Žingsnis po žingsnio: kaip susikurti lauko virtuvėlę žaidimams

Gyvename mieste, daugiabutyje, tad purvo žaidimai galimi kiemo smėlio dėžėje arba namuose. Kieme, prisipažinsiu, aš nemoku vaikams suorganizuoti šito gėrio. Žaidimų aikštelės ir kiemo smėlio dėžės manęs neįkvepia… Nedrįstu įsikurti jose, nes tai ne privati erdvė, susirenka skirtingi vaikai ir tėvai, su savais įsivaizdavimais, kas yra gerai, kas nebūtina, ko visai nereikia… tad didesnė dalis žaidimų su smėliu ir vandeniu vyksta kaime. Arba darželyje.

PicMonkey Collage
Su vaikais: viru viru košę…

Šįkart rašau apie kaimą, kur vaikai yra laisvi kasti ir rausti, knisti ir purenti, semti ir makaloti – purvintis iki ausų galiukų ir net nesaugoti šalia esančio nuo purvinų taškučių, nes tas esantis irgi makalojasi į valias.

Trečioji savaitė – SMĖLIS ŽVYRAS ŽEMĖS

Kaime nusprendėme įrengti nedidelę purvo virtuvėlę.
Tam reikia labai nedaug:

  • paskirti vietą virtuvėlei (tai bene svatbiausias žingsnis)
  • susirinkti reikiamas priemones (žr. žemiau)
  • turėti vandens

Kokių daiktų/ priemonių reikės:

  • indelių (puodų, puodelių, lėkščių, dubenėlių, plastikinių, metalinių, keramikinių – kokie tik jums patinka, ar kurie jau nebereikalingi namų virtuvėje),
  • įrankių (šaukštų, kastuvėlių, samčio, …). Šie dalykai yra būtini maišymo darbams. Beje, nebūtina turėti visko. Tikrai gali pakakti ir po vieną iš kiekvienos paminėtos grupės.
  • Tiesą sakant, jei išeitume iš virtuvėlės rėmų, gali pakakti žemių ir vandens 😉
  • Bet mes apie virtuvėlę, tad dar bus reikalingas stalas. Mes jį pasigaminom paprastą lentą patiesę patogiausioj vietoj, kad nejudėtų. Vaikai pusę tos lentos pavertė virykle, o kita pusė – stalas.
  • Radom dar ir seną nebenaudojamą indų džiovyklę. Panaudojom pagal paskirtį. Štai ir virtuvėlė purvo ir kitiems žaidimams. Vasara ❤

Vaikų mokyti žaisti nereikės!

Norisi pabrėžti, kad viską galima su(si)pirkti nauja, nepriekaištingai atkartojant realias virtuves, tačiau man atrodo, kad esmė ne tame naujume. Vaikų vaizduotė juos nukelia į tolimiausius pasaulio kampelius, į nežinomas šalis ar net planetas, o paprasta lenta jiems būna ir stalas, ir laivas, ir tiltas. Aš pasitikiu vaikų gebėjimu iš nieko sukurti istoriją, pasaulį, sąlygas ir priemones žaidimams. Taip pat nė kiek neabejoju psichologų ir vaikų žaidimo tyrinėtojų nuomone, kad laisvas, vaikų inicijuotas, žaidimas yra naudingiausias, o žaislai ir priemonės geriausi tie, kurie nėra vienareikšmiški, kurie neturi vienintelės panaudojimo instrukcijos, o gali būti naudojami taip ir ten, kaip sugalvoja vaikas.

Išradingų žaidimų su vaikais!

13532852_10210575089112548_2501011661879550705_n
Su vaikais: vanduo užburia!

Kiti mano tekstai purvo temomis:
* Idėjos smėlio ir vandens žaidimams
* Kam reikia to purvo žaidimų 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: