Laukiam Velykų, dažom kiaušinius

Nors margučius mes dažome paskutinę dieną prieš pat Velykas, bet juk apie tai parašyti reikia kiek anksčiau, ar ne?

Mes kiaušinius, dažomus kartu su vaikais, marginam gana paprastai (pvz. vaškavimo plonybes pasilieku ateičiai). Esame bandę:

  • elementariausias, mūsų krašte paplitęs, dažymo būdas su svogūnų lukštais ir kitokiom žolelėm. Vaikai prikarpo iš anksto pririnktų svogūnų lukštų, kiaušinius (nevirtus) pamirkom vandenyje, pavoliojam svogūnų lukštuose, aprišam merliukais ar medvilninės medžiagos gabalėliais, kad visi lukštai išliktų vietose ir dedam į vandenį su dažais. Verdam. Vėliau, jau atvėsusius, kiaušinius išvaduojam iš “drabužėlių“, nuplaunam, patepam aliejumi. Tiesa, galima ir daug paprasčiau, žoleles ar kruopas dėl paveikslėlio dėti ant kiaušinio ir aprišti, puode su vandeniu sumerkti daug svogūnų lukštų ir į tą visą masę dėti kiaušinius, viską virti. Kiaušiniai gaunasi įvairių rudų atspalvių su skirtingais raštais.
  • su specialiais perlamutriniais dažais ir dantų krapštukais ant kiaušinių piešėme su maždaug pusantrų-dvejų metų vaikais. Jie piešia, ką tik nori, kažką padaryti ne taip praktiškai neįmanoma!

2012 04 07 (16)u 2012 04 13 (3)

  • su guašu (bet tokius kiaušinius lupti nemalonu, nes pirštai nusidažo labiau, nei kiaušiniai)
  • esame klijavę lipdukus ant baltų arba jau nudažytų kiaušinių. Lipdukai tinka visokie, ir tie specialūs kiaušiniams, ir paprasti, kokius vaikai mėgsta su personažais ir pan.
10959003_10206673295650150_1154845739_o
Su vaikais: ankstesnių metų lipdukiniai margučiai
  • pernai metų topas – dažymas su vaškinėmis kreidelėmis. Reikia susmulkinti (bandžiau tarkuoti, bet daug paprasčiau buvo jas smulkinti peiliu) kreideles, dar karštus, ką tik išvirtus, kiaušinius apiberti smulkintomis kreidelėmis ir šiek tiek palaukti. Lydosi jos greitai. Galima kiekvieną kiaušinį daryti vis kitos spalvos, bet geriausiai atrodo įvairiaspalviai raštai, t.y. kai ant vieno ir to paties kiaušinio užberiama skirtingų spalvų kreidelių. Galima bandyti kiaušinius išvolioti kreidelėse, tačiau vaikams buvo per karšta. Tad mes tik užbėrėm ir palikom atvėsti.

Kūrybingų, neįprastų, bet paprastų idėjų kiaušinių marginimui galite pasisemti ir šiame straipsnyje Kaip įdomiai dekoruoti Velykinius kiaušinius.

O šiame tinklaraštyje rasite įdomų ir mokomąjį žodžių žaidimą velykiniam laikui – Velykų kiaušinių žodžių žaidimas visai šeimai.


Easter eggs. We color them in very different ways. There are some techniques that I don’t try with small children but hope not forget these techniques in some years. 

At this time we have tried simple ways of coloring: 

  • most common way of coloring eggs in our region – using onion shells. Take an egg, put some grits or leaves and wrap everything with a patch of material. Put these eggs into the bowl with water and onion shells, boil. Then leave to cool and after take the eggs out, wash off and you will have eggs colored in nice brown shades and with some natural ornaments.
  • drawing with special colors and with cotton stick. this ways is so great for smaller kids! You can not do something wrong.
  • just put some stikers 🙂 
  • coloring with wax crayons – you have to cut the crayons and put them on a hard boiled hot egg. The crayons will melt on it. Then leave the eggs to 

Vienas atsakymas į “Laukiam Velykų, dažom kiaušinius”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: