Cinamoninė lipdymo masė kalėdiniams ornamentams

Dairydamasi kalėdinių idėjų atradau Cinamoninę masę. Labiausiai ji skirta kalėdiniams ornamentams daryti. Tačiau ne ką prasčiau tinka ir smagiems paminkymams su vaikais bei pojūčių pakutenimui, nes gaunasi labai įdomios (ir neįprastos) tekstūros ir labai kvapni!!!

Taigi, reikės:

  • 3/4 puodelio obuolių tyrės (mes pirkome parduotuvėje, nes naminė obuolienė pas mus su gabaliukais)
  • 130 g malto cinamono
    Ornamentams iš šios masės:
  • Sausainių formelių
  • Šiaudelio ar medinio pagaliuko
  • Kaspinėlių, juostelių ar siūlų

IMG_1396

Obuolių tyrę sumaišius ir išminkius su cinamonu, padalinti tešlą į keturias dalis. Viena dalį dėti ant kepimo popieriaus, uždengti kepimo popieriaus lakštu ir iškočioti iki maždaug 5-8 mm storio. Noriu perspėti, kad masė gana drėgna ir nuo jos popierius taip pat greitai drėksta. Tad paprastesniam kočiojimui galite naudoti maistinę plėvelę. Iškočiojus vieną lakštą popieriaus atsargiai nuimti ir išspausti su formelėmis norimas figūrėles. Su šiaudeliu išdurti skylutes pakabinimui. Orkaitę įkaitinti iki 90 laipsnių. Figūrėles kepti apie 2,5 val. Po to išimti ir atvėsinti ant grotelių, leisti kelias dienas gerai išdžiūti kambario temperatūroje. Gaunasi kieti, bet neatsparūs tvirtiems dantukams, ornamentai. Išdžiūvusius juos galima dažyti, dekoruoti, verti juosteles ir pagamintas dekoracijas naudoti eglutės ar kambario puošybai.

IMG_1427

Apie saugumą – sklandant skaudžioms istorijoms apie tai, kas gali nutikti įkvėpus cinamono, norisi priminti, kad visus darbelius būtina daryti kartu su vaikais ir nepaliaujamai aiškinti, kas, kodėl ir kaip. Negalime apsaugoti vaikų nuo visų pavojingų daiktų ir dalykų, bet galime vaikus išmokyti su jais elgtis atitinkamai.

Kvepiančių jums vakarų!

Kalėdiniams ornamentams taip pat tinka ir druskos tešla.

2 atsakymai į “Cinamoninė lipdymo masė kalėdiniams ornamentams”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: