Knyga – geriausia dovana

… ypač tokia, kuri prakalbina ir įtraukia, kuri užburia ir pakviečia nuotykiui. Mūsų namai neįsivaizduojami be knygų. Man atrodo, kad visi vaikai mėgsta skaityti, vartyti, tyrinėti knygas. O ypač spalvingas, patrauklias išvaizda ir malonias paimti. Vienos iš tokių – leidyklos „Burokėlis“ knygelės.

„Burokėlis“ – vaikų literatūros leidykla. Jų leidžiamos knygos skirtos „vaikui, kuriam knygelės skaitymas yra toks pat smagus užsiėmimas, kaip ir žaidimas su mėgstamu žaisliuku. Linksmam, smalsiam ir žingeidžiam“.

„Burokėlio“ išleistas knygas galima įsigyti knygynuose, taip pat užsisakyti paskambinus ar atsiuntus žinutę tiesiai į leidyklą. O kalėdiniu laikotarpiu skaitytojai knygas galės įsigyti ir įvairiuose miestuose organizuojamose Kalėdinėse mugėse. Daugiau informacijos apie tai galima rasti leidyklos internetinio puslapio skyrelyje NAUJIENOS.

burokelis-trolis

Gavusi galimybę pakalbinti leidyklos direktorę Jurgą Liaubaitę, paklausinėjau apie veiklą, idėjas ir skaitytojus. Tokia galimybė atsirado dėl užsimezgusio tinklaraščio ir leidyklos bendradarbiavimo.

Paklausta, iš kur semiasi įkvėpimo ir idėjų, kokius kūrinius leisti, Jurga atsakė, kad kūrinių idėjų ieško visur – knygynuose, bibliotekose, knygų mugėse. Ir prisipažino, kad daugiausia minčių kyla stebint paveikslėlių knygas skaitančius vaikučius: „pamatėme, kas jiems įdomu, supratome, kad net ir patys mažiausieji domisi knygomis – aišku, jei jos pritaikytos jų amžiui“.

Asmeniškai man kartais kyla klausimas ar galiu aš, paprastas skaitytojas, kaip nors įtakoti, kokia knygelė bus išleista 🙂 ypač tokie klausimai kyla, kai atrandu absoliučiai žavių knygelių užsienio kalba. Naudodamasi galimybe, šį klausimą ir uždaviau. Leidyklos direktorė patikino, kad leidykla atvira pasiūlymams. Net neabejoju, kad nuoširdus ir betarpiškas bendravimas su skaitytojais suteikia galimybę pažinti jų skonį, poreikius, domėjimosi sritis, o kartais gal ir parodo šį tą, ko dar nesi matęs. Taip pat Jurga pabrėžė, kad būtų smagu sulaukti originaliai mąstančių, pasakojančių ir piešiančių kūrėjų pasiūlymų. „Mūsų atrankos kriterijai yra vienodi visiems: svarbiausia, kad knygelių tekstai bei iliustracijos būtų originalūs, kad kūriniai būtų apgalvoti ir pritaikyti konkrečiai amžiaus grupei, kad jais būtų perduodama vaikams suprantama ir aktuali žinia“.

Ir čia aš, gal kiek ir šabloniškai, bet klausiu – kodėl būtent vaikai? Juk tikrai, reikia atkreipti dėmesį į amžių, vieni skaito jau patys, kiti mokosi pažinti raides, dar kiti tik žiūri ir t.t. Atrodo nemažai galvos sukimo prie visų kitų leidybinių dalykų…

BET „kai pamatai knygas vartančio vaiko akis, ar jo krykštavimą išgirdus smagią istoriją, tuomet supranti, kad pasirinkai teisingai“. Jurga sako, kad žmogaus asmenybė formuojasi nuo  mažų dienų. Ir dėl to labai svarbu kokį pavyzdį mes vaikui rodome ir kokias vertybes ugdome. Dėl to pirmosios leidyklos išleistos knygelės – tai jau prieš kurį laiką užsienyje atrasti ir, leidėjų akimis, originalūs bei meniniu požiūriu vertingi kūriniai. Taip, norėdami prakalbinti mėgstamus personažus lietuvių kalba, leidyklos darbuotojai ėmėsi šio darbo, kuris vaikams suteikia pažinimo įspūdžių ir skaitymo džiaugsmo. „Jei viską darai nuoširdžiai, nieko įtikinėti nereikia“, sako Jurga. Tikrai, skaitytojas atranda, pasirenka ir mėgaujasi knyga.

Paveiksleliu knygos vaikams

Kadangi man pačiai atrodo, kad svarbu žinoti, kas žmones veda jų keliu, negalėjau nepaklausti apie žinią, kurią leidykla nori skleisti savo darbu. Atsakymas džiugina ir įtikina: „tikslas – leisti tokias knygeles, kurios būtų įdomios ir smagios vaikams, kurias suaugusieji vaikams dovanotų ne dėl to, kad knyga yra tinkama dovana, bet dėl to, kad mūsų knygelės tikrai vertos dėmesio“.

Dėkoju Jurgai Liaubaitei už atsakymus, o jus kviečiu, jei dar nesate vartę ar skaitę leidyklos „Burokėlis“ leistų knygelių, sukiojantis knygyne pavartyti vieną-kitą. O dar geriau, leisti tai padaryti vaikams. Taip galėsite knygas įvertinti patys.

Leidykla Burokėlis Facebook’e
El. leidyklos puslapis
O čia mūsų įspūdžiai apie skaitytas knygeles apie Vilką

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: