ne ta diena ir šnypščiantys burbuliukai

Ar jums pasitaiko tokių dienų, kai viskas klostosi ne taip, kaip norėtųsi? Tokių lyg tyčia… vaikai iš pat ryto pikti kaip širšės, kava neveikia, galva kvadratinė, … Tai va, tai buvo tokia diena. Bet kažkaip pavyko papusryčiauti, sulaukėme pietų, pavyko ir šio bei to pagaminti pietums. O tada laikas lyg sustojo… Taigi nusprendžiau kažko imtis – gal jie nustos bartis ant kiekvieno kampo ir įsitrauks į veiklą. Gal.

Šįkart nusprendžiau vėl vaikams suteikti galimybę šiek tiek pamiklinti pirštukus, pažaisti su spalvomis ir įdarbinti visus pojūčius. Pradėjome nuo birių produktų maišymo. Vaikai mielai būtų kuitęsi su krakmoline mase dar ilgiau, bet čia jau išlindo mano nekantrumas – labai norėjau pamatyti galutinį rezultatą. Dar norėjau nufotografuoti visas gražias nuotraukas, o vidurinėlis man neleido. Aš vaikams aiškinu, kodėl fotografuoju, kam tos nuotraukos ir kad jų galima rasti internete ar žurnaluose. Ir štai kartais mūsų trimetis nenori, kad fotografuočiau, ir apie tai aiškiai pasako. Šiandien būtinai turėjo būti TA diena…

IMG_8398u.jpg
Su vaikais: burbuliukai pasiruošę

Sunkiai stumdamiesi į priekį įveikėme visokias derybas ir pykčius, aiškinimus ir skubėjimus, prigaminome spalvotų burbuliukų. Kol virė kisielius (jau seniai norėjau jo išsivirti, tad kodėl gi ne sekmadienį?), atvėsinome juos šaldytuve, nors galima laistyti burbuliukus ir iškart. Ir kai vėl pakviečiau vaikus, paruošusi stalą, dar nebandytam veiksmui, jie jau buvo nusiteikę kurkas draugiškiau. Tiesa, man jau norėjosi gurkšnoti isielių ištiesus kojas ir vartyti kokią knygą ar žurnalą. Bet šiandien ne ta diena 🙂

Burbuliukams reikės:

  • sodos (sunaudojome visą pakuotę)
  • krakmolo (dėjome tris-keturias saujas)
  • guašo ar maistinių dažų
  • trupučio vandens
IMG_8399u
Su vaikais: su burbuliukais

Šnypštimui:
– acto arba bekvapei alternatyvai:

  • citrinos rūgšties
  • vandens

Burbuliukų gaminimas.

Suberiame į dubenį sodą, krakmolą ir gerai išmaišome. Vaikai maišė šaukštais ir pirštukais. Tada, jei norime kelių spalvų rutuliukų, padaliname birų mišinį į kelias dalis ir suberiame į skirtingus indelius. Įdedame dažų ir įpilame vandens tiek, kad visa krakmolo-sodos masė nusidažytų ir sudrėktų. Krakmolas turi savybę susiliejęs su vandeniu būti ir kietas, ir skystas vienu metu, tad čia vandens reikia tiek, kad krakmolas būtų labiau kietas, nei skystas, o paėmus masę – gerai formuotųsi rutuliukai. Jei rankose masė tyžta, dar užberti krakmolo-sodos mišinio arba jame pavolioti rutuliukus. Jei masė byra ir rutuliukai nesigauna, reikia dar šiek tiek vandens. Kitą kartą bandysiu atrasti kažkokias proporcijas, tačiau geriausiai tai veikia, kai daroma iš akies – svarbu nepadauginti vandens.

Rūgštinis skystis.

Rutuliukus padėjome į šaldytuvą šiek tiek pastovėti. Pasiruošėme rūgštų skystį. Norėjau tokio buteliuko, kad būtų silpna srovelė, tad naudojau su specialiu antgaliu, tačiau galima naudoti švirkštą, pipetę ar paprasto buteliuko dangtelyje išdurti skylutę. Į 0,7 l  vandens buteliuką įbėriau 4 arb. šaukštelius citrinos rūgšties. Gerai suplakėme.

Mūsų turimiems burbuliukams reikėjo trijų tokių buteliukų.

IMG_8409u
Su vaikais: palaistyti burbuliukai

Aš stalą užklojau dengiamuoju popieriumi, padėjau vaikų jau anksčiau dekoruotus medžio gabalėlius ir ant jų vaikai pasidėjo burbuliukus. Tada laistėme ir džiaugėmės, kaip šnypščia ir putoja, kaip bėga upeliais, kaip maišosi spalvos. Net jei nieko nekalbėtume su vaikais apie patį procesą, būtų tiesiog labai gražu pažiūrėti.

Keli patarimai.

– Burbuliukus laistyti ant padėklo su krašteliais, dideliame dubenyje, plastikinėje dėžutėje ar lėkštėje.
– Burbuliukus laistyti vonioje ar ant grindų, užklotų senais rankšluosčiais arba plėvele.
– Turėti pasiruošus popierinių ranksluosčių, nes procesas tikrai šlapias.
– Dar praverstų kantrybė ar bent jau nusiteikimas, kad bus nutiškimų, nuvarvėjimų, išbyrėjimų ir pan.
– Jei burbuliukus laistysite ne iškart, geriausia juos laikyti šaldytuve.

Galvoju, net ne ta diena gali būti gera diena veiklai.
Šypsokitės!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: