Darbeliai mažiesiems pirštukams

Nuo kokio amžiaus reikėtų vaikams suteikti galimybių lavinti smulkiąją motoriką? Turbūt visi bent viena ausimi yra girdėję, kad smulkioji motorika yra susijusi su vaikų kalbos raida, klausa, rega. Todėl lavindami pirštukų judesius, rankos-akies koordinaciją mes klojame pamatą ne tik kalbos vystymuisi, bet ir apskritai mąstymui, vaikas mokosi susikaupti ties užduotimi, ugdoma kantrybė.

Internete gausu įvairiausių užsiėmimų vyresniems vaikams… O pradėti reikia jau nuo naujagimio pirštukų lankstymo ir masažavimo, delniukų glostymo, kutenimo ir bučiavimo. Taip ne tik kursite santykį su mažyliu, bet ir stiprinsite jo pirštukus. Jei mėgstate dainuoti, dainuokite mažyliui ir jo pirštukams. Tai ramins ir linksmins, santykiui su vaiku suteiks žaismingumo. Vėliau, kai mažylis ima vis labiau domėtis aplinka, jau galimi ir kiti žigsniai:

  • Griebti ir paleisti (barškutį, žaisliuką, kramtuką)
  • Manipuliuoti žaisliuku rankose, čiupinėti ir jausti pirštų galiukais įvairias tekstūras ir skirtingus paviršius (tam tinkamos įvairios užimtumo pagalvėlės, kamuoliukai, knygelės su skirtingais paviršiais, medžiagų skiautės, juostelės ir t.t.)
  • Kratyti, trankyti, bumbsėti žaisliuku, barškučiu
  • Trankyti du žaisliukus vieną į kitą
  • Ploti katučių (kartu su vaiku, vėliau išmoksta ir savarankiškai)
  • Siekti žaisliuko (padėti priešais mažylį ir leisti jam pačiam siekti ir pasiekti)

Dar vyresni, jau sėdintys mažyliai, visus aukščiau paminėtus žaidimus ir veiksmus atlieka kur kas sklandžiau, jiems greičiau pavyksta paimti, ploti, mėtyti ir pan. Tada ateina laikas pasidairyti po internetą, kur idėjos veiklai pasipila kaip iš gausybės rago.

Mūsų vyresnieji iki šiol mėgsta panirti į rūšiavimo, vėrimo, minkymo, kočiojimo, pjaustymo, kalimo darbus. O taip pat tinka ir patinka visos jutimus stimuliuojančios veiklos.

Šiame tinklaraštyje su šia tema susiję tekstai:
Draugystė su adata
su vaikais pasidarėme šviesos stalą
stebuklingi smėlio rutuliukai
Paprasti žaidimai, įtraukiantys visus pojūčius
Žaidimai, įtraukiantys visus pojūčius II: dėžės, maišeliai, “ramūs” buteliai ir dar šis tas
Lipdymas: kokiu tikslu ir iš ko

Pinterest albumai:
Smulkioji motorika
Sensory
Šviesos stalas: veiklos idėjos
Purvo žaidimai

Gal dėl šio mūsų vaikų pomėgio kuistis ir užimti pirštukus, aštuntosios savaitės veikla tapo puikiu smulkiosios motorikos užsiėmimu man ir jiems.

Aštunta savaitė. FOLIJA

Su vyresnėliu išbandėm piešimą ant folijos: lakštą subadėme mediniu smeigtuku, uždėjome jį ant balto popieriaus ir sūnus teptuku užtepė mėgstamiausią spalvą. Tada nuėmėm foliją ir…

folija
Su vaikais: tapėme ant folijos

Su vidurinėliu iš folijos lapelių priridenom daugybę kamuoliukų, kuriuos vėliau jis sudėliojo į keksiukų formeles. Dėliojo, “kepė“, skaičiavo, ant mentelės nešiojo (nes iškepė ką tik ir labai karšta!!!).

folijakol
Su vaikais: folijos burbuliukai

O po to visus išbarstė… tada surinko ir suvėrė ant smeigtukų.

folija1.jpg
Su vaikais: folijos ledai

Aš tikiu, kad šie iš pažiūros nereikšmingi užsiėmimai ne tik smagūs tą akimirką, bet ir puikiai lavina mažasias rankeles, kurioms ateityje reikės pratintis ne tik šaukštą laikyti, bet ir parašyti vardą, pavardę ir dar daugiau.

Tegu pirštukai dirba!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: