Portretas visu ūgiu: apvedžiok ir dekoruok

Apsižiūrėjau, kad nesu jums rašiusi apie šiuos didelius piešinius. Atsiprašau, kad taip užsimiršau. Tai vienas stipresnių piešimų mobilumo galimybėmis ir kūrybiniu malonumu.

Esame su vaikais jau ne kartą apvedžioję vienas kitą ir po to nuspalvinę save ar kitą popieriuje kaip tinkami. Istorijų prikurta… ir smagių pokalbių. Vakar kaip tik vaikai buvo namuose, tad vėl priklijavau lapus prie grindų ir paleidom į darbą teptukus.

Tai štai, reikia

  • didelio lapo (norimo piešti žmogaus ūgio) arba daug A4 lapų, kuriuos sujungtumėte lipnia juostele į vieną didelį.
  • Dar reikia pieštuko, dažų ar kitų mėgstamų piešimo priemonių. Taip pat
  • priemonių dekoravimui.
  • Žirklių lapui atkirpti, lipnios juostos priklijuoti lapui prie grindų.
img_6188u
Su vaikais: ir kūryba, ir mankšta

Judesys

Vaikas turi atsigulti ant lapo, suaugęs ar kitas vaikas jį apvedžioja. Atsistojus matomas tuščiaviduris portretas visu ūgiu, trafaretas. Tuomet vaikas imasi piešimo priemonių ir tūpčioja aplink savo portretą, atsugula, kad geriau pasiektų konkrečias dalis, atsistoja pažiūrėti į bendrą vaizdą. Dirba visi raumenys, treniruojama pusiausvyra ir, žinoma, stimuliuojamos visos smegenų sritys.

Idėja: Jei veiksme dalyvauja keletas vaikų ar suaugusiųjų, jie gali apsikeisti ir užpildyti vienas kito portretą. Svarbu įsitikinti, kad portreto savininkas neužginčys užpildymo. Žodžiu, trimečiams tikrai nerekomenduoju apsikeisti. Kai kurie šešiamečiai taip pat to negalėtų daryti. Net dėl visų suaugusiųjų negaliu garantuoti 😉 Bet jei vaikai patys sugalvoja išbandyti tokią idėją, netrukdykite jai.

Kūrybinis malonumas

Kaskart galima naudoti kitokias arba visada tas pačias labiausiai mėgstamas priemones dekoravimui. Portretas visu ūgiu gali būti nuspalvinamas guašu, akvarele ar kitais dažais, dekoruojamas koliažo principu, t.y. medžiagos skiautėmis, karoliukais, smėliu, akmenukais ir t.t. Portretas gali būti dabinamas antspaudais, skirtingomis geometrinių figūrų kombinacijomis ir pan. Laisvė fantazijai!

Mūsų vyresnėlis dieną gerai padirbėjęs prie savo portreto visu ūgiu vakare vėl paprašė jį apvedžioti. Galiu drąsiai daryti išvadą, kad tai vienas labiausiai pavykusių užsiėmimų ever ever 🙂

picmonkey-collageu
Su vaikais: portretas visu ūgiu

Piešiniai derinami su judėjimu ir piešiant po kėde.

Smagių akimirkų!

Vienas atsakymas į “Portretas visu ūgiu: apvedžiok ir dekoruok”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: