Dažai iš kreidelių. Pasidaryk pats!

Spalvingi, nebrangūs, lengvai nuplaunami – kas? Kreidos dažai, kuriuos gana greitai ir be didelių išlaidų galima pasigaminti patiems. Kaip? Skaitom toliau…

Grupėje Laikas su vaikais, pakviečiau mamas ir tėčius vasarą su vaikais leisti kūrybingai ir prisijungti prie projekto – taip tai pavadinau – 10 kūrybingų vasaros savaičių. Šio projekto tikslas – būti su vaikais. Tai tik viena iš begalės formų, be abejo. Juk su vaikais ir knygas skaitom, ir gaminam, ir baidarėm plaukiam… Šio tikslo siekti galima įvairiom priemonėm ir veiklom. O dalyvaujantys paminėtame projekte kiekvieną savaitę gaus tik užuominą į veiklą – dvi ar tris priemones, kurias turės panaudoti taip, kaip tinkami. Atlikimo laiką, veiklų skaičių dalyviai renkasi patys. O jei kurią savaitę nėra įkvėpimo ar paprasčiausiai išvykstama atostogauti, tuomet ta savaitė praleidžiama ir grįžtama į veiklas tada, kai yra galimybė. Žodžiu, viskas laisva valia ir lanksčiu grafiku.

Svarbūs du dalykai – naudoti tos savaitės priemones ir pasirodyti grupėje, kas nuveikta. Pakomentuoti, aptarti, pasidalinti patarimais ir idėjom.

Kas mums visiems iš to? Ogi laikas su vaikais – gal kiek kitoks nei iki šiol, gal specialiai nustatytas tai užduočiai įvykdyti, todėl būtinai įvyksiantis, gal smagus, intriguojantis… Tokiu būdu ne tik sugalvosime ir įgyvendinsime užduotį, bet ir pasisemsime naujų idėjų. Taip pat tai ir mūsų, suaugusiųjų, kūrybiškumo išbandymas, treniruotė, bandymas save užkurti kažkam neįprastam. O ką šiandien galiu sukurti iš kreidos ir augalų?

kreidos dažai2
Su vaikais: smulkinam ir maišom

Pirmoji savaitė – KREIDA ir AUGALAI

Ir aš pagaliau gavau galimybę pasigaminti kreidos dažų. Sakau, kad gavau galimybę, nes pastaruoju metu idėjas tik kaupiau… su trim vaikais, kai vienas iš jų dar dvejų mėnesių neturintis, gana sudėtinga suderinti laiką ir priemones veiklai, taip pat toje veikloje dar ir pačiai padalyvauti. Taigi pakviesdama visus jungtis į šį nuotykį, taip pat pakviečiau ir save 😉

O pakvietusi perkračiau mintyse savo norus ir galimybes. Dažniausias veiksmas su kreida – piešimas ant asfalto, plytelių ir pan. Vaikai labai mėgsta šį užsiėmimą.

13339587_996522390384455_3103008612100241301_n
Su vaikais: nesvarbu, kokio dydžio kreidelė, svarbu, kad yra kur ja piešti

O aš jau kurį laiką norėjau išbandyti pasigaminti kreidinių dažų, tad pakviečiau vaikus šiam bandymui. Išgirdę, kad reikės pasidarbuoti plaktuku, jie negalėjo atsisakyti. Taigi vaikai pasirinko spalvas, sulaužiau kreideles (galima naudoti ir kreidelių likučius, taip nereikės jų išmesti – taupysite laiką ir pinigus) ir subėriau į plastikinį maišelį, o jie paeiliui “kalė“ miltus. Tiesa, gavosi gana rupūs, o aš labai rekomenduočiau daryti kuo smulkesnius. Miltelius supylėm į jiems skirtus plastikinius indelius (čia jau kokius tik turit, tokius ir naudokit) ir vaikai juos užliejo vandeniu. Vandens tiek, kad apsemtų kreidą arba ir šiek tiek daugiau. Priklausomai, kokio tirštumo dažų norite.

kreidos dažai
Su vaikais: smulkinta kreida+vanduo=dažai

Viską gerai išmaišom, t.y. vaikai išmaišo, ir jau galima tepti ir tapyti. Mes šįkart panaudojom dar ir ore džiūstantį modeliną bei kankorėžius. Padarėm antspaudų, išmarginom kankorėžius, jų antspaudus ir dar išbandėm dažus ant popieriaus bei stalo… Stalą nuvaliau be didelio vargo!

kreidos dažai1
Su vaikais: tepėm, spaudėm ir džiovinom

Tokiam užsiėmimui prireiks:

  • spalvotų kreidučių
  • vandens
  • kankorėžių ir/ ar kitokių augalėlių
  • ore džiūstančio modelino
  • teptukų ar pagaliukų dažų maišymui

Dažai iš kreidelių: sutrupinti kreideles ir užpilti vandeniu, gerai išmaišyti. Galima dažyti.
Antspaudai modeline – visas procesas aprašytas pernai metų įraše.

Smagių kūrybingos veiklos paieškų!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: