Lobių dėžutė

Man vaikystė visada atrodo labai paprasta ir lengva iš pirmo žvilgsnio, o kai sustoju ir įsižiūriu į vaiko akis, kai iškraustau jo kišenes prieš skalbimą ar kuprinės užsegamą skyrelį, suprantu jog šis laikotarpis yra pilnas stebuklų, paslaptėlių ir kažkokio nenusakomo spindėjimo. Lyg fėjų dulkėmis viskas būtų nužerta.

Štai, vieną dieną nuvežiau vaikus į darželį. Jie skubiai nusispyrė batus, įšoko į šlepetes ir nudūmė pas draugus. Lyg pati sau pasakiau “ate“ ir dar nusprendžiau patikrinti jų krepšelius, gal kokia kojinė užsimetusi ar piešinys neparneštas namo. Trimečio krepšelyje, kaip ir reikėjo tikėtis, krūva mašinyčių ratukų, mašinytė ir dar žurnaliukas apie mašinas. Šešiametis jau gerokai subtilesnis. Nesusivaldžiau, išsitraukiau telefoną ir darželio rūbinėlės tyloje įamžinau jo lobius.

20170330_174728.jpg
Su vaikais: lobiai krepšelyje

Ir tada man šovė mintis, kad tokių ir panašių lobių galiu jiems paruošti ir aš. Suprantu, kad tai ne tas pats, kas juos surasti, susirinkti pačiam, bet pasinešiojus kišenėje medinių karoliukų, kamštelių ir pupų, po kurio laiko jie taps labai vertingi ir apaugę prisiminimais. Pradėjau tą mintį nešiotis ir visaip dėlioti galvoje. Galų gale sujungiau ją su mano taip pamėgta kvietimo kūrybai idėja ir paruošiau savo vaikams štai tokių lobių dėžučių: su smulkiomis detalėmis – didiesiems, o mažajam tokia, kur viską galima pagraužti, pakratyti ir atidaryti-uždaryti.

Jei norėtumėte, turiu iš ko paruošti keletą ir jums 😉 Rašykite, aptarsime ir susitarsime (išrašau ir sąskaitas).

PicMonkey Collage3
Su vaikais: lobių dėžutės <– dičkiams ir mažiui –>

IMG_8758

Mažosiose esu pridėjusi medinukų rinkinį dičkiams. O mažyliui, kuris viską ragauja ir čiupinėja – suvertos ant juostelės sagos, mediniai žiedai, medinė žmogaus figūrėlė ir veidrodėlis. A ku kū – kas ten į tave žiūri? 

Ir didesnės – mano pačios mėgstamiausios – didesniems tyrinėtojams ir kūrėjams, smalsautojams ir lobių medžiotojams 🙂 Turinys matosi, tad leidžiu nuotraukoms kalbėti už mane.

IMG_9327.jpg
Su vaikais: lobių dėžutė

PicMonkey Collage4

IMG_9546u

Kaip šį turtą naudoti?

Padėti matomoje vietoje.
Vaikai greitai sugalvoja, ką su tuo veikti. Jei šalia dar bus padėta gabalėlis modelino, klijų ar guašo ir teptukas, gali gimti skulptūra arba medinių herojų komanda.
Svarbiausia 1) netrukdyti kurti. 2) Įsitraukti į procesą, jei esate pakviesti. 3) Mėėėėėėgautis ❤

Dar vienas svarbus dalykas šiame kūrybiniame žaidime – dėžutės turinį galima keisti, papildyti, atnaujinti… Žodžiu laisvė ir laisvė. Tikiuosi greitu laiku turėti nuotraukų papildymą iš žaidimų 😉

Linkėjimai visiems vasarojantiems! Dairykitės plačiai atmerktomis akimis – lobiai visur aplink!

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: