Mamoms, mamytėms ir močiutėms: dovanų ir staigmenų idėjos

Motinos diena Lietuvoje švenčiama nuo 1928 m., pirmąjį gegužės sekmadienį. Pasirodo neatsitiktinai ši šventė švenčiama pavasarį – motina tapatinama su žeme, kaip žemė išaugina derlių, tai ir motina augina vaikus. Tai labai ypatinga šventė, tačiau aš visad esu šiokiam tokiam nesusipratime, nes kažkaip keista užsiiminėti su vaikais rankdarbiais ta tema. Visad palieku šį darbą darželiui ir sveikinimo ypatumus perleidžiu vyrui. Juk nepaneigsime, kad dėmesį rodyti moterims berniukai mokosi visų pirma iš tėčio. O mergaitės mokosi iš tėčio, kaip moterį turi vertinti ir ją gerbti vyras. Tad tegu tai būna jų namų darbai, kad ir ką sugalvotų, ar ne?
Visgi darbelių-atviručių-dovanėlių galime ir turime paruošti ir močiutėms. Nes jos taip pat mamos. Tiesa, jos dažniausiai daug labiau džiaugiasi susitikimu ir buvimu kartu, nei dovanom, bet smagu apgalvoti, pasiruošti, nustebinti, nudžiuginti. Taigi neatsispyriau pasidairyti po idėjų lobyną ir parinkti keletą paprastų darbelių ir dovanų idėjų. darbeliai mamos dienai

 1. Širdelė iš spalvotų pagaliukų. Pagaminti paprasta, o pažiūrėti – gražu ❤ Beje, šis tinklaraštis, iš kurio idėją matote ypatingas tuo, kad jo kūrėja įgyvendino projektą 365 – kiekvieną metų dieną vis naujai kūrybingai, meniškai pateikta širdelė. Tad jei užsuksite, pasidairykite archyve. Yra gausybė netikėtų idėjų!
 2. Gėlės visuomet džiugina! O čia dar taip žaviai pateiktos. Idėja viena iš keleto, tad dar galite ir akis paganyti.
 3. Širdelės gali būti visokios ir iš visko. Šio tinklaraščio įraše rasite iš karoliukų suvertą širdelę ir taip pat suvertą širdelę iš makaronų. Kaip makaronus nuspalvinti esu rašiusi dar pernai, tad jei susižavėsite šia idėja, galite pasigaminti ne tik širdelių, bet ir vėrinių ar apyrankių sau, mamoms, močiutėms ir vaikams, žinoma!
 4. Truputį kitoks širdelių medis. Ar pastebėjot, kad tai vaiko delniukas papuoštas širdelėmis? Aš tai pamačiau tikrai ne iš pirmo karto.
 5. Visa instrukcija paspaudus ant nuorodos, kaip pagaminti pavasario gėlių puokštę dovanų mamai, močiutei ar  savo namų palangei papuošti.
 6. Ši idėja man labai miela tuo, kad ant gėlės lapelių užrašomos tos savybės, kurias mes matome savo mamose, kurios mums mielos, kurių jos pačios gal jau net nepastebi… Paveikslėlio šaltinis.

7. Dar viena gėlių puokštė, kaip ją pagaminti? Spauskite ant paveikslėlio. Neradau originaliosios šio darbelio nuorodos, bet pinterest nuotrauka viską paaiškina.

8c6078ffa9736a35c7e82f3c785bee71

8. Dar šiek tiek gėlių mūsų šviesiausioms ir gražiausioms gėlėms – mamoms ir močiutėms.

e88aba1f4ac5a03a0f4e2567ca7f32b6

9. Iš druskos tešlos galima pagaminti tikrai begalę darbelių, kurie tiks dovanoms. Vienas iš tokių – rankos antspaudas-rėmelis. Mažesniems vaikams reikės pagalbos, vyresnėliai susitvarkys patys. Mūsų mėgstamas druskos tešlos receptas. Žinoma, lipdyti galima ir iš molio, taip pat ore džiūstančio molio ar modelino.

3f9f7351e0269c590dd803753bd2fb94

10. O čia dovana gėlių augintojoms ir spalvų mėgėjoms. Vazonai gali būti ne tik nuobodžiai rusvi, bet ir labai įvairiaspalviai!

adc114574202ba50ff0e6a0ce9b99e55

11. Mėgstančias skaityti mamas ir močiutes galite nudžiuginti knygos skirtuku. Spaudžiate ant paveikslėlio ir gausite pilną aprašymą.

blog bookmarks_ducktape_jcurrie

12. Apyrankė ar vėrinys iš medinių karoliukų paprastas pagaminti, tačiau gražus pažiūrėti ir smagus nešioti.

collage3-1

13. Puodeliai… jų niekada nebūna per daug, ypač, jei namuose yra vienas kitas jų daužytojas. Beje, šie – išrašyti arba išpiešti pačių vaikų, yra tooookie mieli ir jaukūs, kad tikriausiai automatiškai įgytų “neliečiamųjų“ vardą. Na, žinot, šis mamos – iš jo geria TIK mama 🙂 Arba tai gali būti ilgalaikis priminimas močiutei, kokia ji svarbi ir mylima.

collage7

14. Mane labai sužavėjo paprastai, bet skoningai papuošti mediniai stalo įrankiai. Tokių norėčiau ir sau. Šioje nuorodoje rasite ir daugiau idėjų dovanoms, kurias gali pagaminti vaikai.

550_102001304_w

15. Pabaigai idėja, kuri man atrodo super paprasta, bet tuo pačiu labai išradinga! Puoštis mėgstančioms mamoms ir prisiderinti mėgstančioms mergaitėms verta išbandyti.

550_102001298_w

Dar norėtųsi paminėti ir šiek tiek kitokias dovanas mamoms. Tai dalykai, kurių pasiilgstame skubiname ir perkrautame pasaulyje:

 1. ilgesnis miegas
 2. rytinis kavos/ arbatos puodelis į lovą su mėgstamiausiu sumuštiniu šalia
 3. namuose skirtingose vietose pamerktos gėlės, kad visur kvepėtų ir žydėtų
 4. paruošti pietūs ir visa šeima prie stalo, o gal pievoje po medžiais
 5. lėtas pasivaikščiojimas ten, kur labai jauku, bet jau seniai bebuvom
 6. pievoje priskintų gėlių puokštelė
 7. gal mama mėgsta judrius žaidimus – tuomet futbolas ar kitas smagus žaidimas gryname ore ar ten, kur jai patinka, yra kaip tik!
 8. šilta vonia su druskom ir aromatais (būtų tobula, jei per tą pusvalandį niekas nesibelstų ir nebruzdėtų už durų)
 9. neįprasta vakarienė – žvakių šviesoje ar iškyla ant kilimo
 10. vakarinis filmas visai šeimai, nes mamoms patinka ne tik pabūti vienoms, bet ir bendrystės jausmas.

Įtariu, kad turbūt kažkas iš tėčių dienai skirtų dovanų ir siurprizų gali tikti ir mamų šventei.

Tegu ši diena būna neįprasta ir labai labai jauki! ❤

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: