jonvabalių žibėjimas

Gražus tas laikas – vaikystė. Tiesiog iš kiekvienos smulkmenos gali sukurti stebuklą. O gal tiksliau – kiekvienoje smulkmenoje vaikystė stebuklą pamato. Štai lapas popieriaus – jis virsta galingu lėktuvu, valtimi ar vandenynu, o štai pėdsakai – jie turbūt paslaptingo sapnų žirgo, o gal nematomo draugo, kuris gyvena kartu su mumis, o miega po šaldytuvu… Viskas yra pasaka ir stebuklas, viskas verta pasigėrėjimo ir susidomėjimo.

Vaikščiojom vieną dieną po parduotuves. Visi. Retai taip būna. Per daug iššūkių ir pagundų, per daug derinimosi, aiškinimosi, derėjimosi ir (kartais) nusivylimų. Bet tą kartą vaikščiojom ir dairėmės. Pirkinių sąrašas aiškus. Ir staiga abu su vyru pamatom šviečiančių lazdelių pakuotę. Ir suprantam, kad tiesiog negalim nepaimti. Labiau dėl savęs, nei dėl vaikų. Paimam dvi pakuotes, nes patiems taip norisi. Vaikai išvis nesupranta, ką čia perkam – jų vaikystėje to dar nebuvo. Grįžę namo ištraukiam neišvaizdžias lazdeles, vos sulenkus pasigirsta trakšt. Ir tada jau girdim – wow! Kai jėga! Tikrai, net dabar rašydama noriu šypsotis – koks malonus tas švytėjimas.

šviečiantys pagaliukai2
Su vaikais: šviesos surakinti

Visą vakarą vaikai prasikuitė su tom lazdelėm, kurios gali būti ir nedidelis kardas, ir apyrankė, ir karoliai ar karūna, ir… žodžiu, kuo tik norit – tuo jos ir bus. Kaip ir sakiau, vaikystė – vienas didelis stebuklas ir pasaka.

šviečiantys pagaliukai
Su vaikais: reikia išbandyti visus variantus

Kodėl prisiminiau jonvabalius? Juk birželis ir Joninės, naktys gana šviesios ir šiltos, galima panaktinėti. Ir pasišviesti galima. O kokioj gilioj pievoj ar tyliam kaime ir jonvabalių sutikti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: