ABĖCĖLĖ: žaidžiam ir mokomės

Mūsų tinklaraščio draugų skiltyje galite rasti istoriją apie tai, kaip mama, leisdama laiką su vaikais, įžvelgė tam tikrus poreikius, ko jiems dar reikėtų buvimui kartu, o taip pat mokymuisi ir sukūrė ne vieną žaidimą. Dabar tų žaidimų galime įsigyti visi.

Jau porą savaitėlių mūsų namuose gyvena vienas iš tų žaidimų – Mažųjų Abėcėlė. Tai mokomasis žaidimas, sukurtas pagal specialiosios pedagogės-logopedės D. Jazukevičienės rekomendacijas. Komplekte yra visos lietuviškos abėcėlės raidės: vienos kortelės su viena didžiaja raide, kitos – su paveikslėliu ir žodžiu iš tos raidės. Komplekte dar yra ir idėjos-rekomendacijos žaidimams, kurios padės mokytis įvairiais būdais ir smagiai leisti laiką.

m abėcėlė 5
Nuotrauka: Su meile vaikams

Tik pamatęs raidelių žaidimą vyresnėlis pritaikė savo taisykles, tad rekomenduojamus žaidimus išbandėme gerokai vėliau. Nors kas vakarą sulaukiu kvietimo pažaisti su raidelėm. Galiu pasakyti, kad visi žaidimai įtraukiantys ir įdomūs. Greičiausiai ir nuo vaiko priklauso, bet turbūt, kad labiau nuo vidinio jo pasiruošimo raidelių žaidimams, o ne nuo kažkokių kitų savybių. Vyresnėlis labai domisi raidėm, žodžiais ir dėl to jaučiuosi turinti jį paskatinti ir palaikyti tame domėjimesi

m abėcėlė
Nuotrauka: Ingužės fotografija

Mūsų mažėlis, kuriam vyresnysis brolis yra autoritetas, irgi prisiderina prie mūsų ir imasi žaisti. Jo žaidimas apsiriboja paveikslėlių žiūrėjimu, tačiau juk viskas nuo to ir prasideda, ar ne? Taigi jis gauna raidę ar paveikslėlį su raide ir klausosi, kartoja, atkartoja raidės vardą ir mūsų parenkamus žodžius. Jam, žiemą pradėjusiam kalbėti sakinukais, tai didžiulė praktika ir pagalba kaupiant ir plečiant žodyną.

Vyresnėlio pirmasis darbas žaidžiant su šia abėcėle buvo išdalinti korteles: man tik raides, o jam – su paveikslėliais. Tada liepė man spėti, kas pas jį pavaizduota iš konkrečios raidės. Spėlioju. Labai džiaugiasi, kai neatspėju, taip pat džiaugiasi, kai atspėju 😀 o labiausiai džiaugiasi, kai pasiduodu – buvo ir taip! Po to, kai atspėju, gaunu tą kortelę ir tada jau mano eilė. Kadangi pas mane yra tik raidės, tai aš turiu sugalvoti žodį ir jį apibūdinti, o jis tada pasako raidę. Čia primena Alias žaidimą. Jei pakanka kantrybės ir laiko, žaidimo eigoje apsikeičiam turimomis kortelėmis.

Kadangi dabar turime šias korteles, galime jas naudoti jau anksčiau išbandytuose raidelių mokymosi ir rašymo žaidimuose: 

  • Raidžių (kokią kortelę-raidę ištrauki, tokią įvardini ir rašai) rašymas miltuose, druskoje, smėlyje, kruopose – svarbu skirtingi pojūčiai pirštukams ir nuoseklus kartojimasis. 
  • Tokiu pat principu raidžių dėliojimas iš akmenukų, pagaliukų, degtukų ir pan. 
  • Užduotėlė Spalvingos raidės, kurią minėjau rašymo užduotėlių rinkinyje.
  • ir t.t. – kiek jūsų ir vaiko fantazija neša.

Plačiau apie visus Aurelijos sukurtus žaidimus galite pasiskaityti ir su ja pačia susisiekti interneto parduotuvėje Su meile Vaikams arba Facebook paskyroje Abėcėlės ir kiti lavinantys žaidimai vaikams.

Ačiū už tokią smagią ir spalvingą patirtį!

m abėcėlė 2
Nuotrauka: Su meile vaikams

Vienas atsakymas į “ABĖCĖLĖ: žaidžiam ir mokomės”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: