Ledinis bokštas – vaikai tam negali atsispirti

Tokiomis vasaromis kaip ši, nesiliauju svajojusi apie gyvenimą ten, kur visada šilta. O tuo metu vaikai nesustabdomai įgyvendina savo planus. Nepriklausomai nuo oro sąlygų. Tuo mes ir skiriamės – jie gyvena šia diena ir viską priima kaip duotybę. Jie veikia tomis sąlygomis, kokios yra ir nesuka sau galvos apie tuos visus kas būtų, jei. Ir štai, po pusryčių vaikinai pasiruošę eiti į lauką, …

20160605_130701u.jpg
Su vaikais: nėra blogo oro!

… o aš mielai pratęsčiau arbatos gurkšnojimą įsisupus į minkštutį mamos megztinį… Jiems (o gal man) pasisekė, esam pas dieduką ir bobutę, tad kiekvienas galim imtis mums rūpimos veiklos. Lauke vos 10 laipsnių aukščiau nulio ir vėjuota, tad pasideram dėl šiltesnės aprangos ir jie jau lauke, o aš dar šiek tiek pasimėgauju tyliu ir lėtu rytu. Neilgai.

– Mama, kokį eksperimetą darysim?
– Suraskit indelių, pripilsim vandens…

ledukai-pirma.jpg
Su vaikais: vandenį nudažėme guašu

Pripildėm indelius vandens. Žinojau, kad mažėlis norės ir paragauti, ir pirštukus panardinti, tad pylėm šiltą. Tada jau vaikai rinkosi spalvas, merkė teptukus ir džiaugėsi, kaip vanduo keičiasi. O kai visi šeši indeliai buvo pripildyti spalvoto vandens, viską nešėm į šaldymo kamerą. SVARBU! Prieš šį eksperimentą pasitikrinti, kiek šaldymo kameroje vietos 😉

Dienai baigiantis jau turėjome šešis indelius su spalvotu ledu.

ledukai-antras.jpg
Su vaikais: spalvotas ledas

Viską susidėliojome pasiruoštoje vietoje. Žinoma, geriausia tokius dalykus daryti lauke, bet galima ir ant plataus uždengto stalo ar vonioje, ar balkone, kur grindis užklotumėt rankšluosčiais ar neperšlampančia medžiaga. Taigi, pasiruošiam stipriai šilto vandens indą ir jame kelias sekundes palaikom kiekvieną iš indelių. Tada apverčiam iš išstumiam spalvotuosius ledukus. Ovacijos ir aplodismentai čia tiesiog būtina proceso dalis.

O tada pasipila improvizacijos: ledinė matematika ir ledo bokštai. SVARBU: ledukai tepa ir dažo, juk tai guašas vandenyje. Be to, kad galite jais piešti ant popieriaus, turėkite kuo nusivalyti rankas, pvz. popierinių rankšluosčių ar drėgną skepetaitę/ servetėlių.

ledukai-trečias.jpg
Su vaikais: ledo bokštai

Galiausiai ledukai vėl keliauja į vandenį. Vaikai parsinešė visokių įrankių iš namo – samčių, kiaurasamčių, šaukštų… Stebim kaip ledukai mažėja, kokios spalvos tampa vanduo.

20160610_152349u.jpg
Su vaikais: vanduo-ledas-vanduo

Šiam smagiam procesui reikės:

– indelių šaldymui (pvz. vienkartinių puodelių),
– vandens,
– guašo (ar maistinių dažų),
– teptukų ar pagaliukų dažams pakabinti ir išmaišyti,
– neperšlampančios medžiagos ar rankšluosčių pasikloti,
– popierinių ar drėgnų servetėlių rankoms nusivalyti,
– popieriaus, jei norėsite ant jo piešti ledukais.

Smagių ledinių bandymų!

 

Vienas atsakymas į “Ledinis bokštas – vaikai tam negali atsispirti”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: