pagrindo popieriaus, audinio ar kitų medžiagų skiautes, kruopas, stikliukus ir t.t. Koliaže galima dėlioti ir klijuoti įvairias smulkias detales, tarp jų ir gėlių žiedlapius.

IMG_9351u1

Darbo eiga:

Išeiti pasivaikščioti ir prisiskinti įvairių žiedų, prisirinkti žolelių. Ar visas pažįstat? Aš esu ta, kur pažįstu tik pagrindinius augalus, tad eidami ir rinkdami žolynus visad atrandam ką nors naujo. Galima rinkti ir smulkius akmenukus ar pagaliukus – šituos labiausiai mėgsta beveik keturmetis. Bet juk kūrėjo laisvė yra pasirinkti medžiagas, kurias pasitelks savo kūriniui, ar ne?

IMG_9385u1

Parsinešus namo arba čia pat lauke, pasiruošti vietą dėlioti paveikslui. Jei diena vėjuota, visgi geriau dėlioti namuose. Žodžiu, reikia žiūrėti pagal aplinkybes. Mes dėliojom namie.

Jei dėliosite mandalą, paprastai ji pradedama dėlioti nuo vidurio. Savo esme mandala yra lyg meditacija, susikaupimas, gilinimasis į save. Ir tas centras simbolizuoja patį dėliotoją. Bet jei nekreiptume dėmesio į mandalos ištakas ir prasmę, o tik paprasčiausiai dėliotume žiedlapių paveikslą, tai galime dėlioti, kaip tinkami.

IMG_9394u

Štai kelios idėjos:
– galima nusipiešti paveikslą ir vėliau jį išdabinti gėlėmis ir lapais.
– Galima dėlioti ekspromtu, kas šauna į galvą.
– Galite internete susirasti mandalų pavyzdžių ir bandyti juos atkartoti.
– Darbuokitės su vaiku pasikeisdami: pradeda vienas, kitas tęsia, vėl keičiatės ir taip gimsta unikalus paveikslas.

IMG_9391u1

Mes šį paveikslą darėme ekspromtu. Dėliojome žiedlapius ir žiūrėjome, kaip tinka, kaip patinka. Didžiojo paveikslo neklijavome. Pasigrožėjome ir išardėme. Nedidelius paveikslėlius užtvirtinome su lipnia juosta. Bet užklijuoti gyvi augaliukai neilgai bus gražūs. Šis gyvų žiedų paveikslas visuomet yra nuostabus ir labai trapus vienu metu. O kolkas turime kelis žiedlapiais dekoruotus knygų skirtukus. Kaip minėjau auksčiau, ilgalaikiams projektams derėtų žiedlapius pradžioje išdžiovinti, o vėliau klijuoti ar įlaminuoti.

IMG_9402u1

Tebūnie vasara!

Šis tekstas spausdintas žurnale Bitutė, 2017 m. liepos-rugpjūčio nr.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: