Pakalbėkime apie žaislus: 5 idėjos žaidimams su LEGO kitaip

Žaislai turi būti tokie, kad vaikas galėtų juos panaudoti įvairiems žaidimams. Žaislai privalo suteikti vaizduotei laisvę… Esate girdėję tokių ar panašių frazių? Kaip tai atrodo realybėje? Ar LEGO gali būti toks daugiafunkcis?

Esu kažkur skaičiusi, kad LEGO yra ne toks jau ir geras, nes vaikas, negalėdamas nukrypti nuo griežtos instrukcijos, įrėminamas, jo vaizduotė užblokuojama. Mūsų vyresnėlis iš tiesų yra tas vaikas, kuriam svarbu instrukcija, svarbu apibrėžtumas ir aiškios ribos, logika ir matematinis tikslumas. BET man vistiek aukščiau išsakyta abejonė šiek tiek kelia šypseną, nes iš to, ką matau namuose, peršasi išvada, jog pagal instrukciją dedama tik pirmąjį kartą. Kruopščiai, kantriai, pykstant, padedant į šalį, vėl grįžtant, užbaigiant. O vėliau vaikai dėlioja savo statinius, kurie nėra nepriekaištingi, tačiau jų pačių sukurti ir tinkami šios akimirkos žaidimams. Įtariu, kad dar nemažai priklauso ir nuo mūsų, suaugusiųjų, kiek mes akcentuojame instrukcijos svarbą, kiek labai kremtamės, jei nepavyksta ir kiek dažnai skatiname veikti neįbrukdami instrukcijų.

Tai štai, aš prisidedu prie šiokio tokio veiklos galimybių paįvairinimo: man tiesiog niežti nagai LEGO (ir kitus vaikų žaislus) išbandyti ir kitokiose veiklose, nei instrukcija nurodo. Vaikai neprieštarauja. Priešingai, įsitraukia į visokius bandymus, o kartais ir patys siūlo eksperimentuoti. Mano viena mėgstamiausių – piešti galima visaip tema neseniai pasipildė piešimu su LEGO DUPLO (labai patogios paimti kaladėlės).

piesiame-su-lego
Su vaikais: piešiame su LEGO DUPLO

LEGO sėkmingai (ir, tikiu, vaikams labai įdomu ir patrauklu) gali būti naudojamas mokymui-mokslams. Vienas tokių pavyzdžių šiame įraše:
4-2-680x1020

Jei pasidairysite po internetą, turbūt liksite abstulbinti žmonių išradingumo, kaip ir aš. LEGO šachmatai – netikėtas ir, kai geriau pagalvoji, visai paprastas dalykas.
lego-chess-set-751x1024

LEGO DUPLO taiklumo žaidimas – tokių žaidimų galima pasidaryti iš ko nori (kartoninių tūtelių, medinių pagaliukų, …), o šis pagamintas iš LEGO DUPLO kaladėlių. Spalvingas, greitai sumontuojamas ir greitai perkeičiamas į ką nors kitą.
lego-duplo-ring-toss_ig

O pabaigai skanėstas sekmadienio popiečiui arba prisiekusio LEGO mylėtojo gimtadienio šventei – ryžių trapučių batonėliai LEGO tema. Net neabejoju, kad mėgstamas biskvitas, keksas ar meduolis taip pat galėtų pavirsti žavingomis valgomomis kaladėlėmis.
lego-rice-krispie-treats-4

Kurios idėjos imsimės pirmiausiai?
Linkime netikėtų atradimų! O atradę būtinai pasidalinkite ir su manimi 😉

2 atsakymai į “Pakalbėkime apie žaislus: 5 idėjos žaidimams su LEGO kitaip”

  1. Mano sūnus Lego Duplo pavertė stalo žaidimu: sudėlioja trasą, padaro vietų, kurios figūrėlę “pakelia“ ar “nuleidžia“. Tada pakaitom mėtom kauliuką ir žiūrim, kuris žmogiukas pirmas nukeliaus iki finišo! 🙂

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: