Smulkioji motorika: draugystė su adata 2

Ilgėjantys rudens vakarai, dargana, šlapi batai… taip ir norisi įsisupti į antklodę su arbatos puodeliu rankose. Nors per vasarą nemažai vitaminų gavome su uogomis ir šviežiais vaisiais, visgi kiekvienuose namuose yra savos tradicijos, kaip stiprinamas imunitetas, kuo nuvejamos ar įveikiamos prikibę ligos, koks gardėsis tuo pačiu tarnauja ir kaip sveikatinimo priemonė. Vienas iš tokių vitaminų šaltinių – šermukšniai. Anksčiau aš jais tik gėrėdavausi, o šiemet nusprendžiau išbandyti pasigaminti žiemos vakarams arbatos (ar prie arbatos).

Taigi su vaikais prisiskynėme (pirmąkart gyvenime!) šermukšnių. Prisipažinsiu, suviliojo itin paprastas receptas: šermukšnius nuplauti, nusausinti ir įdėti į šaldymo kamerą kelioms dienoms. Po to uogas atšildyti ir sudėti jas į stiklainiukus. Užpilti medumi, laikyti šaltai.
Recepto autorė sako, kad žiemą tai bus puiki arbata peršalus ar paprasčiausiai užsimanius pasmaguriauti ir papildyti vitaminų atsargas organizme.

img_3881n
Su vaikais: pririnkome šermukšnių

Bet šis mano įrašas apie tai, ką su vaikais veikėme, kol šermukšniai dar buvo neužšaldyti. Kaip žinia, šias vertingas uogas mėgsta ne tik žmonės, bet ir paukštukai. Dažnai vėlyvą rudenį ar net žiemą jie sūpuojasi šermukšnio šakose ir lesa tas uogas. Taigi su vaikais nusprendėme suverti keletą vėrinukų iš mažiau prinokusių, t.y. šviesiai oranžinių, uogų, kuriuos vėliau pakabinsime paukštukams vietoj lesyklėlės. Arba įmaišysime į sėklų ir kruopų mišinį, kaip pernai darytoje lesykloje. Kartu tai puiki makšta mažiesiems pirštukams ir susikaupimo treniruotė.

img_3901u
Su vaikais: šermukšnių vėrinys

Roges ruošk vasarą 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: