Knygų lentyna: mūsų TOP6

Jau senokai galvojau pasidžiaugti mūsų knygelėm, kurių tiesiog negali nebūti 🙂 O Vaikų knygos diena (balandžio 2-oji) yra pati tinkamiausia proga tam pasidžiaugimui. Taigi keliaujam į mūsų knygų lentyną!

 • Petsonas ir Findusas (turim visas. niekaip kitaip ir būt negalėjo)
  Kaskart skaitydama šias istorijas atpažįstu paraleles tarp šių personažų santykio ir gyvenimo su vaikais subtilybių. Dėdulė Petsonas meistriškai tvarkosi su visur dalyvauti norinčiu, linksmu, nepyktybiškas išdaigas krečiančiu katinėliu. Kartais galvoju, va, būtent taip ir reikia reaguoti, kai vaikas pasiklysta! Šitaip reikia kalbėtis, kai vaikas nori žūtbūt visur dalyvauti, šitaip… Ir tų šitaip va ir va kaip yra ne vienas. Kiekviena knygutė pilna pozityvių receptų, kaip būti su vaikais. O vaikams šios knygelės ir jų personai yra nuostabus pasaulis, kuriame daug  nuotykių ir juokingų nutikimų. Paveikslėliai atspindi ramią kaimo būtį, pripildytą paukščių čiulbėjimo ir kamanių dūzgesio.
 • Mikė pūkuotukas
  Švelnumo ir draugystės kupinos knygelės. Mūsų vyresnėlio mėgstamiausios buvo ilgą laiką. Dar ir dabar kartais pasiima ir prašo skaityti. Arba varto pats. Skaitau ir suprantu, kad jos neišaugamos. Nes jose visas vaiko pasaulis, kurį gera gyventi ir kurį gera prisiminti. O draugystė šiose knygelėse vaidina pagrindinį vaidmenį. Ir draugai labai skirtingi, kaip ir gyvenime. Ir visi kažkaip gražiai sugeba išbūti, išlaviruoti, susipykti ir susitaikyti. 
 • Ką žmonės dirba visą dieną
  Kas neturėjo ar bent jau nevartė šios knygelės? Žmonės visą dieną dirba daug darbų. Ir tikrai nuostabu apie juos sužinoti plačiau. Knygelė kupina smulkių detalių, tad kaip ir ieškant Jono, taip ir čia, galima užtrukti amžinybę vartant ir ieškant, pažindinantis ir klausiant, kalbantis ir skaitant.
 • Surask Joną
  Čia visos šeimos azartas! Vyresnėlis Jono buvimo vietas moka atmintinai, o mes turim paplušėti. Gerai, kad ten dar yra draugų, burtininkų ir kitų, kuriuos reikia surasti. Knygelės keliauja su mumis visur, nes labai puikus būdas užimti vaiką ilgai važiuojant, laukiant ko nors ir pan. 
 • Karžygiuko istorija
  Kiekvieno karžygiuko gyvenime ateina toks laikas, kai jis turi iškeliauti ir atlikti savo žygį. Ši istorija mane pakerėjo tuo dideliu miniatiūriniu pievos/pelkės/gamtos pasaulio vaizdavimu. Tikrai – bruknės, laukymės, skambantys kaktusai… tai taip nuostabu! O vyresnėliui kurį laiką buvo labai įdomu klausytis, kaip Baulis ir Ragulis keliauja, ką sutinka, ko ieško ir ką randa. Man atrodo, kad ši knygelė ir joje pasakojama istorija yra tinkama visiems. Kiekvienam pagal jo turimą patirtį. 
 • Aš jaučiuosi…
  Educata išleistos knygelės apie jausmus. Pirmas keturias knygeles padovanojo draugai. Kitas nusipirkome patys. Pradžioje vartėme ir skaitėme kas vakarą. Dabar rečiau, bet knygelės paperkančios jausmų galia. Vyresnėlis išsirenka kelias, su jausmais, kuriuos nori šįvakar išgirsti, ir klausosi. Aptariam, jei norisi. Mažėliui rūpi kiškutis, kuris tai liūdi, tai jaučiasi mylimas ir švyti laime. Apie jausmus svarbu kalbėti, jausmus svarbu suprasti ir atpažinti. Todėl šios knygelės pačioj pasiekiamiausioj lentynos vietoj. 

Dar norėtųsi paminėti ir

 • Arklį Dominyką, Ozo šalies burtininką (ir kitas Nieko rimto išleistas su R. Ingpeno iliustracijom knygas. Tai mano kablys, jei leisite taip išsireikšti. Nuostabios klasikinės knygos su nepakartojamom iliustracijom. Kai kurios dar per anksti penkiamečiui ar tuo labiau dvimečiui, bet lentynoje jos garbingoje vietoje), Kakę Makę (turėjom tokį etapą: Nykštukas, Ausys, Tamsa ir Gimtadienis. Skaitėm ryte, pietų ir vakare. Visgi tas etapas praėjo. Dabar skaitomiausia/ vartomiausia Enciklopedija. Bet ji turi šiek tiek kitokią vertę dėl savo įvairiapusiškumo, orientuota į pažinimą ir tos temos tikrai atkartoja pasaulį, kuriame gyvename, todėl nenuostabu, kad ji aktuali abiems vaikams), knygas apie Vilką iš tolimojo miško, Krakatukų nuotykius (gal tai ir vyresniems skirtos istorijos, bet gavom dovanų, pradėjom skaityti ir negalėjom atsitraukti – švelnus jumoras, draugystė ir nuotykiai. Baigėm knygą, o vyresnėlis ir vėl prašo skaityt iš naujo!), pasakų rinktines ir t.t.
IMG_2551
Su vaikais: knygų lentynos mėgiamiausi

Tiesą sakant, visos knygelės, kurios pas mus yra, man yra brangios, vertingos. Tik viena kita, atkeliavusi per nesusipratimą, yra tokia, kurią esu atidėjus į šalį. Vaikai skaito/klauso etapais. Kartais, turbūt visiems pažįstama, vieną knygą ar istoriją skaitom ir skaitom, išmokstam visi atmintinai ir vis dar skaitom. Po to vieną dieną pasirenka jau kitą ir procesas kartojasi. Man svarbu, kad skaitymas aktualus, kad net be manęs vaikai pasiima knygas ir jas varto, aptaria, analizuoja paveikslėlius, “skaito“. 

Neseniai girdžiu… tyla. Dažniausiai tai nereiškia nieko gero 😀 nueinu pas vaikus, o jie abu susėdę ir varto eilėraščių knygą (rinktinė “Gražiausi eilėraščiai vaikams“). Vyresnėlis mažėliui “skaito“ – deklamuoja vieną eilėraštį po kito. Neturėjau supratimo, kad jis juos visus moka! Tai yra to pastovaus kelių savaičių eilėraščių skaitymo rezultatas. Tyliai grįžtu atgal prie savo darbų. Atlekia mažėlis ir visas spindėdamas man išberia greitakalbe:
– Mama, bolis man skaito! Skaito bolis!
Ir vėl nubėga klausytis. 

Tegu skaitymo tyla neišnyksta!

Sakykit, o be kokių knygelių Jūs neįsivaizduojate savo vaikų knygų lentynos?


Summary 

This text is about our kids bookshelf. I introduce our favorite books. There we have stories and tales, poems also picture books. I love reading and also love great, colorful and classic books. So I try this love for books to show to children also. I think it is very important to be not afraid of books 🙂 

It is interesting to know what books do you read for your children and which are their favorite ones. Do you remember your own favorites from your childhood?

4 atsakymai į “Knygų lentyna: mūsų TOP6”

 1. Pas mus dabar skaito didysis (8m., antrokas), o mudu su mažuoju (2m.) klausom. Neseniai su pasididžiavimu pats perskaitė “Karžygiuko istoriją“, “Grybų karą“, “Kaip senelis mokėsi plaukti“, “Kakę makę ir netvarkos nykštuką“. Visos jau mano skaitytos, bet kur kas įdomiau kai pats skaito 🙂 Dabar “Ferdinandą ir Pū“ skaito, bet ji nesiskaito/nesiklauso kažkaip.. Eilėj stovi Muminukai ir Katinėlis Juodis, gal jie vėl grąžins skaitymo/klausymo malonumą.. 🙂

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Oooooo, Grybų karas! Šitą esam atsivežę iš kaimo, dar mano vaikystės knygelė. Bet atsivežėm ir padėjom. Reikia išsitraukti. Ačiū už priminimą!
   Ir dar viena iš mano vaikystės – Panama labai graži. Jos vis neparsivežam. Bet lbai noriu su ta nuostabia knygele supažindint savuosius. Joje tiek paprastumo… ❤

   Paspaudė "Patinka": 1 person

 2. Atgalinis pranešimas: Dovanų sąrašas – SuVaikais

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: