Trys paprastos priemonės kūdikio smalsumui sužadinti

Ką veikti su vaikais, kai jie jau laksto, piešia ir kalba, t.y. jau yra paaugę, dažnai klausimų kaip ir nekyla. O ką nuveikti su kūdikiu, kuris tik guli ir dairosi aplink?

Šis mano įrašas bus apie keletą veiklų su tais, kurie dar nesėdi, bet jau labai smalsūs.
Taip jau sutvertas žmogus: jam įdomu, jis siekia daugiau, stiebiasi ir nepasiduoda. Žinoma, daug priklauso ir nuo temperamento, tačiau bendrai visi kūdikiai nori pažinti kuo daugiau juos supančio pasaulio, todėl pirmaisiais gyvenimo metais juos nustebinti ir pradžiuginti galima ypatingai greitai ir neišleidžiant daug pinigų.

Gulėdami šalia keturių – penkių mėnesių mažylio pastebėsite, kaip jis tiesia rankutes į jus, jei leisite, jis apčiupinės kiekvieną veido milimetrą, papeš už plaukų, sukiš pirštukus į ausis ar nosį,… ir tai kartos su didžiuliu malonumu ir smalsumu daugybę kartų iš eilės.

Stebėdama ir būdama su mūsų mažiausiuoju vis išbandau ką nors naujo, kad jo smalsumas būtų patenkintas ir tuo pačiu augtų. Tad pasidalinsiu keliomis idėjomis, kurios praktiškai nieko nekainuoja.

 • Balionas. Mūsų visi trys berniukai yra balionų gerbėjai. Mažiausiasis, kuriam dabar penki mėnesiai, irgi juos sekioja akimis, čiupinėja, tačiau dažnai juos pameta.
  Pririškite juostele balioną prie mažylio kojos, taip jis turės balioną šalia, judėdamas balioną spardys ir dar smarkiau judės – mankštinsis ir stiprins raumenukus, taip pat turės smagumo balioną pasiekti pats. Čia pakanka tik stebėti, kad kūdikis neįsipainiotų, visą kitą darbą atlieka jis pats. Žinoma, duodami balioną dar papasakokite, kas tai, kokia baliono spalva, ką su juo galima daryti.
  Net jei atrodo, kad vaikutis dar nieko nesupranta, patikėkite, jam malonu girdėti artimųjų balsus, būtent per suaugusiųjų rūpestį ir dėmesį mažyliai jaučiasi mylimi ir reikšmingi.

  img_4154
  Su vaikais: kojytė-kaspinas-balionas
 • Medžiagos skiautė. Jei tai spalvinga medžiaga – ji patrauks dėmesį savais raštais. Arba neįprastu paviršiumi, tekstūra. Taigi pradžioje svarbu leisti kūdikiui medžiagą apžiūrėti, pačiupinėti, pakramtyti. Vėliau galima su medžiagos gabalu apkloti kūdikį, uždengti jam veiduką ir greitai nuimti medžiagą sakant – ku kū 🙂 Mūsų mažylis užklojus jį sulaiko kvėpavimą, o kai atidengiu veidą, net sukrykščia nuo susitikimo džiaugsmo. Juk vėl pamatė mane! Galima kartu su kūdikiu apsidengti medžiaga – šis žaidimas patinka ir gerokai vyresniems (pvz. trejų ar šešerių pipirams).
  Medžiagos sukeltas vėjo gūsis kūdikiui taip pat nauja netikėta patirtis. Svarbu jo neišgąsdinti staigiais judesiais ar per stipriu vėju.
 • Eglutės blizgučiai. Turbūt net nereikia sakyti, kad jūs visada turite būti šalia mažylio, kai duodate žaidimams neįprastus daiktus/ žaislus. O būdami šalia galite leisti paliesti, pačiupinėti ir įdomesnių dalykų, pvz. stiklinę, rėtį ar blizgučius. Žaidimai su blizgučiais neabejotinai stimuliuoja vaikučio klausą, regą, net uoslę, o liesdamas blizgutį jis mankština pirštukus ir, žinoma, susidomėjimą transliuoja mostaguodamas rankomis iš peties ir kojomis iš visos jėgos.
  Galima pradžioje duoti blizgutį apžiūrėti, pačiupinėti, turbūt kūdikis norės blizgutį ir paragauti. Duokite jam laiko susipažinti su nauju objektu. Jam įsikibus, galima švelniai  blizgutį truktelėti, papurtyti, pašnarenti, juo pavedžioti pirmyn ir atgal per pilvuką, delniukus, kojytes, nugarą.

  img_4141
  Su vaikais: blizgutis žaidimams

Variantų, kaip žaisti, sugalvosite akimirksniu, vos pradėję, nes ir pats kūdikis, nors dar ir nesėdi, jau gali padiktuoti, parodyti, kas jam įdomu, kas teikia džiaugsmo, o kas priešingai, nemalonu.

Džiaugsmingų atradimų!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: