1 savaitė

… kaip atrodo ką tik gimęs žmogus? Turbūt retas kuris būna it nužengęs iš facebook ar instagram ekranų… o gal apskritai tokių nebūna. Mano matyti ką tik gimusieji buvo mažučiai, susiraukšlėję, vieno kūnelis padengtas varškine mase, kiti du išplaukę tiesiai iš savo šilto ir tamsaus baseino buvo keistos melsvai rausvos spalvos. Tokie minkštučiai, švelnučiai ir gležnučiai. Ir visi trys po keleto dienų keitė odą… tepk netepęs aliejukais-jie turėjo išsinerti iš anuometinės į naująją, šiam pavasariui ar rudeniui labiau tinkančią.

Ar nenuostabu, kad ką tik gimęs žmogus jau šypsosi? Pradžioj jie šypsosi sau, savo sapnams iš anuomet, gal savo svajoms. Vėliau šypsosi mums vien todėl, kad mes esame. Mes jiems esame pakankami… o jie mums? O mes patys sau?

Vis galvoju, kiek laiko mes džiaugiamės paprasta būtimi ir buvimu kartu su kūdikiu? Kiek to gryno džiaugsmo ir pasitenkinimo patiriame, kol, lyg nubudę iš sapno, vėl grįžtame prie įprastinių klišių ir scenarijų, skubėjimo ir skubinimo? Juk grįžtame… ir įvedinėjame taisykles, ritmus, keliam tikslus ir statom užduočių barjerus. Apvelkam viską lavinimo, ugdymo, auklėjimo. reikia ir ką kiti pasakys rūbais ir užsisukam tose karuselėse.

Sustokime akimirkai ir plačiai atverta širdimi pažiūrėkime į vaiką kad ir kiek metų jam bebūtų – koks jis nuostabus! Ir jis atėjo per mus ir iš mūsų. Kvailai kalba savo sugalvota kalba, įnikęs į žaidimą, kai tik nueina į wc iškart uždainuoja, po antklode skaito knygas, užsispyręs lyg koks raguotas tvarto gyventojas…o tas paauglys tikrai gyvena kaip tvarte! Kada jis tą lovą pasiklos? Ir knygoms ant žemės ne vieta… o atrodo dar vakar šypsojosi per miegus savo sapnams. Ir nekėlėm jam jokių sąlygų. Norėjom tik mylėti ir būti šalia.

Mylėkim ir būkim šalia!

6806140-pretty-backgrounds

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: