Svečio įrašas: kodėl man patinka darbas su vaikais

Šįkart svečiuose sulaukėm Dalios, kurios rašomi tekstai sugula tinklaraštyje gyvos istorijos, kuri pati augina dvi dukras ir atrado save darbe su vaikais. Dalia dalinasi mintimis apie tai, kodėl jai patinka dirbti su vaikais. Perskaičiau ir šypsausi, nes jos įžvalgose ir aš atrandu savų įkvėpimų ir džiugesių atspindį.
Jūsų dėmesiui Dalios tekstas – jaukaus pasiskaitymo!

child-865116_960_720
šaltinis: pixabay

Dar gyvenant Lietuvoje, gimus pirmajai dukrai, atradau savo pašaukimą dirbti su vaikais. Čia Vokietijoje išdrįsau imtis širdžiai mielo verslo – įkūriau Kindermusik mokyklėlę.

Taigi, kodėl man patinka darbas su vaikais? Dalinuosi keliais ryškiausiai iškilusiais aspektais.

Žaidimas

Manau, kad vaikų pagrindinė užduotis yra žaisti. Per įvairiausius žaidimus (vaidmeninius, sportinius, muzikinius ir t.t.) mažieji pasineria į savo pasaulį; saugiai ir žingeidžiai arba, atvirkščiai, pavojingai ir su prievarta susipažįsta su tariama realybe. Per savo muzikos užsiėmimus stengiuosi taip viską pateikti, kad vaikai taptų laisvi, žingeidūs ir jaustųsi priimti.

Argi gali būti geriau, nei darbas, kuriame gali žaisti 🙂 Aišku, visi supranta, kad tai neretai ir be galo sunkus psichologinis ir protinis darbas. Mokytojas privalo būti geru pavydžiu, draugu ir ugdytoju. Juk niekas, kas vertinga, nepasidaro savaime. Tačiau prie viso to tiek daug nuostabių akimirkų, tiesiog “fun”. Daug jėgų įdėjus, kad pasiekti tam tikrą tikslą ir jį pasiekus, užplūsta pasitenkinimas – lyg kulminacija muzikiniame kūrinyje. Neįdėjus pastangų, negali tinkamai įvertinti rezultato.

Judėjimas

Dirbant su vaikais iš širdies, neįmanoma stovėti vietoje. Mažų žmogelių apsupty nuolatinis judėjimas. Kaip bitučių avily. Mes šokame, liečiamės, muzikuojame ar vaidiname.

Juokas

Aš be galo branginu vaikų mintis, paprastumą, momentus, kai jie atsiskleidžia ir nebijo būti savimi. Jei jų klausomasi, vaikai dalinasi savo mintimis, istorijomis, atradimais… Tai tikra, įsimintina, liečia ir mane daug ko moko.

Atnaujinta perspektyva

Vaikai atnaujina žvilgsnį į surambėjusį, nusibodusį, atšiaurų, šaltą… pasaulį. Į daugelį dalykų mes suaugusieji žiūrime labai sudėtingai. Vaikų mintys yra lyg perlai, sušildantys mano vidų.

binding-1328348_960_720
šaltinis: pixabay

Meilė

Man patinka, kai vaikai mane įsimyli 🙂 Kai mažos rankos pribėga ir nei iš šio, nei iš to ima, ir apkabina. Arba sako, kad buvo labai gera šiandien su tavim. Arba pabrėžtinai ištaria tavo vardą. Labai daug tokių, atrodytų, mažų, bet neįkainojamų akimirkų! Jei vaikai myli, to nepaslėpsi ir tai be galo stipru.

Tobulėjimas

Esu nuolatiniame ieškojime, pasiruošime, kaip gi įdomiai perteikti mokomąją medžiagą. Ir ne tik! Stengiuosi pastebėti, kam galbūt reikalingas padrąsinimas, patarimas, o gal tam tikros ribos, saugumas ar užtarimas. Mano protas dirba! Darbas su vaikais reikalauja lankstumo ir įžvalgumo, nes nėra vienos taisyklės ar vienintelio atsakymo. Mokytojas susiduria su besikeičiančia vieta, laiku, žmonėmis, nuotaikomis, gebėjimais, priemonėmis ir temperamentais. Ir čia kalba ne apie “išgyvenimą”, o apie pačią stipriausią įtaką, toje unikalioje, čia ir dabar esamoje situacijoje.

O vaikų klausimai! Kaip kvėpuoja žuvis ir kur miega saulė? Gyvas pasaulis aplink tave!

Kūrybiškumas

Ieškojimas būdų, kaip perteikti mintis, brandina mano kūrybiškumą. Dalyvauju didžiuliame nuotykyje, prisodrintame garsų, kvapų, spalvų, sąlyčio ir skonių.

Nuoširdumas

Tai viena tikriausių žmogiškumo savybių. Aišku, neretai bijomasi to vaikiško nuoširdumo, bet jame daug jėgos, kuriant gražų pasaulį. Man paprasta su tais, kurie būna čia ir dabar: mintimis, veiksmais ir nuostatomis.

Atrodo, kad net negaliu visko išsakyti, bet esu perpildyta jausmų, kurie liudija apie mano pašaukimą! Kalba ne apie milijonus pinigų (nors Vokietijoj moka gerą algą!), bet apie neįkainojamas, neužmirštamas ir pripildytas patirtis. Tai suteikia begalinę prasmę!

Daugiau Dalios istorijų, minčių ir įžvalgų galite rasti tinklaraštyje gyvos istorijos ir FB puslapyje tuo pačiu pavadinimu.

Jei turite istoriją, kirba mintis ar padarėte su vaikais darbelių, kuriuos norite parodyti kitiems – rašykite mums ir Jūsų tekstas atsiras svečių knygoje.

Vienas atsakymas į “Svečio įrašas: kodėl man patinka darbas su vaikais”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: