14+ rašymo užduotėlių idėjų

Internete gausybė idėjų, su kuriomis kiekvienas elgiamės skirtingai. Aš pradžioj norėjau išbandyti kiekvieną atrastą… Vėliau ėmiau kaupti, žymėjausi, rašiausi, kurias noriu išbandyti ir pan. Matau, kad prireiks milijono metų joms visoms bent rimčiau panagrinėti. Galvoju, kai kurias labai noriu parodyti kitiems, kad gal jei ne aš, tai kažkas kitas pabandys. Pirmadienis – puiki galimybė savaitę pradėti nuo rinkinuko, kurį permetus akimis jau galima kažką ir savo laisvoms valandėlėms pasiplanuoti. Taigi skelbiu pirmadienį – rinkinuko diena!

Šiandien pateikiu mane sudominusių veiklų, susijusių su rašymu, rinkinuką. Čia rasite įvairiam amžiui pritaikytų veiklų ir užduotėlių. Pasižiūrėkite ir pritaikykite sau, kas tiks ir patiks. O atsiliepimų lauksiu kaip visada, visomis susisiekimo priemonėmis 🙂 

Paspaudę ant paveikslėlių nukeliausite į paminėtų (ir nepaminėtų) užduotėlių aprašymus.

 • 20 skirtingų veiklų pateikiama su raidėmis, apie rašymą Pre-K pages tinklaraštyje. Man labai užkibusi ir tikrai pabandysim – vaivorykštinis rašymas – parašytą žodį vaikas apvedžioja skirtingomis spalvomis daug kartų. rainbow-writing-names
 • The printable princess pateikia taip pat ne vieną užduotėlę. Aš išsirinkau artimiausiam pabandymui Spalvingos raidės. Šiai užduotėlei reikia pasiruošti/ turėti korteles su įvairių spalvų raidėmis, lapus su daug nespalvotų raidžių ir flomasterių arba pieštukų. Iš kortelių gausybės vaikas išsitraukia vieną ir joje parašytą raidę suranda lape. Lape tą raidę parašo ta spalva, kokia raidė yra kortelėje. Taip ir spalvas dar pasikartojam.
  Letter Tracing 2
 • My teaching station nemokamai galima parsisiųsti rankos lavinimui skirtų užduotėlių. Tad priešmokyklinukams, pradedantiems mokytis rašyti, galite atrasti tikrai įdomių ir naudingų užduočių.
 • Structured play man labai patikusi idėja su vardo rašymu, nors tokiu pat principu tikrai galima rašyti visus žodžius. 
  DSC_9106
 • Rankai lavinti skirtos užduotėlės kelionei ar ilgoms eilėms poliklinikose įveikti – busy bag idėja iš All our days
 • What do we do all day yra pateikta keletas įdomių idėjų, kaip lavinti rašymo įgūdžius, įsiminti daugiau ir daugiau žodžių, plėsti žodyną. Vienas iš idėjų – parašyti visus vonios-tualeto žodžius. O ką?, sako autorė, jei kalbame apie rašymą, tai galima 🙂 Įsivaizduokite, kaip tai smagu vaikams!! Tų patarimų yra ne vienas, bet jei nemokate anglų k., tuomet teks pasitelkti kokį nors vertėją arba duokite žinią man – ką nors sugalvosim. 
 • Gerokai vyresniems – rašytinės kalbos lavinimui – 100 idėjų (taip pat anglų kalba), apie ką galima rašyti. Nors, turbūt, ir pradinukai jau galėtų pasinaudoti kai kuriais pasiūlymais istorijai sukurti.

Su vaikais tinklaraštyje taip pat buvo keletas įrašų ir užduotėlių apie rašymą: 

 • Raidės smėlyje – 4 užduotėlės su smėliu ir apie raides. 
 • Rašymo treniruotės su vaikais – 5 užduotėlės su skirtingomis medžiagomis rankai lavinti, raidėms mokytis. 
 • Šviesos dėžė – tai priemonė skirtingoms veikloms paįvairinti. Taip pat ir rašymo treniruotėms. Rašyti galima dėliojant raides iš skirtingų smulkių detalių, pvz. pagaliukų, sagų, sėklų, pirštukais braižant raides smėlyje, kruopose ar kitame smulkiame pagrinde, taip pat ant padengto dažais paviršiaus. Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos. Tai gali būti ir rankos lavinimo, rankos raumenų stiprinimo pratimai, ir raidžių mokymasis. 

Keletas anksčiau paruoštų, parsisiųsti skirtų ruošinukų, rankos lavinimui ir raidžių/ žodžių pažinimui: 

Dar daugiau idėjų rankų raumenukų lavinimui ir smagiam mokymuisi Su vaikais pinterest albume Smagus mokymasis. O taip pat Mažųjų ekspertų mokykla turi parengę nemažai užduotėlių.

Idėja: artėja Velykos, graži pavasario šventė. Kodėl gi su vaikais nepagaminus atvirutės? Bus proga užrašyti sveikinimą ir jį nusiųsti seniai matytiems žmonėms, kuriems norisi linkėti labų dienų!

2 atsakymai į “14+ rašymo užduotėlių idėjų”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: