Minkštutėlė švelnutėlė lipdymo masė – pasidaryk pats

Mes mėgstam lipdyti. Ir tas mes, tai aš su berniukais. Apie lipdymo reikšmę ir svarbą bus kitame įraše, o čia noriu papasakoti apie naujai mūsų išbandytą minkymo-lipdymo masę.

minkštutėlė švelnutėlėu
Su vaikais: minkštutėlė švelnutėlė

Ji tikrai švelnutė ir minkštutė – tokios nesam turėję ir čiupinėję, todėl buvo itin smagu. Vyresnėlis nusprendė jos pasiimti į kaimą, nes būtinai turi pasirodyti pusbroliui, kokia ji ypatinga 🙂 Plius ji labai kvapni!

Pa(si)gaminama iš dviejų sudedamųjų dalių:

  • plaukų kondicionierius
  • krakmolas
IMG_1307u
Su vaikais: pirštukai dirba

Bet prisipažinsiu, recepte, kuriuo rėmiausi eksperimentuodama (originalas šiame tinklaraštyje), buvo nurodyta po vieną dalį kiekvienos iš sudedamųjų. Tačiau man tas nesuveikė. Tešla buvo toli gražu ne minkoma, o lipni ir labiau tinkama maišyti. Gal todėl, kad naudojau bulvių krakmolą, o ne kukurūzų miltus. Taigi, naudojant bulvių krakmolą, reikia dėti vieną dalį kondicionieriaus ir dvi dalis krakmolo. O geriausia supylus kondicionieriaus dalį palengva berti krakmolą ir vis maišyti ir stebėti, kada tešla darosi tinkama minkyti.

IMG_1324u
Su vaikais: minkyti geriausia atsistojus

Kadangi jau eksperimentuojam, tai į gabalėlį šios masės įmaišėm šiek tiek smėlio. Prie švelnaus pridėjom šiek tiek šiurkštaus.

minkštutėlė švelnutėlė1
Su vaikais: o ką, jei įmaišytume smėlio?

Su vaikais matavom, pilstėm, maišėm ir minkėm. Dabar virtuvėje kvepia, kaip vonioje, bet vertėjo! Lipdymo masės liko kitiems kartams, tad ją įvyniojom į maistinę plėvelę ir padėjom šaldytuve. Vėliau, išėmus, ji gana kietoka, bet gavusi rankų šilumos minkštėja akimirksniu ir vėl galima žaisti.

Tiesa, svarbu pastebėti, kad ši masė skirta užsiėmimams skatinantiems jutiminius potyrius. Ilgalaikio rezultato iš šios masės nesukursite, tačiau vaikai praturtės liesdami, uosdami ir minkydami visai naują paviršių, kitokią struktūrą, netikėtai kvapnią medžiagą.


Super silky play dough. The original recipe is here. I decided to experiment and to modify this recipe by the ingredients I had at home. 

So my ingredients are: 

  • hair conditionare (1 part)
  • potato starch (2 parts)

And we got very silky and extreamly flavorful dough. Still I am not sure about proportions. But I suggest to put conditionaire at first and then put starch ant mix everything and watch if there is possible to knead the dough or not. If the dough is not the dough it used to be yet just put more starch. 

We measured, mixed and tried with children this dough and had a lot of fun because of this thing with proportions. We had very wet consistency and after right the way we need it. Also I need to say that this dough is not for creating some persistent work. This dough is right for sensory playing.

2 atsakymai į “Minkštutėlė švelnutėlė lipdymo masė – pasidaryk pats”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: