Judriukai namuose

Kai lauke lyja taip, kad apsisprendžiam į kiemą neiti, namuose bandom prisigalvoti energingų veiklų. Man atrodo net nereikia sakyti, kam tos energingos, nes visi susiduria su vaikiškos energijos pertekliumi 🙂

Tai štai, keletas labai paprastų energiukų:

balionų tenisas – reikia turėti balionų ir raketes. Beje, jei nėra rakečių, jas galima pasigaminti iš popierinių lėkštučių ir pagaliukų arba naudoti ką nors į tą temą.

pasakyk-padaryk – balionus galima panaudoti ir dar vienam žaidimui, kurį mes pavadinom pasakyk-padaryk. Pripučiam ir užrišam balioną. Metam jį į aukštį ir vaikui sakom, kuo jis turi balioną mušinėti, pvz. dešine (ranka), galva, dešine (ranka), kaire (ranka), koja, galva ir t. t. Tai ne tik judriukas, bet dar ir pasikartojimas kairės-dešinės.

pašok ir pagriebk – smagus ir pasiduodantis vaikų vaizduotei, nes pradžioje viskas vyksta pagal taisykles, o vėliau žaidimas kinta, palaipsniui įtraukiant pagalbines priemones, pvz. lazdelę.

kamuoliukai ir šluota – mūsų mažojo mėgstamiausias darbas. Sakau darbas, nes jis jį atlieka labai rimtai ir susikaupęs. Užtrunka ilgai, darbuojasi paskendęs veikloje, nieko aplink negirdi. Jei “šluoja“ su broliu, tuomet veiksmo variacijų yra nesuskaičiuojamai. Nuo paprasto kamuoliukų varinėjimo iki lenktynių ir “futbolo“ su vartais.

imtynės – vis tikėjausi ir vyliausi, kad tai vyriškas užsiėmimas ir be manęs jis puikiai egzistuos, kaip ir aš be jo, bet, prisipažinsiu, taip nebegalvoju. Berniukų mamos negali nedalyvauti imtynėse!

slėpynės – kiek ramesnis, bet irgi pakankamai daug vaikščiojimo, ropojimo, tykojimo ir krizenimo suteikiantis žaidimas. Plius galima mokytis skaičiuoti. Vyresnėlis džiūgauja kaskart liepdamas skaičiuoti vis iki kitokio skaičiaus, tai iki 10, tai iki 5, tai iki 17… O mažėliui tai dar ir mokymasis palaukti.

tunelių statyba – kad jau prakalbom apie ropojimą, tai kaip be tunelių. Juos pasistatę iš kėdžių, taburečių ir dėžių vaikai daug energijos išlieja ropodami pirmyn ir atgal. Makšta mintims ir kūnui. Mintims, kaip pastatyti sudėtingesnį, o kūnui, kaip greičiau jį įveikti 🙂

muilo burbulų gaudynės – mama ar tėtis pučia muilo burbulus, o mažieji juos gaudo! Absoliučiai smagus užsiėmimas visiems. Tik atsargiai, gali apsvaigti galva 😉

šaltinis: 7-themes.com
šaltinis: 7-themes.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: