Nėra blogo oro… arba kai vaikams nereikia žaislų

Skaitydama mamalogo straipsnį apie tai, kad nereikia taškyti pinigų vaikų žaislams smagiai pasijuokiau. Neabejoju, kad jei skaitėte, atradote ir savo kadienybėje panašių vaikų užsiėmimų, kurie traukia ir masina labiau nei naujausias super duper ultra madingas žaislas, kuris vakar dar buvo įdomus, o šiandien… na, patys suprantate.

Iš esmės tam tekstui pritariu 🙂 Nes savo vaikų elgesyje matau tuos pačius dėsningumus. Kūdikis domisi šaukštu, kurį mama laiko, makaronais, kurie toje įdomioje spintelėje, tėčio įrankiais, kuriais jis dirba, kai grįžta namo, galų gale išmaniuoju, kurio suaugusieji dažnai nepaleidžia iš rankų ar bent jau akiračio ir t.t. Vaikui įdomu viskas, ką suaugusieji naudoja buityje. Ir įdomu todėl, kad mes vaikui esame jo pasaulis. Mes esame tai, į ką jis lygiuojasi, kokiu nori būti. Tai nesąmoningas sekimas ir mokymasis ir jo paneigti neįmanoma. Kai pirmąkart pamačiau, kaip vaikas atspindi mus, man kūnu nuėjo pagaugai… Jis taip pat atspindės ir gerus, ir blogus dalykus. Galiu pasakyti – sveika yra kartais kaktomuša susidurti su tokiais suvokimais. Tada vienu kartu daugiau pakontroliuojame savo kalbą, vienu kartu labiau susikaupiame ir įjungiame sveiką protą.

O grįžtant prie žaislų – tikiu, kad kūdikiui geriausia yra tai, ką jis randa aplinkoje. Tai ir yra pirmieji jo žaislai. Taip jis mokosi elgtis su šakute, patiria skirtingus kvapus ir faktūras makaronų, kruopų ir miltų spintelėje ir patikrina puodų skambesį. Mano vyresnieji taip pat kasdien pademonstruoja kaip labai jiems reikalingi žaislai iš nežaislų serijos. Ir aš leidžiu. Nes tikiu tokiu veikimu ir man laba patinka, kad vaikai patys susigalvoja kuriančių veiklų praktiškai iš nieko. Tik nereikia bijoti 😉 Mums nereikia bijoti. Taip pat labai noriu pabrėžti, kad nesu PRIEŠ žaislus. Man patinka geri, kūrybiškumą skatinantys ir atskleidžiantys žaislai. Bet tai jau kita tema.

O šiandien džiaugiuosi iš archyvo ištrauktomis nuotraukomis apie tai, kaip vaikai gali žaisti purviname rudens-pavasario kieme teturėdami pagaliukų ir plaktuką.

img_1400u
Su vaikais: svarbiausia – įdomi veikla

 

img_1404u
Su vaikais: abu broliai užsiėmę

 

Net jei žaislų nėra, vistiek galima žaisti!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: