Pakalbėkime apie žaislus: GIGI Blocks didelėms statyboms

Jūsų vaikai mėgsta statyti? Mėgsta suręsti fortą iš kėdžių ir pagalvių, užkloti pledu ir jame pasislėpti? O gal esate kartoninių žaislų mėgėjai? Tuomet šis tekstas JUMS! Jis bus apie tai, kaip mūsų namuose atsirado visus iki šiol turėtus žaidimus nurungęs GIGI Blocks (kėdės, pledai ir pagalvės netrukdo, o papildo!). Dar papasakosiu ir kas tai yra, kam tinka/ patinka ir kur jį įsigyti (jei netyčia užsinorėtumėte turėti namuose).

Istorija

Kai gavau pasiūlymą išbandyti GIGI Blocks, žinoma, turėjau pasižiūrėti, kas tai. Nebuvau apie juos girdėjusi. Gali būti, kad ir jūs apie juos negirdėjote. Tai žmonos ir vyro iš Latvijos sukurti kartoniniai blokeliai DIDELĖMS vaikų ir visos šeimos statyboms. Jų dukrelė, žinoma, buvo pirmoji bandytoja, bet dabar blokeliai džiugina tikrai ne vieną vaiką ir suaugusįjį. Šis žaidimas yra testuotas ir akredituotas danų organizacijos Exellent play, kurie žaidimus ir žaislus vertina per žaidimo ir mokymosi prizmę – kiek vertingi tie žaislai vaikui ir jo vystymuisi.

Pasižiūrėjau internete ir iškart sutikau šiam žaidimui atverti namų ir tinklaraščio duris. Tiesiog nebuvo ką daug mąstyti – buvau tikra, kad vaikams patiks. O jei jau jiems nepatiks (???), tai patiks man ir vyrui. Aš rimtai. Tai va, gavome siuntinį, išpakavome ir vaikai žiūri į mudu su vyru – kas toliau?

atidarom-gigiblocks-dezeu
Su vaikais: atidarome dėžę

O toliau – dėžė pilna kartono gabalėlių. Patogu, kad instrukcija tiesiai ant dėžutės. Tad jei lankstyti, tai lankstyti! Vos spėjome su vyru suktis.

img_6745u
Su vaikais: kaipgi sulankstyti tą plytą?
img_6736u
Su vaikais: GIGI Blocks visai šeimai!

Vyresnėlis irgi kurį laiką lankstė, tačiau po to prisijungė prie brolio ir rimtai ėmėsi statybų. Šioje dalyje jau nebereikėjo žiūrėti į mus ar klausinėti.

Statybos

Stebėdama šį procesą aš pamačiau tą tikrąjį kūrybingumą – vaikai tiesiog įniko, “suėjo“ į tą veiklą ir kas girdėjosi, tai tik kvėpavimas ir blokelių šiugždesys. Broliai akimirksiu susisinchronizavo ir statybos ar ardybos vyko tik persimetant žvilgsniais. Aišku, po trijų dienų nebeliko tokio neįtikėtino veikimo išvien, bet draugiškas bendradarbiavimas yra šio žaidimo sąlyga.

Blokelius turime jau porą savaičių, bet dar nepriėjome prie gamintojų bloge siūlomų variantų. Nebuvo nė dienos, kad vaikai patys ko nors nesugalvotų: stalai, kėdės, namai, lėktuvai, traktoriai, bokštai, pilys, gynybinės sienos, garažai, … jie vis randa ką statyti.

pastatem-pilaiteu
Su vaikais: statom namą

Vieną vakarą grįžta vyresnėlis iš darželio ir po labas, mama neria prie blokelių, kurie, kai niekas nežaidžia, stovi sienele prie sienos – nusižiūrėjome iš gamintojų pasiūlymų. Tai va, tiesiu taikymu ten ir ėmėsi statyti. Brolis aplink zuja, norėtų sudalyvauti, o vyresnėlis stato ir net nekalba. Suprantu, kad mintis didžiulė ir nenusakoma. Pastatė, atsikvėpė, sako va, robotas čia. Atrodo, kad nešiojosi jis tą robotą galvoje visą dieną ir grįžęs turėjo būtinai pastatyti, kad galėtų ramiai vakarieniauti ir kitus naminius darbus daryti.

IMG_6805u.jpg
Su vaikais: va, robotas

Trumpai ir aiškiai apie žaidimą

– Blokeliai paprastai sulankstomi ir lengvi.
– Blokeliai yra dviejų rūšių: didesni ir mažesni. Mažesnieji XL yra tik dvigubo jungimo. Didesnieji XXL komplekte yra viengubi ir dvigubi. Aiškiau aprašymuose GIGI Blocks puslapyje.
– Kadangi blokelius lankstant susidaro dviguba sienelė, blokeliai gaunasi tvirti ir, pastačius iš jų kokį pufą, ramiai išlaiko vaiką. Triskart sunkesnė mama dar nebandė atsisėsti. Juk yra ir kitų vietų man sėdėti 😉
– Mažiausiasis linkęs viską ragauti, tad jam skirta viena kaladėlė, kad jei jau ragaus rimtai, tai tą vieną. Bet kolkas dar nė vieno krašto nenukando. Įdomiau brolių pastatus griauti.
– Vyresnieji besistumdydami užkrito ant keleto kaladėlių, vieną sulankstė, tai ji dabar tokia pakrypusi, tačiau, įdėjus tarp kitų, tarnauja toliau. Aiškiname, kad tai nėra plytos, kurios viską atlaiko. Gal girdi. Nors kai vaikai stato, atrodo, kad negirdi nieko.
– Šios DIDELĖS statybos yra puikios lavinant erdvinį ir matematinį mąstymą. Taip pat šis žaidimas, dalyvaujant keliems, padeda pasitikrinti dalyvių gebėjimus dirbti komandoje, susikalbėti, pasirinkti, ką statom ir kaip. Žodžiu, bendravimas, bendradarbiavimas ir komandinis darbas vardan džiuginančio rezultato – nuolatiniai šio žaidimo palydovai.
– Mes turime 100 detalių. Dviems 6 ir 3 metų žaidėjams visai pakanka. Nors kartais su vyru mąstome, kad norėtume dar šiek tiek daugiau 🙂 (tik turbūt jau didesnių namų reikėtų tada).

Apibendrinant – žaidimas žiauriai fainas. Statybos nesiliauja kasdien. Mes su vyru sulaikę kvėpavimą laukiame, kada kuris nors ką nors sulaužys. Piešti ant blokelių vaikai dar nesugalvojo, mes nesiūlėme 😉 Bet ir tam ateis laikas.

Tegul statybos būna DIDELĖS!

Plačiau apie GIGI Blocks rasite GIGI Bloks interneto puslapyje.

8 atsakymai į “Pakalbėkime apie žaislus: GIGI Blocks didelėms statyboms”

 1. ieškau kur čia padėkoti už šią idėją, super, manau, turiu mintį, kai jau kas nors klaus ko dovanų ar patys ką nors pirksim, ačiū!

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Aliona, ačiū, kad užklausėte. Turbūt tekste iškarto reikia ne tik girtis, bet ir įrašyti, kiek turime ir kaip sekasi dalintis 😀 papildysiu tuojau, o jums atsakau —>
   Mes turime 100 detalių. Dviems 6 ir 3 metų žaidėjams (plius kartais dar mama ir tėtis bei mažas brolis, kuris viską nešioja, kur pakliuvo) visai pakanka. Nors kartais su vyru mąstom, kad dar šiek tiek norėtume 🙂 (tik turbūt jau didesnių namų reikėtų tada)

   Patinka

   1. Dydžiai visų vienodi. Tik pakuotės, t.y.blokelių skaičius, skiriasi. Mūsų yra didžioji pakuotė 100 blokelių. Ten yra dviejų dydžių blokeliai: viengubi ir dvigubi.

    Patinka

 2. man atrodo, skiriasi – pažiūrėkit atidžiau, yra Giant ir BIG (jų išmatavimai net skiriasi, jie yra nurodyti aprašymuose). Bet supratau, kad jūsų turimi – GIANT 100. ko gero, mažesniems vaikams būtent didesnių ir tiktų

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Taip, mūsų tie didžiausi 🙂
   Aš aprašymus pažiūrėjusi buvau vienodų XXL 🙂 Dabar pažiūrėjau ir XL, tai tikrai taip – jie mažesni. Taip pat tie mažesni pakuotėje yra tik dvigubi, nėra viengubų.
   Žodžiu renkantis ir/ar komplektuojant būtina į tai atkreipti dėmesį.
   Ačiū, Aliona, kartu radome tiesą 🙂
   Jei įsigysite, pasirodykite būtinai 🙂

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: