Svečio įrašas: Avilio istorijos. Pasidaryk pats bičių vaško žvakę

Mielai maloniai pristatau svečio įrašų kategorijoje “Avilio istorijos“ – tai nedidelis šeimos ūkis, gaminantis pagal Nacionalinės kokybės sistemą sertifikuotą medų, pažymėtą ženklu “Kokybė“.
biciu-korio-pavyzdys-1
Gamyboje laikomasi griežtų aplinką tausojančių reikalavimų:
– bitynas įrengtas toli nuo taršos šaltinių, Dieveniškių regioniniame parke, Daulėnų kaime, Šalčininkų rajone,
– bitės auginamos tik mediniuose aviliuose aviliuose (jokio plastiko, dirbtinio pluošto),
– produktas pilstomas tik į naują stiklinę tarą,
– medus išsaugo visus mineralus, nes nėra kaitinamas, kad atrodytų “šviežias“, nesusicukravęs,
– medaus kokybę tikrina “Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas“
– visą gamybos procesą prižiūri trečioji šalis – sertifikavimo įstaiga VšĮ “Ekoagros“.

Savo Facebook puslapyje “Avilio istorijos“ pasakoja visokiausių įdomybių apie bites ir medų, o šiandien užsuko ir čia, kad papasakotų man ir Jums apie tai, kaip patys galime pasigaminti žvakių. Kartu su vaikais, žinoma. Skaitom!

Ar žinojote, kad bitės avilyje be medaus gamina ir kitus žmogaus sveikatai naudingus produktus – žiedadulkes, pikį, bičių duonelę? Šį kartą plačiau pakalbėsime apie naturalų bičių vašką. Bičių vašką gamina jaunos bitės darbininkės ir jį naudoja korių statybai, jis yra visiškai baltas. Vaškas, panaudotas koriams gaminti, įgauna gelsvą spalvą, nes jame įmaišo pikio ir žiedadulkių. Natūralus bičių vaškas turi malonų medaus kvapą, tad šios žvakės namuose skleis puikų aromatą. Jeigu turite galimybę iš vietos bitininkų įsigyti medaus su natūraliu koriu, nedvejokite. Korio medaus su natūraliu bičių vašku drąsiai galima duoti mažiems vaikams pakramtyti, tai bus puiki alternatyva sintetinei kramtomajai gumai. Medus su koriu natūralus ir sveikas skanėstas, kuriame yra sveikatai naudingų bičių produktų – žiedadulkių, pikio. Galite nesibaiminti, jei vaikas vašką nuris, tai visiškai nekenksminga, nes vaškas su pikio priemaiša patekęs į virškinamąjį traktą, pagerins žarnyno funkciją. Tik įspėjame, kad  jaunesniems nei 1 metų amžiaus vaikams bičių produktai nerekomenduojami.

biciu-korio-pavyzdys-2
Korys

Natūralaus bičių vaško žvakių gamybai prireiks perlydyto bičių vaško lakšto, vadinamo vaškuole. Vaškuoles galima įsigyti http://www.vaskines-zvakes.lt/lt/146/va-kas.html arba bet kurioje bitininkų prekių parduotuvėje Jūsų mieste pvz. „Wilara“, „Bičių korys“, „Bičių pasaulis“ ir kt. Taip pat prireiks dagties t.y. specialaus degaus siūlo išmirkyto parafine ar vaške. Dagčių galima įsigyti http://www.vaskines-zvakes.lt/lt/177/dag-iai.html.

1.jpg

Reikalingos medžiagos: natūralaus bičių vaško plokštelė – vaškuolė (ją galima įsigyti bitininkų reikmenų parduotuvėje), dagtis, žirklės, kaspinas ar kiti papuošimai žvakės dekorui.

  1. Atsikerpame norimo dydžio vaško plokštelę.
  2. Atsikerpame dagčio ir prispaudžiame jį išilgai vaško plokštelės krašto. Viename gale dagčio turi likti 1 cm.
  3. Pirštais lygiai susukame vaško plokštelę ir tvirtai prispaudžiame kraštą, kad neišsivyniotų. Jei nepavyko iš pirmo karto, tesiog išvyniojame ir bandome dar kartą. Kad vaškas taptų minkštesnis ir būtų lengviau sukti, galime plokštelę kelias minutes palaikyti virš radiatoriaus.
  4. Dekoruojame žvakę kaspinu ar panaudodami kitus papuošimus – karoliukus, smulkius elgės žaisliukus, anyžius, gvazdikėlius ir pan.

Linkime šviesaus Kalėdų laukimo ir kvapnių vakarų!

P.S. Visos nuotraukos iš “Avilio istorijos“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: