blogerių savireklamos savaitė: skaitiniai vaikų ir mamų temomis

Rokiški Rabinovičiau, vėl Tu kaltas, kad galvoju apie tai, ką skaitau 😀

Kol nepradėjau rašyti tinklaraščio, nebuvau atradusi ir visų tų blogų (didesnių ir mažesnių). Prisipažinsiu, kaip anksčiau, taip ir dabar, daugiau skaitau užsienio tinklaraščius ir tik vieną kitą lietuvišką. Visgi akiratis prasiplėtė. Atsirado ne tik skaitomų tinklaraščių, bet ir tinklaraštininkų – tų, su kuriais susirašom, kažką aptariam, pasidalinam ar bandom ką nors sukurti kartu.

Pernai blogerių savireklamos savaitės proga buvau įvardinusi 12+ tinklaraščių. Kai kuriuos skaitau iki šiol, bet jau nebesikartosiu – kam įdomu užsukit į senąjį įrašą. Be to, šiemet turėjau ir atradimų, tad geriau apie juos. O kadangi pati rašau apie laiką su vaikais, tai šių metų sąrašas bus įdomus tiems, kas skaito būtent su vaikais susijusias temas.

Mamų (mamų, mamoms, apie mamas ir vaikus, ir šeimą) tinklaraščių top 5:

 • Mamystė + FB ir
 • Miesto mamos + FB – tinklaraščiai su rimtais tekstais, interviu ir projektais apie tai, kas aktualu. Tai ir gilių pokalbių, švelnių liudijimų ir neįkyrių pamokymų prisotinti tinklaraščiai.
 • Mamalogas ir FB – šmaikštus, kandus stilius, rašant apie nepagražintą kasdienybę su vaikais. Vaikams skirtų produktų aprašymai nėra mano mėgstamiausi, bet ir neturi būti viskas taip, kaip aš noriu, ar ne? O pasijuokti iš to, kas kartais kasdienybėje būna labiau piktinanti situacija, tikrai sveika. Taigi sveikas ir sveikatinantis tinklaraštis.
 • Šeimos gidas ir FB – orientuotas į laisvalaikį su vaikais: teatrai, stovyklos, vietos, kur pabūti, užkąsti, nukeliauti ir t.t. Kai kas aprašyta, kai kas sugrupuota, kai kur rekomenduojama. Informatyvu ir naudinga.
 • Auginu stebuklą ir FB – tai turbūt pirmasis mano atrastas lietuviškas tinklaraštis apie tai, apie ką rašau ir aš. Ir turbūt tai vienintelis iš esančių keleto, kurį skaitau nuolatos. Man artimas prieraišios ir pozityvios tėvystės požiūris, prasmingo laiko su vaikais neperkrautoje kasdienybėje buvimas.
home-office-336581_960_720
šaltinis: pixabay

O dabar Jums, skaitytojams, BONUSAS – keletas nuorodų, kur dar galite rasti ką paskaityti apie vaikus ir šeimas:

 • Dirbu mama – apie tai, kaip sunku ir kaip gera būti mama. Temos apima plačiai, nuo lavinimo iki būti tėvais, nuo daiktų iki sveikatos.
 • vaikui.lt – tinklaraštis apie nėštumą, kūdikį, vaiką ir mamas. Gana platus temų laukas įvairiems mamiškiems etapams. Tiesa, paauglystės nėra. Bet augant vaikams, turbūt ir temos užaugs.
 • jievaikai – vaiko psichologija ir ugdymas. Nuo praktiškų patarimų iki švelnių ir mielų sentencijų.
 • eKvadratu – ne tik žaidimai, bet ir mintys apie kasdienybę, kurioje yra vaikų
 • Moku žaisti – idėjos žaidimams ir lavinimui
 • gyvos istorijos – moters, žmonos, mamos (ir dar daug vaidmenų čia galima įrašyti) tinklaraštis apie kasdienybę. Tai mintys, svarstymai, skaitiniai, paraginimai ir pastiprinimai moterims ir ne tik, apie vaikus ir ne vien. Pavadinimas atspindi turinį.

Tik FB gyvuojantys veiklos su vaikais šaltiniai:

Ir pabaigai ne tinklaraštis, bet tėvams, auginantiems ne tik mažylius, bet ir paauglius, geras info šaltinis:

Na va, mielieji, skaitykit ir mėgaukitės!
O jei yra dar kažkas, ko aš nepaminėjau, o Jūs skaitote ir negalite atsidžiaugti tuo skaitymu – pasidalinkite komentaruose. Žinia apie gėrį turi plisti kaip virusas.

10 atsakymų į “blogerių savireklamos savaitė: skaitiniai vaikų ir mamų temomis”

 1. Sveiki, aš irgi rašau blogą, jei kam įdomu būtų: Angelo mamos puslapis. Dar 2009 pradėjau.
  Ačiū už nuorodas į kitus blogus apie šeimą. Paskaitinėsiu mielai.

  Paspaudė "Patinka": 1 person

   1. 🙂 na, turbūt čia su tuo nusivylimu ar priešingai -kiekvienam savo. Man labai artima tai, ką rašote ir kaip. Taip jauku jauku. Tad ačiū ir dar būtinai susiskaitysim 😉

    Patinka

  1. Man atrodo, kad tik FB renkamasi, nes yra iliuzija, kad ne tiek į(si)pareigoji, kaip imdamasis rašyti tinklaraštį. Arba nėra tikslo būti tinklaraštininku, rašyti tekstus, rinktis auditoriją ir pan. Nors šie tikrai verti būti 🙂

   Patinka

 2. Sveiki, smagu čia pas jus :). Taip pat neseniai pradėjau rašyti. Kol kas tik Fb. Užsukite į svečius! Esu “Mama su šypsena kišenėje“

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: