Pakalbėkime apie žaislus: LEGO DUPLO

Augau tais laikais, kai LEGO buvo kažkas toookio, toks wow dalykas, apie kurį visi kalba, bet retas matęs ar turi pats. Todėl, kai vyresnėlis gavo dovanų sunkvežimį iš serijos 6+, pasijutau bejėgė jam padėti, nors man prie šešeto puikuojasi tikrai ne vienas pliusas. Gerai, kad vyras šito reikalo mėgėjas (didelis, stiprus ir nuovokus mėgėjas) ir jam išlukštenti visokias instrukcijas yra kaip riešutus gliaudyti. Ir dvejų su viršum mažėlis metęs visus darbus vis taikėsi nugriebti kokį ratuką ar kitą ypatingai svarbią detalę. Pradėjau galvoti, kad jam taip pat reikia kažko panašaus. Tik stambesnio, t.y. didesnėmis detalėm, apie dideles mašinas ir žmones, kaip jam ir patinka. Pagooglinau.

O kai į namus parsivežėm trečią sūnelį/ brolį, jis vyresniesiems atvežė dovanų (šią istoriją kada nors irgi papasakosiu). Ir tai buvo LEGO. Kiekvienam broliui pagal amžių ir pomėgius. Tai buvo pirmasis mažėlio LEGO DUPLO: tik jam vienam, tik jo.

img_5349
Su vaikais: dideli ir stiprūs liūtai riaumoja labai garsiai

Prisėdusi ant kilimo kartu pažaisti supratau, kad mano įsivaizdavimai apie LEGO yra labai riboti. Tai nėra šiaip konstruktorius. Nes statymas, konstravimas tik nedidelė dalis viso žaidimo. Nekalbu apie naudą mąstymui, smulkiajai motorikai ir sąlygas susikaupimui treniruoti. Šis žaidimas įvairiapusis. Mūsų dabar jau trimetis turi keletą rinkinių ir pagrindiniai jo žaidimai su šiomis kaladėlėmis ir personažais yra vaidmenų – jis kuria ir pasakoja istorijas. Turbūt tai visai ne naujiena patyrusiems LEGO ir LEGO DUPLO mėgėjams. O aš apie tai nebuvau pagalvojusi. Ir štai mažėlis ima figūrėles ir prasideda istorijos: apie keliones į mišką, kaimą, kaip susitikę žvėrys riaumoja, ir koks stiprus yra liūtas! Šitas katinas bus tėtis, o šuo bus sūnelis, jie keliaus į tolimą miestą… ir taip toliau.

Žiūriu, dalyvauju ir suprantu, kad su šitais LEGO žmogeliukais ir žvėreliais mes galime mokytis gyventi (beje, labai džiaugiuosi figūrėlėmis, kurios gana panašios į žmones ir žvėris – mažyliams aktualu atpažinti tikrovę savo žaidimuose. O įvairių rasių žmonės suteikia galimybę kalbėtis apie tai, kokie mes skirtingi galime būti. Ir tai yra puiku!). Supratau, kad galime spręsti konfliktus ir įsikūnyti į bet kurį personažą neprasčiau, nei persirengdami karaliais ir riteriais. Šis suvokimas man toks stiprus ir džiuginantis, kad mintyse kartais pati pradedu kurti scenarijų žaidimui apie tai, kaip nesimušant parodyti, jog supykai. Apie tai, kaip draugus tausoti, kaip juos užjausti. Apie tai, kad verkia visi, net dideli ir stiprūs liūtai. Žinot, būna, mažyliai tarsi negirdi, ką sakai? Tai štai, kai į juos kreipiasi laibakojė žirafa ir meiliai pakartoja tai, ką ką tik sakė mama, vaiką žinia pasiekia bematant. Žaibo greitumu. Ir štai aš jau visai kitaip kalbu apie tą patį LEGO, kurį seniau laikiau tik konstravimo žaidimu.

Iš esmės, kiekvienas žaidimas, kuris gali būti daugiau, nei parašyta instrukcijoje, yra puikus. Jis pasiduoda vaiko vaizduotei ir kūrybingumui, o tada ir nutinka patys geriausi dalykai. Žodžiu, LEGO niekur iš mūsų vaikų žaislų lentynos nedings (kaip kad kartais nutinka kitiems žaislams).

IMG_5352.jpg

P.S. Man labai patinka, kur mane nuveda tie kasdieniai susitikimai ir pasivaikščiojimai (pasižaidimai, pasikalbėjimai, kūryba ir atradimai) su vaikais. Eime žaisti!

P.P.S. Man labai nepatinka užminti ant lego kaladėlės basomis… 😉

Daugiau:
apie vaidmenų žaidimus
vaidmenų žaidimų idėjos

apie žaidimus ir jų svarbą 

2 atsakymai į “Pakalbėkime apie žaislus: LEGO DUPLO”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: