10 frazių, tinkančių, kai vaikas verkia

Gana bliauti. Nustok. Na ko čia dabar ašaroji…

Ar kada nors tokie žodžiai kam nors padėjo nusiraminti? Verkiama dažniausiai ne todėl, kad vat šiaip užsimaniau, o dėl kažkokios priežasties. Net jei tai ir iškritę ant šaligatvio ledai ar nulūžęs pieštukas, ar rakštis, ar sugriuvęs kaladėlių bokštas. Žodžiu, priežasčių verkti tikrai yra daug. Jos visos TĄ AKIMIRKĄ rimtos. Pati esu verkusi, kad nusilaužiau nagą. Taip pat, kai dingo rašytas tekstas. Dėl kvailysčių, paikysčių ir visai rimtų dalykų. Nė sykio “nustok bliauti“ man nepadėjo. Nepadeda ir mūsų vaikams. Skirtingais momentais veikia skirtingi dalykai,

kartais reikia paprasčiausiai tyliai pabūti šalia.

O kartais reikia vaiką (ar suaugusįjį) palikti pabūti vieną. Su savo mintimis ir liūdesiu.

Bet man būna, kad rauda vaikas, o aš nežinau kaip jį nuraminti ir pradeda imti nervas. Imu pykti, kad jis nesiliauja, o aš nežinau, ką daryti toliau. Bet ir mano pyktis visiškai nepadeda. Nei man, nei jam. Žinot juk, į ugnį žibalo pilti nerekomenduojama.

Mes, suaugusieji, daug ko nemokam. Nei patys verkti dorai, nei vaikams leisti. Norime tik šviesių emocijų, greitų apsipirkimų, lengvų atostogų, sklandžių rytų, … be sumaišties ir pagal planą. Ar galima mus už tai kaltinti? Manau, ne. Rami rytinė kava – mano siekiamybė kas rytą. Kartais pavyksta. Kartais kavos atsigeriu tik vakarop. Ir ką? Aš tik žinau, kad mano norai ir lūkesčiai neturi skaudinti šalia esančių. Kad man nesiseka sklandžiai išsiruošti į darbą juk nereiškia, kad galiu nepaisyti ir skriausti savo mažąjį.

Šio žinojimo vedina ieškojau sau “receptų“. Dalinuosi paruoštukais-frazėmis, kurios tinka vietoj “neverk“, “būk vyras“ ir pan. Taip pat svarbu prisiminti taisyklę, kad

jei neturime ką gero pasakyti, tai geriau prisėskime šalia ir patylėkime.

Bet gi jau turime, jei tekstą perskaitėm iki galo 😉

10 frazių kai vaikas verkia

Šias frazes sugalvojau ne pati, nors kai kurias naudojau dar iki perskaitydama tekstą viename užsienio tinklaraščių. Padariau ir 10 frazių kai vaikas verkia pdf, norintiems sąrašą atsispausdinti.

Taikaus jums ryto-vakaro ir viso buvimo!

2 atsakymai į “10 frazių, tinkančių, kai vaikas verkia”

    1. Taip, o ką jei aš verkčiau, o man sakytų… 🙂 Arba jei pykčiau, o man siūlytų pažiūrėti pro langą 😀 Pasižiūri šiek tiek kitom akim, iš kito kampo ir matai, kad galima ir kitaip spręsti situaciją.

      Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: