Dėlionė mažiausiam

Kadangi šiuo metu mums aktuali dėlionė, pradžioje galvojau aprašyti jos naudą, dėlionių rūšis ir pan. Tačiau apie jas yra nemažai jau parašyta, tad kartotis tikrai nenoriu. Gana išsamiai apie įvairiausias dėlionių rūšis pasakoja A. Landsbergienė savo straipsnyje Dėlionės. Kokios. kada ir kodėl. Paspaudę ant nuorodos iškart atsiversite straipsnį. Jame taip pat pateikiama ir lentelė, kelių detalių dėlionės kokiam amžiui rekomenduojamos.

Paveikslėlis paimtas iš Austėjos blogo

Trumpai – kodėl ir kuo dėlionės svarbios ir naudingos

  • Rankų judesių koordinacija, akių-rankų koordinacija, smulkiosios motorikos lavinimas. Dėliojant detales vaikas turi ne tik atidžiai stebėti ir atrinkti, kur kokia detalė tinka, bet ir sugriebti, paimti ir įdėti tą detalę į vietą.
  • Pradėto darbo užbaigimas ir pasitenkinimas rezultatu.
  • Loginio mąstymo, susikaupimo ir užsibrėžto tikslo siekimo įgūdžių lavinimas.
Šie dėlionių privalumai nėra vieninteliai, juk dėliojant kartu – tai komandinis darbas ir smagus laisvalaikis, jei vaikas vienas imasi dėlionių, jis be visų jau vardintų privalumų mankština smegenis ir pailsina kūną.
Mažyliams 1-2 metukų rekomenduojamos dėlionės iš dviejų detalių. Jos gali būti įvairiausios, pradedant piešinėliais padalintais perpus ir baigiant mediniais žaidimais, kai reikia surasti daiktui jo vietą.
Aš mėgstu žaidimus, kurie dirba ne vieną darbą. Pvz. dėlionė ir spalvų mokymasis. Mūsų mažėliui pagaminau ir su jumis dalinuosi: Spalvinga dviejų dalių dėlionė. Tereikia atsispausdinti, perkirpti ir žaisti 🙂
 
Atskirai norėčiau paminėti visai neseniai įsigytą medinį meškį (pirkom Maksimoje), kuris mažėliui labai patiko. Galima keisti meškio nuotaiką (emocijų atpažinimui tai gera praktika), marškinėlius ir batus. Smagu, kai mažėlis susirūpinęs ieško ir renka batus, nes juk kaip dabar meškis bus be jų… Nepilnas komplektas!
 
Ir dar – mano atradimas, nors tai nėra jau taip nauja – daiktų dėlionės, kuomet ant popieriaus lapo yra nupieštos daiktų formos, o vaikas turi atrasti ir įtaikyti reikiamą daiktą į reikiamą vietą. ią dėlionę lengvai pasigaminsite namuose. Tereikės popieriaus, rašiklio ir daiktų, kuriuos norite, kad vaikas atpažintų iš siluetų. Tokių dėlionių galima prigaminti kiekvienam vakarui po naują!
puzzle_placing_ext
idėja: Happy hooligans
 Smagaus dėliojimo!

Summary 

Today I made two peaces puzzle for my two year old son (you can find them here and use for your own games). In this text I did not tried to talk about all preferences and benefits of playing with puzzles, but couldn’t not to say, that it is good for eye-hand coordination, also for such skills like orientation to result and finishing your work. And what a satisfaction when it is done! 
So, I hope these two-piece puzzles are just beginning to our new explorations and fun! 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: