planas vasarai su vaikais

Tapo populiaru kelti sau iššūkius, metų pradžioje pasidaryti būtinų/ planuojamų/ svarbių darbų sąrašus ir t. t. ir pan.

Gyvenimas su vaikais jau savaime iššūkis, ar ne? Tai mums to ir pakaks. Mes lėti pasaulio atžvilgiu, nes su vaikais būni greitas tik situacijoje ČIA ir DABAR. Pasaulio ritmo atžvilgiu dažniausiai pagaunu save stoviniuojančią vietoj. Štai, reikia apsirengti penkiems, iš kurių vienam reikalinga visokeriopa priežiūra, vienam padėti tik minimaliai, o vienas nori būti kaip ir tie du, o du dar nė nepradėjo rengtis, nors tie kiti trys jau suruošti/ susiruošę trypčioja ir nekantrauja prie durų… Žodžiu, ČIA ir DABAR verda ir sproginėja, o realiai tai niekur dar nepajudėjom.

Visgi artėjant vasarai vis pagaunu save mąstant, kad noriu to, noriu ano, bet mintys nesidėlioja…, svajos persipina su planais ir galimybėm… ir štai, atsirado minimalistinis vasaros planas, kuris neįpareigoja ir neįspraudžia į dienotvarkę:

  1. Kaimas. Būti kaime. Daug. Valgyti šviežių vaisių, uogų, daržovių ir bėgioti basom po žolę. Kieme būti daugiau, nei uždaroje patalpoje ir vaikams leisti kuistis smėlyje, pilstyti vandenį, pavėsyje, pasiklojus pledą, skaityti knygas ir, jei norėsis, net užsnūsti. Valgyti taip pat kuo dažniau lauke, nes tada ir brokolis skanesnis, ir kopūstas tampa vertas bent paragauti.
  2. Vanduo. Du metus iš eilės važiavom prie jūros. Kai atostogos buvo ilgesnės, pajutom realų poveikį sveikatai ir nuotaikai. Mūsų visų. Smėlis, sūrus oras ir daugybė medžių buvo kažkas nerealaus po ligų ir ligelių maratono (tais metais pavasaris buvo tikrai sunkus ir  varginantis dėl viena po kitos sekančių ligų, ligoninių ir vaistų, vaistų, vaistų..). Todėl dabar vėl sukasi mintis, kad norėtųsi kažko panašaus. Ežerų turime aplink Ignaliną. Tik neapsisprendžiu ar jų pakaks 😉 Plius žaidimams visad turėti vandens, nes pilstyti, laistyti ir košes virti yra vienas vaikų mėgiamiausių užsiėmimų.

    IMG_2596
    Su vaikais: pievoje, kai niekas nemato
  3. Miškas. Būti miške ir kvėpuoti jo oru, rinkti jo gėrybes ir klausytis jo garsų. Būtų nuostabu kartą per dieną, bet kad neprisižadėtume ir neužduotume sau daugiau, nei galim, tebūnie kartą per savaitę. O jei pavyks dažniau – būsim daugiau prisiragavę miško.
  4. Žaidimas. Taip, taip, aš irgi turiu sau priminti, kad reikia žaisti. Apskritai, kai įsisukam į ritmą ar vasaros siautulį, dažnai pamirštam esminius dalykus. O gyvenime juk labai svarbu neprarasti džiaugsmo. Kas Jums teikia džiaugsmą? Pagalvojam ir skiriam šią vasarą bent pusvalandį tai veiklai. Aš noriu žaisti. Su vaikais, su vyru, draugais, kartais kompiuteriu. Noriu žaisti kieme, smėlio dėžėje, stalo žaidimus ir futbolą. Žodžiu, kokių žaidimų sugalvosim, tokius ir žaisim.
  5. Kuo dažniau sakyti MYLIU. Bent vienu kartu daugiau, nei dabar. Juk MYLIU sakoma ne tik žodžiais, bet ir tada, kai padaroma arbatos, kai prisėdama šalia nusiminusio, kai apkabinama, … (ar skaitėte knygą Penkios meilės kalbos?)

P.S. tiems kartams, kai būsime Vilniuje: aplankyti traukinių muziejų, katedros požemius ir sudalyvauti dar kokiam renginyje po atviru dangumi.

O kokie Jūsų planai?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: