Paslaptingas kvietimas kūrybai

Pats paprasčiausias būdas pakviesti vaiką kuo nors užsiimti, tai pakviesti 🙂 tačiau galima ir kitaip. Jau esu minėjusi, kad labai įtraukiantis ir įjungiantis vaizduotę yra tam tikrų dailės/ darbelių priemonių/ detalių palikimas matomoje vietoje.
Norite, kad vaikas šiandien šiek tiek palipdytų? Palikite ant stalo modelino, plastilino ar druskos tešlos ir keletą įrankių. Stebėkite, kas bus.
O jei norėtumėt, kad ši diena būtų daugiau skirta rašymui, palikite popieriaus ir pieštukų, parkerių ir kitų rašymo priemonių.

Vaikams kartais pakanka ką nors pamatyti per televiziją ir jie užsimano to čia ir dabar. Tad ne-vietoje padėtos priemonės juos būtinai pakvies veikti.

IMG_0588u
Su vaikais: lapas ant sienos laisvai kūrybai

Pas mus ilgą laiką ant sienos kabojo priklijuoti dideli balti popieriaus lapai. Jau vieną rytą pamaniau, kad reikia juos nuimti, nes vistiek niekas nepiešia. Ir kaip pajutę tą mano mintį abu broliukai vakare panoro piešti. Gal kad netyčia rado flomasterius ir tušinukus? Teko priklijuoti papildomą lapą mažėliui, šiek tiek žemiau, kad pasiektų ir kad nesikėsintų į brolio piešinį. Piešia jau tris vakarus iš eilės, vis papildo, vis atsiranda naujų istorijų!

popierius ant sienos
Su vaikais: popierius ant sienos su skirtingais rėmeliais

Dar vienas smagus būdas – pateikti paruoštus rėmelius piešiniams. Tuomet vaikas kuria rėmelyje ir jam pritaiko savo kūrybą. Nors kiek pastebėjau, kolkas rėmeliai nesustabdo. Kai kurie darbai prasideda rėmelyje, o baigiasi ten, kur baigiasi popierius… arba idėja 🙂

popierius su skyle
Su vaikais: paruoštukai

Vaizduotės mankšta galima paliekant popieriuje skylę (o jų, patikėkit, gali būti visokių!). Galima ir kitaip – popieriuje jau yra viena detalė (galima priklijuoti ne tik figūrų, bet ir iškarpų iš žurnalų ar laikraščių), o toliau vaikas kviečiamas sukurti savo piešinį su ja.

10405671_10206596949181536_5928908642802253674_n
Su vaikais: neįprastas lapas

Mano mėgstamas tinklaraštis artfulparent pateikia gausybę nuorodų įvairiems paruoštukams, kuriuos atsispausdinę galite panaudoti kvietimui kurti.

Tegu mankštinasi ne tik pirštukai, bet ir vaizduotė!


The easiest way to do something with kids, just invite them and offer activities. But there are and a little bit unusual ways to invite children for creative time. It is some kind of sneak-peak invitation. 
What about I’m talking? It is activity prompts. And there some different ways. 

  1. To leave materials in a visible and accessible for child place and see what happens.
  2. To draw some frames and leave for children to fill them with their art.
  3. Make some holes, figures or even attach the cuttings from magazines and let children to create all the story they want with these prompts.

Why we need to do this? 

These prompts and sneak-peaks are like brain and imagination workouts. And it is fun also! These prompts offers to turn in imagination and create freely. It is interesting that even the frames did not frame the imagination. I have noticed that sometimes frames are just beginning of the creativity.
Off course it is important not to interrupt and show how it needs to be. Child have to decide by himself. It is the clue to his improvement. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: