Lietuviškas vėjo malūnėlis

Mūsų vaikai yra Lietuvos fanai. Vyriausiajam rūpi suskaičiuoti visas plevėsuojančias vėliavas, kai kur nors važiuojame. Taip pat svarbu su visais visomis progomis giedoti Lietuvos himną. Todėl namuose per valstybines šventes stengiamės ką nors pagaminti taip pat su lietuviškomis spalvomis. Šiai vasario 16-ajai norėjosi kažko nesudėtingo ir su judesiu. Tad pasigaminome trispalvį vėjo malūnėlį. Jei norėtumėt tokio paties, skaitykite toliau.

Reikės:
Spalvoto popieriaus (geltono, žalio ir raudono)
Liniuotės
Pieštuko
Žirklių
Smeigtuko/ adatėlės/ vinuko (būtų gerai ilgesnio, kad perdurtų pagaliuką ir užtektų suverti malūnėlį)
Pagaliuko (nestoro, geriausia tiesaus)
Karštų klijų šautuvo, kad galėtumėte užtvirtinti adatėlę pagaliuke, arba išsikišusį adatėlės galiuką užtvirtinti galima trintuko gabalėliu.

vejo-malunelis-2
Su vaikais: pasiruošiame pagrindą malūnėliui

Visų pirma pasiruošiame pagrindą: nusibraižome ir iškerpame tris spalvotus kvadratėlius. Geltonas mažiausias, šiek tiek didesnis žalias, o raudonas didžiausias. Subraižome kiekvieną jų pažymėdami kirpimo linijas. Kirpti reikia nuo kampo vidurio link, paliekant neįkirpta porą centimetrų aplink centrą. Taip pat nusipiešiame ir išsikerpame nedidelį apskritimą, kuris bus naudojamas malūnėlio viduriukui.

Kaip suverti malūnėlį?

picmonkey-collage
Su vaikais: malūnėlio suvėrimas

Ant stalo paguldome adatėle pervertą pagaliuką, ant adatėlės užmauname raudoną, žalią ir geltoną kvadratėlius vieną ant kito išvardinta eilės tvarka. Lenkiame ir smeigiame kas antrą kamputį pradėdami nuo geltonos spalvos. Tai darome ratu, t.y. visų pirma suveriame geltonus, po to žalius, o galiausiai raudonus kampučius. Tada uždedame apskritimą ir trintuko gabalėlį. Malūnėlis baigtas.

img_5859u

Svarbu palikti pakankamai vietos malūnėliui ant adatėlės, kad jis galėtų laisvai suktis. Tam reikalinga ilgesnė adatėlė. Jos perteklių reikia nukirpti.

Tegul vėjas Lietuvoj būna palankus!

Publikuota žurnale “Bitutė“, 2017 m. sausio-vasario mėn.

3 atsakymai į “Lietuviškas vėjo malūnėlis”

    1. Tikiu, kad vaikai tik stebi ir seka, atkartoja. O tik gerokai vėliau jau sąmoningai renkasi. Bet vistiek labai smagu visiems ta trispalve taip “sirgti“ ir bandyti visas datas atsiminti, įvykius suprasti ir paaiškinti. Net sveika turbūt atnaujinti kaskart savo žinojimus 😊

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: