Skutimosi putos: ne tik barzdai, bet ir žaidimams

Bandėte?

Mes tai įklimpome kaip reikalas!
Galvoju, čia turbūt yra ta viena iš nedaugelio priemonių, kuri neatsibosta ilgai labai ilgai. Nes gali į ją sumerkti rankas iki alkūnių, užtaškyti visą virtuvę ar vonią ir vis tiek visur kvepia… Tai net supykti padoriai negali.

Jau seniai nebepasakoju apie tokių veiklų reikšmę ir naudą. Jei sekate tinklaraščio tekstus – turbūt jau supratote, kad kuo daugiau tokių sensorinių ir spalvingų, purvinų ir judesio pilnų veiklų, tuo geriau visiems. Vaikai, žinoma, laimi labiausiai 🙂 Bet juk kai gerai vaikams, gerai ir tėvams. Bent jau daugeliu atvejų.

Tai štai, kai pasiryžau išbandyti skutimosi putas žaidimams, užklojau visą virtuvės stalą dengiamuoju popieriumi (nors būtų buvę geriau kokia plėvele) ir vaikams padaviau po flakonėlį putų. Daugiau nieko ir nereikėjo. Gerą valandą jie prasikuitė prie stalo, po stalu, ant stalo. Stovėdami, tupinėdami, palinkę, pasistiebę. Tyliai, garsiau ir labai garsiai. Po to dar reikėjo gero pusvalandžio vonioje, nes jie ne tik plovė putas nuo savęs, bet ir pratęsė žaidimus.

skutimosi putos Iu
Su vaikais: kai nieko daugiau nereikia – tik laisvės veikti

Internete gausu vaizdelių, kaip ant putų užlašinus dažų ir po to uždėjus popierių ant viršaus gaunasi spalvingi ir persikeičiantys paveikslai. Vaikų tai visai nesudomino. Ir, tiesą pasakius, aš suprantu kodėl. Juk patirti savimi, visais savo pojūčiais naują medžiagą yra jau savaime džiaugsmas ir turtingas potyris. Nebereikia kažkokių papildomų pagerinimų ir taip geram procesui. Tai va, pabandžiau aš pati sau su tom spalvom ir gana.

IMG_7132.jpg

Vos nudžiuvę ir užkandę vaikai paklausė ar turime dar putų. Teko pažadėti, kad kai tik bus galimybė – vėl nupirksiu.

Antras dublis

Po kurio laiko vėl nupirkau skutimosi putų ir vaikus su jomis tiesiu taikymu į vonią. Jau sulaipinusi juos į vidų prisiminiau, kad noriu išbandyti pasidaryti skutimosi putų dažus. Paprašiau vaikų, kad įpurkštų man putų į indelį ir palikau juos žaistis. Pati užmaišiau dažus.

O vaikyti, koks gerumas! Šitą kartosim būtinai. Gumulėlis putų plius lašas-du guašo. Viską išmaišai ir turi gerokai didesnį kiekį spalvotos masės. Ji maloniai kvepia, yra smagiai ryški, tepasi lengvai ir švelniai. Tik geriau tepti ant tvirtesnio popieriaus, nes kopijavimo popierius sunkų dažą sunkiai laiko. Bet atlaiko.

skut put dažaiu
Su vaikais: skutimosi putų dažai-

Tiesa, visoms veikloms su skutimosi putomis reikia:
– Skutimosi putų (aš pirkau pigiausias rastas prekybos centre Prisma. Mums pasisekė – jos malonaus, vos juntamo kvapo ir tikrai puikios konsistencijos);
– ko nors užkloti paviršiams, geriausia, kad tai būtų plėvelė ar klijuotė, ar sena dušo užuolaida (jos lengviausiai nusiplauna), bet gali būti popierius ar sena paklodė;
– teptukų, pagaliukų, popieriaus, dažų (arba nieko iš šitų priemonių, nes vaikai gali norėti paprasčiausiai viską daryti rankomis).

DĖMESIO. Jei apsisprendžiame duoti pasižaisti su putomis, pasidėliokime galvoje, kaip nepuldinėti kas pusę minutės su patarimais ir kaip neaikčioti, kai nuvarva, nukrenta, užsitepa, užsitaško, … Aš, pasirodo, pirmą kartą nebuvau pasiruošusi TOKIO masto užtiškimams. Paaikčiojus, nusprendžiau užsikaisti kavos ir užsiimti savais reikalais. Vaikai ramiai paniro į procesą iki alkūnių 😉 Tiesa, man teko irgi pabūti mama, kuri leidžia putose paslėpti rankas – ištepė mane vaikai su didžiausiu pasimėgavimu. Žinot, kai daro kažką ir akyse žiba? Tai va 🙂

Pavasaris yra nuostabus tuo, kad savaime norisi šypsotis!

Vienas atsakymas į “Skutimosi putos: ne tik barzdai, bet ir žaidimams”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: