Paveikslėlių knygos: apie baisius krokodilo Alano dantis

Vieną apniukusią dieną, kai mažėlis buvo pasilikęs namuose, nes nelabai supratau – serga ar ne, į duris pasibeldė kurjeris ir atnešė didžiulį voką. Mažėlis ploja katučių ir trepsi – siuntinys MANO! Jis dabar toje stadijoje – mano, man, aš. Sakau, kad čia mums: jam, broliui, man ir tečiui. Nesiginčyja! (?) Sako mums ir plėšia iš rankų voką, nes jau atidarys tą voką tai tik jis. PATS!

Taigi išpakuojam didelę, spalvingą ir nuotaikingą knygelę ir negaunu jos nė pačiupinėt, nes mažėlis ją pasiima, nusisuka nuo manęs ir susikaupęs varto. Stengiuosi būti labai kantri. O pasižiūrėt noriu turbūt labiau, nei jis… tiksliau, jis tai žiūri, o man neleidžia!

IMG_2430
Su vaikais: krokodilas Alanas ir toji maža sraigė

 

Vėliau mus pagavo diena su pietų gaminimu, skalbiniais ir kitais buitiškais dalykais. Ir tik vakare gavau pavartyti ir perskaityti knygą. Tiesa, prieš tai ją dar pavartė ir savaip perskaitė vyresnėlis.

Vaikus kaip medus traukia spalvos ir paveikslėliai, kuriuos jie supranta, kuriuos atpažįsta, kurie jiems kalba. Ir šioje knygoje paveikslėliai valdo – jie kažkiek primena vaikų piešinius, kas įneša džiunglėms gyvybės, o skaitytojui/ vartytojui suteikia progų atradimams. Pradedant didžiuliu krokodilu ir baigiant mažulyte sraige. Taip taip – vaikai ją irgi atrado. Kai skaičiau istoriją po visų vartymų, čiupinėjimų, šūkavimų beždžionė! varlė! dantys!, atrodė, kad jau nieko naujo jiems nepasakysiu. Visgi atradom svarbių dalykų:

  • Dantis krokodilas valydavosi labai kruopščiai. Mes irgi valomės ir stengiamės labai kruopščiai.
  • Krokodilas nieko nemokėjo, tik gąsdinti… o gal jis tik nežinojo, kad moka dar kažką? Kol nepabandai, tol nesužinai. O mums taip būna?
  • Kiti žvėrys buvo draugiški, labai labai draugiški tam juos gąsdinusiam krokodilui. Kodėl?
  • Pasirodo, ir krokodilas buvo draugiškas 🙂
IMG_2431
Su vaikais: krokodilas valosi dantis

Jei turite ar turėsite šią knygelę, pasidalinkite savais atradimais. O mes sakome Ačiū leidyklai “Burokėlis“ už tokią šviesią dovaną, kuri atkeliavo į mūsų apniukusį pirmadienį ir į mūsų knygų lentyną!

Apie paveikslėlių knygas, ir Vilką iš tolimojo miško rašiau anksčiau.
Daugiau aprašytų mūsų skaitinių yra kategorijoje Skaitom.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: