stebuklingi smėlio rutuliukai

Jau ne kartą rašiau apie smėlį. Ne tik vaikams jis patinka. Man ir pačiai didžiausia meditacija – sijoti, stebėti, kaip smiltelės neužsilaiko sietelyje, užsikasti kojas, statyti pilis, gaminti įsivaizduojamą arbatą. Štai vakare, saulei einant už medžių, tupėjom trise ir gaminom stebuklingus rutuliukus.
Kuo jie tokie stebuklingi? Ogi tuo, kad juose – paslaptis. Siurprizas. Kiekviename vis kitoks. Aptardami dienos įvykius visi sutarėm, kad šis žaidimas buvo pats pačiausias. Nusprendėme kartoti.
Kaip tai veikia? Esu rašiusi apie akmenukų ar žaislų slėpimą ir ieškojimą. Čia labai panašu. Pradžioj einam į medžioklę – prisirenkam visokio gėrio pilnas kišenes, indelius ir saujas, o tada jau kasam, minkom, lipdom, voliojam ir paslėpę dovanojam.

Procesas: sušlapdom smėlį, kad pavyktų sulipdyti rutuliukus, pasirenkam, ką norim paslėpti viduje (gėlių žiedai, akmenukai, pagaliukai, išbandėm ir su ledukais), ir darbuojamės 🙂 Padarom rutuliuką su siurprizu ir dovanojam draugui. Ir vėl darom. Vieni su siurprizu, kiti – tušti. Taip skatinu vyresnėlio atidumą. Kad ieškotų kantriai ir atidžiai, o neradęs – nenusimintų. Juk kitame ras. Žodžiu, toks spėliojimo, sėlinimo, slapstymo ir atradimų žaidimas. Plius lavėja smulkioji motorika, pirštukai čiuopia skirtingus paviršius, tekstūras.

Trumpai tariant – rekomenduojam.
 

4 atsakymai į “stebuklingi smėlio rutuliukai”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: