Rygos aviacijos muziejus

Kai pernai lankėmės Rygos Zoologijos sode, turėjom dar vieną tašką, kurį būtinai norėjom aplankyti per tą kelionę. Tik kažkaip nebeužteko įkvėpimo ir laiko jį aprašyti. O dabar, artėjant kelionių ir pramogavimų po atviru dangumi sezonui, norisi visgi pasidalinti tuo mūsų atradimu. 

Aviacijos muziejus po atviru dangumi

IMG_8994
Su vaikais: į šio gražuolio vidų galima įsiropšti ir apsidairyti iš kitokios perspektyvos

Jis įsikūręs prie Rygos oro uosto. Surasti mums buvo gana sudėtinga, bet su žemėlapiais ir navigacine pagalba visgi atradom. O po to pasistatyti automobilį dar sudėtingiau, nes atskiros stovėjimo aikštelės muziejus neturi (na, bent jau pernai neturėjo). Šalimais parkuotis nėra kur, o palikti automobilį prie oro uosto, patys suprantate, turite būti pasiryžę susimokėti ir tada dar truputį paeiti (nors nėra toli, bet su dviem vaikais, kuriems šiaip viskas įdomu, tai užtrunka, plius, net normalaus šaligatvio nėra, tai geriausia išeitis buvo vaikus sugaudyti ir neštis iki reikiamo taško).

Kai galų gale atėjome prie muziejaus vartų, pasiskambinome ir mus įleido į vidų (atsiprašau, bet jau nepamenu, kiek tas kainavo. Kainos suaugusiems vienokios, vaikams kitokios, kaip ir priklauso), atsidūrėme  gana dideliame lauke ir pasijutome tokie mažučiai… Nes sraigtasparniai, lėktuvai ir lėktuvėliai, net tie mažiausieji, iš tiesų yra labai dideli! Atsistoji prie karinio sraigtasparnio ir vienas jo ratas yra iki pečių… Ojo, vaikams tai buvo tikrai didelis įspūdis. Ką ten vaikams, mums irgi. 

Rygos aviacijos muzziejus
Su vaikais: ir mygtukų, ir svirtelių – devynios galybės!

Visgi, kas krenta į akis, tai netvarka. Nes yra daug visokio šlamšto, kuris paprasčiausiai sumestas į krūvas ir guli, rūdija, laukia savo eilės arba šeimininko su kitokiu požiūriu į muziejų ir daiktų/ eksponatų saugojimą. Galbūt tai, kaip ir daugelyje kitų erdvių, finansavimo dalykai. Yra, pvz. sraigtasparnis, į kurį galima įlipti ir apsižiūrėti viduje! Jis milžiniškas! Ir viduje tiek visko, kad net nesuprasi, ar tai turi būti čia ir visada buvo, o gal tai tik sumesti daiktai, kad ant jų nelytų. Kabo karių uniformos, kurios seniai nematė jokio valiklio ar skalbiklio. O taip įdomu jas matyti ir suvokti, kad tai buvo pati tikriausia žmonių realybė, kurią dabar mes tik apžiūrim ir tegalim kažkiek įsivaizduoti.

Rygos aviacijos muzziejus1
Su vaikais: visko tiek ir dar daugiau

Jei pavyksta užmerkti akis tai netvarkai, mums kažkaip pavyko, tai įspūdį apsilankymas ir pasivaikščiojimas po tą didelį lauką, šalia kurio nuolat zuja Rygos oro uosto lėktuvai, palieka tikrai neblogą. Ir norisi tada rekomenduoti jį aplankyti. Taip sakant, perspėjom dėl tam tikrų aplinkybių, parodėm vaizdų, kurie tikrai nekasdieniški, o Jūs jau patys spręskite, norit ten apsilankyti ar ne. Aš, jaučiu, kad ir dar kartą norėčiau ten pasižvalgyti.

Rygos aviacijos muzziejus2
Su vaikais: propeleriai

Aukštų tolių visiems, einant į vasarą!


Summary 

Riga’s aviation museum

Today I’m eager to tell you about our last year trip to Riga. I wrote about Rigas Zoo, but did not had any time to share the moments from Riga’s aviation museum. So today there is the time to tell you about this place! 

This museum is situated near the Riga’s airport, but when you are here, you will need some map to find it. There where no signs showing which way to go. Also it was difficulties to park a car. We left ours in the area of airport and walked to museum by foot. 

At last, when we got there, we were very surprised by the size of exhibits. You know, when you see the airplane on TV it looks like very normal, but you don’t think about it like about something very huge. And there we were standing in front of huge planes, helicopters and other military stuff. 

There is a helicopter where you can climb in and look inside of it! 

What was a little bit disappointing – a mess, some kind of chaos. There are a lot of things that are just knocked off and left to be where they are. Maybe it is a lack of some good boss or attitude, or financing. Anyway, I would like to go there one more time 🙂 It was interesting place to visit.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: