Piešti galima visaip. Idėjų rinkinys

Skirtingų sričių specialistai išskiria skirtingus gebėjimus, kurie lavinami piešiant ir užsiimant apskritai menine veikla. Ugdymo srities atstovai pabrėžia smulkiosios motorikos, kuri susijusi su kalbiniais įgūdžiais, problemų sprendimo, sprendimų priėmimo gebėjimų lavinimą. Pastarieji įgūdžiai yra tiesiog būtini skaičiuojant, rašant ir apskritai mokantis. Jei kalbėtume su psichologais, meninę veiklą jie įvardintų kaip būdą ir priemonę atsiskleisti vidiniam vaiko pasauliui. Tai ne tik problemų, su kuriomis vaikas susiduria kasdienybėje, sprendimo būdas, bet ir galimybė kurti kitokią realybę, kurioje saugiai ieškoma atsakymų į klausimus. Taip pat tai erdvė saviraiškos ir kūrybingumo lavinimui.

Tinklaraštyje yra atskira įrašų kategorija Piešti galima visaip. Tai ir piešimo, ir tapymo, ir smagių teplionių su dažais erdvė. Viskas, tiesą sakant, ir prasidėjo nuo mano noro pasižiūrėti, kiek skirtingų metodų ir priemonių galima panaudoti piešimui kartu su vaikais. Tačiau esam išbandę ne tiek jau ir daug. O idėjų, kaip visada, galima rasti begales.

Taigi šio pirmadienio sąrašas apie tai, kaip kitaip galite piešti.

Mes su vaikais esam darę antspaudus iš burbulinės plėvelės.

burbuliukų plėvelė
Su vaikais: atspaudai su burbuline plėvele

O čia dar kelios idėjos burbuliukams įdarbinti:

Įdomus eksperimentas gali būti išnaudoti skirtingų augalų šluoteles vietoj teptukų. O jei norisi dar labiau eksperimentuoti – į dažus merkite lego, mašinėles, elementarias kriauklės pompas ar siūlų pompomus

Man asmeniškai labai patraukliai atrodo aktyvūs tapymo būdai, apie kuriuos bute nelabai drįstu svajoti, tačiau visos viltys į vasarą! Kai bus galimybė pievoje pasitiesti didžiulius popieriaus lapus ar ištapyti kokį medį, beliks tik pasirinkti, kaip šiandien tapysim: tapymas vandens šautuvu, švirkštupiešimas stikliniais rutuliukais, mašinyčių lenktynės ar švytuoklinė tapyba.

Jei pritrūksite idėjų, siūlau apsidairyti artimiausioje aplinkoje arba paprasčiausiai leisti tai padaryti vaikui.

piešti galima visaip
Su vaikais: piešti galima visaip

Kreidelės ir malkos, guašas ir medis, rašiklis ir gėlės lapas, rašiklis ir mažėlio kojos… Tai tik nedidelė dalis to, ką galima išbandyti su vaikais ir dažais. Nemažai paprastų idėjų ir priemonių visokiam piešimui esu aprašiusi šiame straipsnyje Dailė iki 3 metų arba kūryba be ribų. Nors rašiau apie ankstyvąją dailę, visas priemones galima (ir netgi būtina) naudoti ir su gerokai vyresniais.

Kurkite ir mėgaukitės!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: