Anykščiai ir dar truputį pakeliui

Kodėl Anykščiai? Pernai nusipirkom didžiulę knygą apie angelus ir ją skaitydami nusprendėme, kad kurią nors dieną būtinai važiuosim į Anykščius, į Angelų muziejų.
Kadangi vienam savaitgaliui turėjom smagų planą, o žemėlapyje kelias galėjo vingiuoti pro Anykščius, tai ta graži diena atėjo Antaninių šeštadienį.
Rytas prasidėjo apniukusio dangaus lašnojimu, bet tas nesutrukdė mums užsukti į šalia Utenos burzgiantį Utenos ralį. Berniukams patiko tos žvyrą keliančios mašinos ir kaukiantys varikliai. Neužsibuvom, nes dar laukė ilga kelionė.
Beje, jei kada sukiositės Utenoje ar apylinkėse, Spitrėnai visai žavus kaimelis.
Spitrėnai
O Utena taip pat žavi. Vien ko vertas Dauniškio ežeras su pakrantėje išsidėsčiusiomis pramogomis vaikams ir vyresniems. Vakare, sako, fontanas nušvinta įvairiom spalvom ir skamba muzika.
Utena. Pasivaikščiojimas palei Dauniškio ežerą
Anykščiai nustebino siūlomų pramogų gausa ir gamtos grožybe. Tikrai ne veltui Baranauskas taip gražiai apdainavo šilelį! O keliukas į Anykščius toks vingiuotas, toks suktas, kad vietom atrodė, lyg kokiam atrakcione sukamės. Visų pramogų neišbandėm (tokio ir tikslo nebuvo), liko kitiems kartams.
Sakralinio meno ekspozicija ir Angelų muziejus.

Mažėlis didelį dėmesį skyrė šiam paveikslui.

Pasaulio sukūrimas

Anykščių bažnyčia, pasirodo, yra aukščiausia dvibokštė bažnyčia Lietuvoje. Gal ir nebūčiau to žinojus, jei nebūtume prigriebę skaitinių vaikams: lankstinuko apie Anykščius 🙂

 

Pavažiavus apie 10 km už Anykščių – didysis Puntukas. Visad maniau, kad jis yra didžiausias Lietuvos riedulys, o pasirodo, antras pagal dydį. Didžiausio vardą nešioja Barstyčių akmuo.
 
Šalimais dar šiais metais bus įrengtas ir atidarytas Lajų takas. Tai pasivaikščiojimams virš medžių viršūnių skirtas takas, kuris kaip ant delno atidengs šilelio grožį. Nors ir žeme vaikštant ten labai gražu…

Tiesa, važiuojant Puntuko link įsikūrusi labirintų aikštelė. Yra trys labirintai ir sezono metu veikiantis kukurūzų labirintas. Plačiau čia.
Didelę dalį pramogų palikom kitam kartui, nes visą dieną galima ten rasti, ką veikti. Kaip visad sakau – grįšim čia 🙂 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: