Lesyklėlė

Dar Advento kalendoriuje turėjau darbelį – padaryti lesyklėlę. Tačiau kokios lesyklėlės, kai lauke +11? Daryti darbą vien dėl darbo nėra prasmės. Galų gale, vaikams taip pat reikia paaiškinti, kad paukštukai patys susiranda maisto, kai nėra šalčio ir tą turi daryti nelaukdami, kad kažkas juos pamaitins. Priešingu atveju jie paprasčiausiai nebemokės savimi pasirūpinti ir bus priklausomi nuo žmogaus. Žodžiu, maistas laukiniams paukščiams ir žvėreliams turi būti duodamas laiku ir vietoje. Kaip ir visa kita gyvenime – laiku ir vietoje. 

IMG_1881

Taigi, kai prisnigo ir pašąlo, tapo tikrai prasminga parūpinti paukščiukams maisto. Pas dieduką ir bobutę yra paprasta lesyklėlė (pieno pakelyje išpjaustyti langeliai) priberta kruopų, taip pat jie pakabina ir lašinių gabalėlių. Zylutės ypač mėgsta pastaruosius ir saulėgrąžas. 

IMG_2058
Su vaikais: kad paukštukai būtų sotūs

Mes darėme pakabinamų paukščių maisto gabalėlių.
Jiems reikia:

  • Taukų (mes naudojom parduotuvėje pirktus kiaulių taukus)
  • Įvairių kruopų ir sėklų (mes dėjome grikių, smulkintų keturių rūšių kruopų mišinį, manų kruopų, kvietinių kruopų, lukštentų saulėgrąžų)
  • Džiovintų vaisių ir uogų
  • Virvelės ar juostelės ir indelių ir/ ar formelių

Procesas: ištirpiname taukus, juos užpilame ant sumaišytų kruopų ir džiovintų vaisių. Išmaišom. Paruošiam gana ilgas virveles, kad būtų ir gabalėliui, ir pakabinimui ir paukštukui įsikibti. Virvutes sudedam į indelius ir užkrečiam kruopų-taukų mase, paspaudžiam šaukštu. Nešam padėti kur vėsiai ir palaukiam kol sustings. Mes laukėm per naktį, bet tik todėl, kad padarėm visą šį reikalą jau vakarop. Mes dėjome į paprastus plastikinius indelius nuo jogurto. Bet galite daryti ne tik skaniai, bet ir laaabai gražiai – ši masė tinkama betkokiai formelei. Taip ne tik pamaitinsite paukštelius, bet ir turėsite žieminę sodo puošmeną. 

lesyklėlė
Su vaikais: maišom kruopas, taukus ir dedam į indelius

Stengiausi, kad virvutės apačioje kryžiuotųsi ir apimtų visą gabalėlį – taip bus tikrai tvirta ir paukštukai galės sulesti visą maistą. Taip pat jie galės atsitūpti tiesiai ant gabalėlio arba įsikibti virvučių ir lesti. 

Apie kiekius. Mes ėmėm 400 gr taukų ir tada tiek kruopų ir vaisių, kad užpylus išlydytais taukais gautųsi tiršta masė, kurią galima sukrėsti į indelius ar formeles. Gavosi penki nemaži (maždaug po 200-300 g) gabalėliai. 

IMG_2062
Su vaikais: naujasis maistas paukštukams

Kadangi pas dieduką ir bobutę paukštukai jau įpratę gauti maisto, o jo neradę net nesigėdyja pabelsti į langą, tai jiems nauja maisto forma buvo neįprasta ir jie nepuolė galvotrūkčiais lesti. Dairėsi, nedrąsiai užšokdavo, vėl nuskrisdavo, vėl pritūpdavo ir paknibinėdavo vos vos. Visgi skanėstą įvertino. Apsipratę vis daugiau dėmesio skyrė šiam gabalėliui ir vis dažniau suposi ant jo. Taigi tikimės, kad kitąkart apsilankę pas diedukus, mes vėl turėsim pagaminti šito skanumyno 🙂

Tegul paukštukai būna sotūs!


In my Advent calendar I had a task to make some food for birds, but there were + 11 out there and no snow at all, so I decided to wait. Also it is important to explain to children why and when it is time to feed wild birds and animals. They need our help only when they can’t take care about themselves by their own way. People should not interfere when it is not necessary. 

So when it began to snow I new it is time to make some food for birds. 

We took some suet (I used 400 g, but it can be less or more – as you like and need), melted it and pour into the bowl with groats, seeds and dried fruits. How much of this dry ingredients? I did not measured – I was looking what the whole texture is. It should be quite solid, that you could form the shape you want. We mixed everything and put into the small molds with strings in it.  Pushed with spoon to weight down. I choose quite long strings – they has to keep the food for birds also the birds and the food has to be there till the end. We left everything in a cool place for a night, but if you will do this job in the morning, after four hours you will be able to hang these pieces where you want.

You can use every mold you have at home. These bird food pieces can be also very cute decoration for your garden on winter time. 

 

2 atsakymai į “Lesyklėlė”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: