Susipažinkite – Pokiplays, kaukės ir karūnos

Artėjantis Kalėdinis šurmulys paskatina kiekvieną pagalvoti apie kaukes ir kostiumus persirengimui įvairiems karnavalams, vakarėliams, darželio, mokyklos ar draugų šventėms. Mūsų tradicijose taip pat yra ir kitų švenčių susijusių su persirenginėjimu, pvz. Užgavėnės. Tiesa, kaukė, turint vaikų, yra naudinga ir reikalinga visais metų laikais ir net be švenčių. Dar vasarą esu rašiusi apie vaidmenų žaidimus, kai persirenginėjimas yra tiesiog privaloma viso veiksmo dalis. Tačiau prieš Kalėdas šis poreikis ypatingai sustiprėja dėl tam tikrų pasilinksminimo tradicijų. Ir štai – netikėtai atradau vieną kūrėją, kuri gamina kaukes vaikams ir pagal pageidavimus net suaugusiems. Argi galėjau jos nepakalbinti? Žinoma, kad ne. Taigi būkite pažįstami – Julija ir jos kaukės.

Julija, pristatydama savo kuriamas kaukes, sako, kad jos darbai skirti vaikams maždaug nuo 2 metų. „Kai jie pradeda aktyviai žaisti, domėtis įvairias gyvūnais, juos mėgdžioti ir kartoti jų skleidžiamus garsus – pats laikas kaukėms!“ Julija perspėja, kad pradžioje vaikas gali kaukės bijoti, nenorėti jos prisileisti, dėtis ant veido ir pan. Tai normalu. Norėdami padėti vaikui prisijaukinti kaukę, parodykite jam pavyzdį patys. „Mano kaukės tinka ir suaugusiems! Matydamas, kaip tėtis ar mama su kauke pavirsta į mėgiamą žvėrį, vaikas netruks įsidrąsinti.“

CYMERA_20151126_102748

Kadangi žaidimas yra vaiko erdvė ir joje vaikas diktuoja taisykles, svarbu jo neversti dėvėti kaukės, jei jis pats tam nepasiruošęs. Todėl, jei ruošiatės renginiui, kuriame vaikas turės dėvėti kaukę, įsigykite ją šiek tiek anksčiau. Bent keletą dienų prieš renginį. Turėdamas kaukę ir su ja žaisdamas įprastoje erdvėje, galbūt nešdamasis į darželį repeticijoms, vaikas apsipras, įsijaus ir prisijaukins tą vaidmenį. Julija pataria „pradėti uždedant kaukę ant kaktos, ji atrodys taip pat efektingai ir būtina pasižiūrėti į veidrodį – vaikams tai padaro didžiulį įspūdį“. O po to – vaikai išradingi ir gavę erdvę kurti, dažnai leidžiasi į ilgas keliones ir stebuklingus nuotykius. Vienas kitas aksesuaras, skirtas pagyvinti žaidimams, vaikų istorijas paverčia labai tikroviškomis.

CYMERA_20151125_184523

Kaukių kelias prasidėjo, kai Julija sukūrė vieną savo sūneliui, vėliau, Kalėdų proga, dar padovanojo keletą ir giminaičių vaikams. Kai pradėjo kurti ir kitiems, pagal užsakymus, atsirado kaukių įvairovė. Pasakodama apie kūrybinį procesą, autorė dalinasi, jog visada pasitelkia tikrą gyvūno atvaizdą ir stengiasi atkartoti pagrindinius, labiausiai atpažįstamus bruožus, spalvas. Visus aksesuarus vaikams Julija kuria iš dirbtinio veltinio (fetro). Tai – tvirta ir ilgaamžė medžiaga. Ji gerai išlaiko formą, neišblunka, nesuplyšta, todėl daiktai tarnaus ilgai nepaisant to, kad vaikai dažniausiai žaislų netausoja.

CYMERA_20151125_221945

Atskirą vietą visoje kaukių lentynoje užima karūnos. Aš šypsausi, nes buvo laikas, kai karūnos pas mus irgi valdė! Ir labai pritariu, kad tokia, iš pažiūros paprasta, detalė, gali turėti tokią didžiulę reikšmę žaidimuose ar per gimtadienius. Beje, sutartinai su Julija, sakau, kad tai universalus galvos papuošalas, o gal tiksliau sakyti – atributas. Tai būtinybė karaliui, karalienei, princui, princesei…  Karūnos buvo pradėtos siūti kaip gimtadienio dovanos, o dabar autorė tikisi išpopuliarinti šią gražią idėją ir pagaminti dar ne vieną karūną. „Man labai patinka gimtadieninės karūnos, kai karūnuojamas jubiliatas, juk tądien vaikas tikrai yra karalius“, dalinasi Julija. O vėliau prisipažįsta, kad nemėgsta  gimtadienio karūnų puošti skaičiais, nes tai labai laikina. Juk vaikai taip greitai auga! Ir turbūt gauti dovanų kokybišką, gražiai dekoruotą ir spalvingą karūną iš standaus dirbtinio veltinio, kuri šventės metu būtų išskirtinė puošmena, o vėliau – patikima ir ilgalaikė žaidimų palydovė, kiekvienam mažajam Karaliui ar Karalaitei labai patiktų.

CYMERA_20151126_140235

Tiek kaukes, tiek karūnas Julija daro pagal užsakymą, tereikia su ja pasidalinti savo idėjomis. Taip pat galima rinktis iš jau esančių dalykų, kuriuos visus galima pamatyti FB puslapyje Pokiplays. Pagaminimo terminus ir visas kitas detales galima aptarti parašius žinutę tame pačiame FB puslapyje arba el. adresu julija.jakimaviciene@gmail.com.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: